Veterans Day Regatta / Treasure Coast Series #4
Youth Sailing Foundation of Indian River County | November 11, 2018

420 (15 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, November 11, 2018 2:27:53 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Bow/Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 19 / 6, Brendan Williams, YSFIRC, 1-5-2-1-2- ; 11   
2. tbd / 18, Nita Holloway, Vero Beach YSF of Indian River County, 3-1-4-2-9- ; 19T   
3. 7845, Ethan Rushlow, Palm Beach Sailing Club, 2-3-8-5-1- ; 19T   
4. 9 / 3, JohnMark Gaponiuk, YSF of IRC, 4-8-1-8-7- ; 28   
5. 12 / 7, Myles Smith, Youth Sailing Foundation, 5-10-3-7-5- ; 30T   
6. 14 / 8, Sydney Ohs, Ysf of Indian River County, 6-7-5-4-8- ; 30T   
7. 11 / 7840, Julianna Disalvo, Palm Beach Sailing Club, 10-6-6-6-3- ; 31   
8. 17 / 16, Liz Cloninger, Palm Beach Sailing Club, 9-2-7-12-4- ; 34   
9. 10 / 1, Karis Gaponiuk, Youth Sailing Foundation IRC, 8-4-10-3-10- ; 35   
10. 5130, Jacob Ammons, Fort Pierce Riverside SC, 7-9-9-10-6- ; 41   
11. 3 / SCS-5, Sailor Mohrman, Space Coast Sailing- EGYC, 13-11-12-9-13- ; 58T   
12. 53, Caleb Tyler, Space Coast Sailing, 12-13-11-11-11- ; 58T   
13. 4, Jackson Bjorklund, Space Coast Sailing, 11-12-13-13-12- ; 61   
14. 4, Eddie Phelan, Melbourne Yacht Club, 16/DNC-16/DNC-16/DNC-16/DNC-16/DNC- ; 80T   
15. 2, Brooke Biby, Space Coast Sailing, 16/DNC-16/DNC-16/DNC-16/DNC-16/DNC- ; 80T   
 



Open Bic (13 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, November 11, 2018 2:29:55 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Bow/Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 14, Caroline Locke, US Sailing Center Martin County, 4-1-1-1-2- ; 9   
2. 6245, Julie Zahniser, US Sailing Center Martin County, 1-2-2-5-4- ; 14T   
3. 9076, alice leroux, Halifax Youth Sailing Daytona Beach, 5-3-3-2-1- ; 14T   
4. 8833, Benjamin Mohrman, Space Coast Sailing- EGYC, 2-4-5-3-3- ; 17   
5. 5172, Peik Sander, USSMC, 3-5-4-4-5- ; 21   
6. 9032, Nolan Orlando, Halafax Youth Sailing, 6-6-7-6-6- ; 31   
7. 9078, Siena Branch, Halifax youth sailing, 9-8-6-7-7- ; 37   
8. 7660, Ethan Linder, Space Coast Sailing Team - EGYC, 7-7-8-8-9- ; 39   
9. 8, Adam Van Eaton, US Sailing Martin County, 8-9-11-9-8- ; 45   
10. 71, Thomas Schuerger, Space Coast Sailing Club, 10-10-12-10-13- ; 55   
11. 31, Liam Nolte, MYC, 11-13-10-12-11- ; 57   
12. 11, Jack Allen, Space Coast Sailing, 12-12-9-13-12- ; 58T   
13. 1, Aiden Leppo, Eau Gallie Yacht Club, 13-11-13-11-10- ; 58T   
 



Optimist Gold (7 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, November 11, 2018 2:39:07 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Bow/Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 17412, william Kulas, USSCMC, 1-2-2-7-1-1- ; 14T   
2. 17259, Aidan Norvell, Palm beach sailing club, 2-1-1-1-7-2- ; 14T   
3. 22556, Shay Riley, YSFIRC, 3-4-4-4-3-3- ; 21   
4. 19140, Cadance Oswald, PBSC, 5-3-5-3-6-4- ; 26   
5. 18544, Elizabeth Wire, US Sailing Center Martin County, 6-6-3-6-2-5- ; 28T   
6. 4603, Finn Martin, palm beach sailing club, 4-5-6-2-5-6- ; 28T   
7. 11635, Henry Taylor, PBSC, 7-7-7-5-4-7- ; 37   
 



Optimist Silver (20 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, November 11, 2018 2:39:07 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Bow/Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 22555, Merrit Kennedy, Youth Sailing Foundation of IRS, 1-2-1-5-1-3- ; 13   
2. 22558, Thomas Kennedy II, Youth Sailing Foundation of IRS, 6-5-2-1-4-1- ; 19   
3. 22042, Nick Crull, ICYSF, 5-1-6-2-7-5- ; 26   
4. 22554, Michael Ladd, Youth Sailing Foundation, 7-6-3-11-3-6- ; 36   
5. 21667, Grady Stahl, US Sailing Center Martin County, 2-8-15-7-2-4- ; 38   
6. 21645, Adam Lee, US Sailing Center - Martin County, 12-7-8-10-5-2- ; 44   
7. 22557, Ronja Sander, Youth Sailing Foundation Vero Beach, 13-10-5-4-6-10- ; 48   
8. 80, Oliver Taylor, PBSC, 8-4-14-3-12-8- ; 49T   
9. YSF 29, Peter Swanson, YSFIRC, 4-3-9-9-11-13- ; 49T   
10. 21664, Wayland Morris, USSCMC, 11-9-18-6-8-7- ; 59   
11. 21663, Tainoa Hartley, USSCMC, 10-16-4-13-10-11- ; 64   
12. 4609, Reef Baker, Palm Beach Sailng Club, 9-13-10-8-13-14- ; 67   
13. 4607, Max Paul-Hus, Palm Beach sailing club, 3-12-11-16-15-12- ; 69   
14. 21668, Mia Stahl, US Sailing Center Martin County, 14-17-12-20-9-9- ; 81   
15. 13 / 21669, Clara Neumann, US Sailing Center Martin County, 16-21/DSQ-7-17-16-17- ; 94   
16. 4602, Elina Oswald, PBSC, 20-11-19-19-14-15- ; 98   
17. 5 / 21652, Luisa Neumann, US Sailing Center Martin County, 17-15-16-15-18-18- ; 99   
18. 21653, Savanna Hendrix, USSCMC, 18-19-13-14-17-20- ; 101   
19. 4600, Rainey Baker, Palm Beach Sailing Club, 19-14-20-12-19-19- ; 103   
20. 4605, Sebastian Cunningham, Palm Beach Sailing, 15-18-17-18-20-16- ; 104   
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network