2018 Galloway Regatta
Gulfport Yacht Club | August 18-19, 2018

Laser (5 boats) (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, August 19, 2018 12:19:22 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Division Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
208567   Pete McGriff   [Junior]   Fairhope Yacht Club   1   1   1   1   4  
1  
2  
199760   David Morgan   [Grand Master]   Seabrook sailing club   2   2   2   3   9  
2  
3  
170989   Raleigh Christman   [Open]   Seabrook Sailing Club   3   3   3   4   13  
3  
4  
171598   John Watson Galloway   [Apprentice Master]   GYC   5   5   4   2   16  
4  
5  
158692   John Dane III      GYC   4   4   6/DNS   5   19  
5  
 



Laser Radial (9 boats) (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, August 19, 2018 12:19:22 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Division Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
213069   Michael Burns   [Junior]   PCYC   1   1   1   1   4  
1  
2  
198010   Crockett Collier   [Junior]   Crockett Collier   2   2   2   3   9  
2  
3  
213062   Matthew Dupuy   [Junior]   Pontchartrain yacht club   4   3   3   4   14  
3  
4  
208569   Nate Hartwell   [Junior]   FYC   3   4   4   5   16  
4  
5  
165996   Jewel Kelly   [Junior]   MYC   7   6   5   7   25  
5  
6  
13286   Lee Creekmore   [Great Grand Master]   MYC   5   5   10/DNS   6   26  
6  
7  
1554516   Mitchell Martin   [Junior]   Gulfport   6   10/DNS   10/DNS   2   28  
7  
8  
198018   Porter Furniss   [Junior]   GYC   8   10/DNS   10/DNS   8   36  
8  
9  
181160   Cesar Travado   [Master]   Pensacola Yacht Club   10/DNC   10/DNC   10/DNC   10/DNC   40  
9  
 



Optimist (RBW) (13 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, August 19, 2018 12:14:57 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Division Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
10156   Ashley Alfortish   Red   Southern Yacht Club   2   3   3   1   1   10  
1  
2  
21427   Kate Gibbons   Red   SYC   4   1   1   2   4   12  
2  
3  
15112   Emory Friend   Red   Southern Yacht Club   5   2   2   3   3   15  
3  
4  
21657   Connor Fanberg   White   Team SYC/BWYC   1   5   5   4   6   21  
4  
5  
20000   Joe Comer   White   FYC   3   8   4   8   2   25  
5  
6  
18311   Liam Christopher   Blue   Southern Yacht Club   8   4   7   7   5   31  
6  
7  
21279   Brayden Cope   Blue   SYC   7   6   10   6   7   36  
7  
8  
21269   Emily Allen   Red   FYC   11   7   6   5   8   37  
8  
9  
21544   Jack Laurent   Red   Southern Yacht Club   6   10   8   9   9   42  
9  
10  
14016   Mollie Lagarde   Blue   Southern Yacht Club   9   9   9   10   10   47  
10  
11  
13450   Taylor Hundley   Blue   FYC   10   13   11   12   12   58T  
11  
12  
21521   Adelaide Laurent   Blue   Southern Yacht Club   12   12   12   11   11   58T  
12  
13  
18951   Aidan McKoin   Blue   Southern Yacht Club   13   11   13   13   13   63  
13  
 



Optimist Green Fleet (18 boats) (top)
Series Standing - 0 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, August 19, 2018 12:14:57 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Division Yacht Club Total Pos
 



Sunfish (5 boats) (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, August 19, 2018 12:19:22 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Division Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
879   Martha Ellis O'Mara      GYC   1   6/DNS   6/DNS   1   14  
1  
2  
8471   Weezie O'Mara      GYC   2   6/DNS   6/DNS   2   16  
2  
3  
TBD   Mallory Edwards      BWYC/PCYC   6/DNC   6/DNC   6/DNC   6/DNC   24T  
3  
3  
34   Clinton Edwards      BWYC   6/DNC   6/DNC   6/DNC   6/DNC   24T  
3  
3  
176443   Bruce Barker      BWYC   6/DNC   6/DNC   6/DNC   6/DNC   24T  
3  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2009 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network