Oko Race (Bender)
Inverness YC | August 11, 2018

110 Class (14 boats) (top)
Series Standing - 2 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Tuesday, August 21, 2018 8:23:14 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1   2  Total Pos
1  
486   Flotsam   89.3   Ned Congdon   Inverness Yacht Club   2   1   3T  
1  
2  
7   Honey Ryder   89.3   Eric Stassevitch   Inverness Yacht Club   1   2   3T  
2  
3  
331   Javelin   89.3   Dudley Miller   Inverness Yacht Club   3   3/DNC   6  
3  
4  
735   Fun   89.3   Robert Cardwell   Iyc   4   3/DNC   7  
4  
5  
695   Smart Shoes   89.3   William Barton   Inverness YC   5/DNC   3/DNC   8T  
5  
5  
693   Gunsmoke   89.3   David West   Inverness YC   5/DNC   3/DNC   8T  
5  
5  
418   Solar Flare   89.3   Malcolm Fife   Inverness Yacht Club   5/DNC   3/DNC   8T  
5  
5  
733   White Knuckles   89.3   Jonathan Kaplan   IYC   5/DNC   3/DNC   8T  
5  
5  
450   Silver Surfer   89.3   Ann Lewis   Inverness Yacht Club   5/DNC   3/DNC   8T  
5  
5  
445   Big Pink   89.3   Camilla Biller   Inverness Yacht Club   5/DNC   3/DNC   8T  
5  
5  
362   Wahoo   89.3   John Burton   Inverness Yacht Club   5/DNC   3/DNC   8T  
5  
5  
300      89.3   Brendan Meyer   IYC   5/DNC   3/DNC   8T  
5  
5  
Various      89.3   William Pearson   IYC   5/DNC   3/DNC   8T  
5  
5  
4/475   Oremus   89.3   Michael Sporer   Inverness YC   5/DNC   3/DNC   8T  
5  
 



Handicap (Portsmouth) (8 boats) (top)
Series Standing - 2 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Tuesday, August 21, 2018 8:21:40 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1  Corrected Time  2  Corrected Time Total Pos Total Corrected
1  
88   Flying Dutchman   80.1   Mike Meszaros   Inverness Yacht Club   1   01:05:00   1   00:59:02   2  
1  
02:04:02
2  
None      91.1   Greg Palmer   Inverness YC   2   01:08:19   2   01:00:32   4  
2  
02:08:51
3  
396   Weta   78.5   James Saarman   Inverness YC   3/DNC   01:09:19   3/DNC   01:01:32   6T  
3  
02:10:51
3  
131   Johnson18   86.4   Shawn Kelly   Inverness yacht club   3/DNC   01:09:19   3/DNC   01:01:32   6T  
3  
02:10:51
3  
1735   Dolce Vita   90.5   Anna-Pia Slothower   IYC   3/DNC   01:09:19   3/DNC   01:01:32   6T  
3  
02:10:51
3  
2772   Question Mark   98.5   Ben Ballard   Inverness Yacht Club   3/DNC   01:09:19   3/DNC   01:01:32   6T  
3  
02:10:51
3  
124      86.4   Robert Stephens      3/DNC   01:09:19   3/DNC   01:01:32   6T  
3  
02:10:51
3  
235   Frolic   83   David Wallace   Inverness Yacht Club   3/DNC   01:09:19   3/DNC   01:01:32   6T  
3  
02:10:51
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2018 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network