2018 Thanksgiving Regatta
Davis Island Yacht Club | November 24-25, 2018

Opti Green (38 boats) (top)
Series Standing - 7 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, November 25, 2018 1:40:50 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Boat, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 1, , Blake Vincent, DIYSF, 2-6-[39/DNS]-1-1-1-1- ; 12   
2. 21660, , Isaiah Jones, Manatee River Pram, [19]-1-6-2-5-8-3- ; 25   
3. 11395, , Cole RogersCole Rogers, St Petersburg Yacht Club, 5-[8]-8-3-4-5-2- ; 27   
4. 21758, , Daniel Smith, SPYC, 13-12-[39/DNS]-8-2-2-4- ; 41   
5. 21845, Opti Green, Regina Rettig, MRPF, 4-2-4-7-20-6-[22]- ; 43   
6. 18122, , Wesley Wood, Spyc, 1-5-[39/DNS]-39/OCS-6-7-7- ; 65   
7. 16456, , Sean Silverthorn, St. Petersburg Yacht Club, 15-3-3-12-16-18-[20]- ; 67   
8. 22402, , Matthew SettlesAlexander Settles, Manhattan Yacht Club, 12-4-[39/DNS]-13-7-17-25- ; 78   
9. 10677, , Leah Park, CCSC, 6-14-[39/DNS]-5-19-15-21- ; 80   
10. 9496, 9496, Luca That h, Davis Island Youth Sailing, 18-15-[39/DNS]-9-22-20-5- ; 89   
11. 713, , Luke Dluzneski, St Petersburg Yacht club, 9-[39/RET-BF]-1-24-29-19-9- ; 91   
12. 1641, tbd, Valere Grivault, DYSA, 21-7-5-[39/DNC]-21-26-17- ; 97   
13. 1712, , Chase CarneyChase Carney, CCSC, 7-[39/RET-BF]-39/DNS-15-9-16-13- ; 99   
14. 305, , Mac Stone, Carlouel YC, 14-[39/RET-BF]-39/DNS-18-11-10-10- ; 102   
15. 128, , Ocean UngerJeffrey Unger, Carlouel Yacht Club, 11-[39/DNS]-39/DNS-6-14-9-24- ; 103   
16. 10167, Sea Eagle, Finn Cox, Spyc, 8-[39/DNS]-39/DNS-20-10-12-16- ; 105   
17. 1903, , Colton SchmidtNicole Schmidt, VYBA, 16-[39/RET-BF]-39/DNS-16-15-14-18- ; 118   
18. 4, Little Rein, Logan Haworth, DIYC, 17-[39/DNS]-39/DNS-4-13-13-39/OCS- ; 125   
19. 2, , Duncan HardyDuncan S Hardy, DIYC, [39/DNS]-39/DNS-39/DNS-39/OCS-3-4-6- ; 130   
20. 22559, N/A, Jackson Davis, DIYC, 3-10-2-[39/OCS]-39/OCS-39/OCS-39/OCS- ; 132   
21. 15064, , Leona Mounts, CCSC, 10-9-[39/DNS]-39/OCS-12-27-39/OCS- ; 136   
22. 6, , Serenity Jackson, CCSC, [39/RET-BF]-13-39/DNS-39/OCS-17-11-19- ; 138   
23. 77, , Bryce ShumackerJake Shumacker, DIYC, [39/DNS]-39/RET-BF-39/DNS-19-8-39/OCS-8- ; 152   
24. 17777, Gray Pearl, Leah Abrams, SPYC, 22-11-[39/DNS]-39/OCS-28-39/OCS-14- ; 153   
25. 921, , Jack Stone, Carlouel YC, [39/RET-BF]-39/DNS-39/DNS-14-27-24-11- ; 154   
26. 5326, , Julian Alvarez, Davis Island, 20-[39/DNS]-39/DNS-10-23-25-39/DNC- ; 156   
27. 10961, , Thomas Guilford, St. Petersburg, 24-[39/DNS]-7-39/OCS-30-21-39/OCS- ; 160   
28. 3, , Luke Osborne, Davis Island, [39/DNS]-39/DNS-39/DNS-11-39/OCS-3-39/OCS- ; 170T   
29. 11437, , Jad Abedrabbo, SPYC, [39/RET-BF]-39/RET-BF-39/DNS-17-24-39/OCS-12- ; 170T   
30. 15, , Bailey PickelLindsey Hodges, Davis Island Yacht Club, [39/DNF]-39/DNS-39/DNS-21-26-23-23- ; 171   
31. 16023, , Cooper LeeJackson Lee, CCSC, [39/DNS]-39/DNS-39/DNS-26-32-30-15- ; 181T   
32. 12914, , Olivia Castaldi, Davis Island youth sailing foundation, [39/RET-BF]-39/DNS-39/DNS-27-18-29-29- ; 181T   
33. 21445, The sea dragon, Noveli Skinner, Davis island, [39/RET-BF]-39/DNS-39/DNS-23-31-22-28- ; 182T   
34. 315, , Grayson Berg, Carlouel Yacht Club, [39/RET-BF]-39/DNS-39/DNS-22-25-31-26- ; 182T   
35. 10992, Opti, Annelise Walker, Clearwater Community Sailing Center, 23-[39/DNS]-39/DNS-25-33-32-39/OCS- ; 191   
36. 16849, TBD, Addison Binkowski, Clearwater sailing community center, [39/DNS]-39/DNS-39/DNS-39/OCS-34-28-27- ; 206   
37. 1901, , Riley Corrigan, VYBA, [39/DNS]-39/DNS-39/DNS-39/DNC-39/DNC-39/DNC-39/DNC- ; 234T   
38. 101, , Vivian Locklear, DIYSF, [39/DNS]-39/DNS-39/DNS-39/DNC-39/DNC-39/DNC-39/DNC- ; 234T   
 



Opti Red (26 boats) (top)
Series Standing - 9 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, November 25, 2018 1:19:21 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Boat, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 18588, , Tanner DeMarzo[R], Clearwater Community sailing center, [27/RET-AF]-1-1-1-2-3-2-2-1- ; 13   
2. 17077, , Matthew McGonigal[B], CCSC, 1-[8]-5-4-1-2-1-3-2- ; 19   
3. 19608, , Taylor Brown[B], SPYC, 4-3-2-2-3-[10]-3-4-7- ; 28   
4. 7377, Water Warrior, John HartneyNicholas Hartney[W], SPYC, [15]-14-7-7-4-1-4-1-3- ; 41   
5. 18295, , Garrett January[W], CCSC, 2-2-3-5-5-6-[14]-14-10- ; 47   
6. 19768, , Carter WEATHERILT[B], Clearwater Community Sailing Center, 6-4-4-3-6-14-8-6-[18]- ; 51   
7. 10009, , Macy Parke[B], CCSC, 3-10-[11]-6-7-9-6-8-9- ; 58   
8. 9710, , Sophia Fuller[B], SPYC, 9-5-8-10-11-[15]-5-12-4- ; 64   
9. 17053, Fueled by Ramen, Jackson Lee[B], CCSC, 10-7-6-9-9-[17]-11-15-8- ; 75   
10. 10210, T-Squared, Tom Seibold[B], CCSC, 8-6-[27/DNC]-13-8-13-22-7-6- ; 83T   
11. 15150, GT, Gianna Talarico[B], CCSC, [27/DNC]-12-12-8-10-12-9-9-11- ; 83T   
12. 7869, , Adam Mendelblatt[W], SPYC, [27/DNF]-27/DNC-10-12-13-16-7-13-5- ; 103T   
13. 10859, , Reid Mendelblatt[W], SPYC, 12-18-9-11-12-8-15-18-[21]- ; 103T   
14. 11371, , Ian Richardson[B], DIYC, 13-16-[27/DNC]-27/DNC-27/DNC-4-17-5-14- ; 123T   
15. 12900, Orange Crush, Christopher Shaffer[W], DIYC, 7-[27/DNF]-13-27/DNC-27/DNC-7-16-11-15- ; 123T   
16. 15630, , Connor MilesConnor M Miles[R], VYBA, 5-9-[27/DNC]-27/DNC-27/DNC-11-10-17-23- ; 129   
17. 17813, , Charles McGuckenkerry mcgucken[B], TYCC, 11-13-[27/DNC]-27/DNC-27/DNC-5-19-27/OCS-12- ; 141   
18. 17404, , Nate Clement[B], DIYC, [27/DNF]-11-27/DNC-27/DNC-27/DNC-18-13-10-17- ; 150   
19. 19101, Opti, Nick Waite[R], Venice Youth Boat Association, [27/DNF]-15-27/DNC-27/DNC-27/DNC-19-12-27/OCS-13- ; 167   
20. 15684, , Anna Jacobson[B], TYCC, 16-17-[27/DNC]-27/DNC-27/DNC-20-21-19-24- ; 171   
21. 8455, , Grace Howard-Allen[B], Davis Islands, [27/DNF]-19-27/DNC-27/DNC-27/DNC-21-20-16-19- ; 176   
22. 13484, None, Joseph Aidan Ocasio[R], Tampa Yacht and Country Club, 14-[27/DNF]-27/DNC-27/DNC-27/DNC-22-24-21-22- ; 184   
23. 9257, , Davis Wash[B], TYCC, [27/DNF]-27/DNC-27/DNC-27/DNC-27/DNC-23-18-27/OCS-16- ; 192   
24. 1022, , Skip EckhardSkip Eckhard[B], Tampa Yacht Club, [27/DNC]-27/DNS-27/DNC-27/DNC-27/DNC-24-23-20-20- ; 195   
25. 12058, , Riley Roy[R], DIYSF, [27/DNC]-27/DNC-27/DNC-27/DNC-27/DNC-27/DNC-27/DNC-27/DNC-27/DNC- ; 216T   
26. 9843, Piece of Ship, Tito Borromeo[B], DIYC, [27/DNF]-27/DNF-27/DNC-27/DNC-27/DNC-27/DNC-27/DNC-27/DNC-27/DNC- ; 216T   
 



Laser Radial (6 boats) (top)
Series Standing - 9 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, November 25, 2018 1:23:59 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Boat, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 206050, , Noah LyonsNoah Lyons, CCSC /Sailfit, 1-1-1-1-1-3-3-3-[5]- ; 14   
2. 201274, , Thomas Weiss, Davis Island Yatch Club, 2-3-[4]-2-3-1-1-2-4- ; 18   
3. 192015, n/a, Alex Erwin, CCSC, 3-[4]-3-4-4-2-2-1-1- ; 20   
4. 200538, , Bryn Muller, CCSC/Sailfit, [5]-2-2-3-2-4-5-5-3- ; 26   
5. 194536, , Zachary WaldmanZachary Waldman, CCSC, 6-6-5-5-5-[7/DNS]-4-4-2- ; 37   
6. 121384, Laser, Nicholas Banull, CCSC/Sailfit, 4-5-[7/DNF]-7/DNS-7/DNS-5-6-6-6- ; 46   
 



Club 420 (16 boats) (top)
Series Standing - 9 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, November 25, 2018 1:49:55 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Boat, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 8140, , Mia Hanes, Sarasota Youth Sailing, [6]-1-2-1-3-3-4-1-1- ; 16   
2. 8135, , Mateo Rodriguez, CCSC, 4-2-[8]-3-1-1-3-5-5- ; 24   
3. 16, 420, Pharaoh Tyehimba, DIYC, 1-3-[17/DNF]-2-2-15/BFD-1-2-2- ; 28   
4. 7658, , Adrian Winkelman, CCSC, 3-4-[17/BFD]-9-4-2-6-4-6- ; 38   
5. 7665, , James McGirrJames R McGirr, SYS, 7-[11]-5-4-8-4-7-3-4- ; 42   
6. 25, , Mason SullivanKrystal Sullivan, Sarasota Youth Sailing, 2-[9]-3-6-5-8-8-9-8- ; 49   
7. 6, , Reid NelsonNick Joyner, DIYC, 10-[13]-10-8-10-7-2-6-3- ; 56   
8. 8136, C420, Larry Thomas, CCSC, 8-6-4-[17/DNS]-6-6-5-12-10- ; 57   
9. 8049, , Jack Parker, Dunedin, 13-5-1-10-7-[16/BFD]-11-13-7- ; 67   
10. 1, , Kuno Paasch, Clearwater Community Sailing Center, 5-[15]-7-11-9-9-9-7-14- ; 71   
11. R2, , Matthew Pittman, DIYC, [15]-8-9-7-13-5-10-8-12- ; 72   
12. 8139, , Anna Roberts, VYBA, 11-10-[17/DNS]-5-12-13-16/BFD-10-9- ; 86   
13. 10, 420, Aden AndersonAden Anderson, Sarasota Youth Sailing, 9-[17/DNF]-6-17/BFD-11-10-14-11-11- ; 89   
14. 5, , Damian Uzonwanne, DIYC, 14-7-12-12-[17/DNF]-14-15-15-15- ; 104   
15. 4, Flaming panda, Ian Iles-lee, Diysf, 12-12-11-[17/DNS]-14-12-13-16-17/RET- ; 107   
16. B2, , Olivia Mikkelsen, Dunedin Boat Club, [17/DNF]-14-17/DNF-17/DNF-15-11-12-14-13- ; 113   
 



Portsmouth (6 boats) (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, November 25, 2018 7:32:26 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Boat, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 167000, Avas laser, Ava EdingerNone, Davis Island Yacht Club, 1-3-4-2- ; 10   
2. 14819, Gimme’ A Break, Kevin BradleyKatie Fortescue, DIYC, 3-1-1-7/DNC- ; 12   
3. 5534, , Cameron HallRick Eckhard, Tampa Yacht, 2-2-2-7/DNC- ; 13   
4. 81022, Sail Lynne Away, Lynne Randall, Davis Island Yacht Club, 7/DNS-4-3-1- ; 15   
5. 5484, , Mark Straly, TYCC, 4-7/DNS-7/DNS-7/DNC- ; 25   
6. 4790, , Mark Hammer, TYCC, 7/DNC-7/DNS-7/DNS-7/DNC- ; 28   
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network