Jeff Penfield Memorial Regatta
Sarasota Sailing Squadron | November 10-11, 2018

Flying Scot (31 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, November 11, 2018 11:48:28 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Boat, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 6133, The Scuppernong, Jeff Linton/Amy Smith Linton, Davis Island YC, 1-1-2-4-3- ; 11   
2. 6138, JaMing-O, Zeke Horowitz/Jay Horowitz, SSS/ COFCYC, 11-2-1-1-5- ; 20   
3. 5810, Rosie, Tom McNally/John Paul Jones, Lake Monroe Sailing Assoc, 9-4-6-3-2- ; 24   
4. 5787, TwilightZone, David Thinel/Kim Thinel, SSS, 2-7-10-13-4- ; 36   
5. 400, Patchwork Princess, Marshall Pardey/Jim Egan, Sarasota Sailing Squadron, 18-9-3-2-10- ; 42   
6. 5350, Bravehart, David Ames, SSS, 5-19-8-10-1- ; 43T   
7. 4156, , Greiner Hobbs, Davis Island Yacht Club, 10-3-4-5-21- ; 43T   
8. 5179, HopScotch, Scott Marriott/Laura Marriott, LMSA, 13-5-11-9-7- ; 45   
9. 5622, ZOOM, Randy Pawlowski/Lars Osell, LMSA / IRYC, 6-6-20-6-8- ; 46   
10. 5871, Ack Ack, Charlie Clifton, SSS, 4-8-15-11-16- ; 54   
11. 6135, Wildcard, Eric Bussell/Tyler Andrews, Clinton Lake Sailing Association, 16-13-5-12-9- ; 55   
12. 6099, M&M, Mark Taylor/Michele Taylor, Clinton Lake Sailing Association, 17-12-7-8-15- ; 59   
13. 5360, Leprechaun, Donald Perry/Stuart Smith, Sarasota Sailing Squadron, 3-16-12-17-12- ; 60T   
14. 5141, Eightball, Bob Twinem/Brenda Twinem, Sarasota Sailing Squadron, 7-14-18-7-14- ; 60T   
15. 5246, Culpáble, Dave Martin/Andi Hoffman, Coconut Grove Sailing Club, 8-17-13-18-6- ; 62   
16. 3914, Steamboat Willie, Ronald Pletsch/Barry Millbourn, SSS, 14-10-9-19-11- ; 63   
17. 5544, Gumba, Jim Bigham/Second Person, sss, 15-11-14-16-20- ; 76   
18. 6158, Hang on Sloopy, Lynn Bruss/Bill Bruss, PYC, 19-21-19-14-13- ; 86T   
19. 4925, Herbie, Henry Picco/Jeff Bott, IRYC, 21-15-17-15-18- ; 86T   
20. 4321, P.O.S. (pretty old scot), Susan Davidson/Clay Smith
Beer Fetcher, SSS/spyc, 20-24-22-20-17- ; 103   
21. 4765, Chasing After the Wind, Joe Nelson/Gabe Nelson, SSS/fbyc, 23-23-21-22-19- ; 108   
22. 6164, Bugatti Scotti, Andrew Rahn/Nerissa Rahn, Sarasota Sailing Squadron, 12-18-16-32/RET-BF-32/DNS- ; 110   
23. 5566, Reverie, Karen Jones, Sarasota sailing squadron, 22-26-28-21-22- ; 119   
24. 5502, , Donna Mohr/Jon Hamilton, Rudder Club of Jacksonville, 26-25-23-24-23- ; 121   
25. 4654 Spin i, Dream Weaver, Randy Rubinstein, SSS, 25-20-24-32/DNS-32/DNS- ; 133   
26. 1041, , Greg Foote/Stephen Griggs
Christy Stephens, Na, 29-28-26-26-25- ; 134   
27. 2925, Serge, Raymond Markham/Rick Collard, Sarasota Sailing Squadron, 32/OCS-27-29-23-24- ; 135   
28. 5828, Fore!!, Brad West/Katrina West, SSS, 27-29-30-25-26- ; 137   
29. 5222, Against The Wind, MIke Smith/Candy McGovern
Tim McGovern, Sarasota Sailing Squadron, 28-22-27-32/DNS-32/DNS- ; 141   
30. 5665, Tacky, Tony Porterfield/Dinielle N, LMSA, 24-30-25-32/DNS-32/DNS- ; 143   
31. 5927, Para Do s, Dave Strawbridge/Joe Connolly, Sarasota Sailing Squadron, 32/DNS-32/DNS-32/DNS-32/DNS-32/DNS- ; 160   
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network