2019 Fall Series
Grapevine Sailing Club |

Fleet 1 (top)
Series Standing - 10 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, November 16, 2019 4:32:36 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (5 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  Total Pos Total Corrected
1  
154   Lucky Dog   96   Paul Preston    GSC   1   1   [2]   1   1/RDG   1/RDG   1   [3]   1   1   8  
1  
05:39:26
2  
118   Impulse III   162   Thomas Parham    GSC   [3]   3   1   2   1   1   [4]   2   2   2   14  
2  
05:42:47
3  
30001   Smiles   138   Bob Scott
Bob Scott  
GSC   [4]   [4]   3   3   3   2   3   4   1/RDG   1/RDG   20  
3  
07:31:13
4  
737   JetStream   177   John Martin    GSC   2   2   5/DNC   5/DNC   [6/DNC]   [6/DNC]   2   1   6/DNC   6/DNC   29  
4  
05:50:55
5  
Weta   Weta Won   141   James Pujals    GSC   [6/DNC]   [6/DNC]   5/DNC   5/DNC   2   3   6/DNC   6/DNC   3   3   33  
5  
06:57:44
 



Fleet 3 (top)
Series Standing - 10 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, November 16, 2019 4:35:25 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (7 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  Total Pos Total Corrected
1  
55   Big Kahuna   183   Chris Nelson    GSC   1   1   1/RDG   1/RDG   1   1   [1.5/TIE]   1   [2]   1   8  
1  
05:40:34
2  
131   Perseverance   195   Jens Vlietstra    GSC   [3]   [2]   1   1   2   2   1.5/TIE   2   1/RDG   1/RDG   11.5  
2  
07:36:30
3  
6365   Que Sera   213   Randy Ramler
Maha Ramler  
GSC   2   3   [4]   [6/DNC]   3   4   1/RDG   1/RDG   4   2   20  
3  
09:08:24
4  
29.5   Hakuna Matata   208   Glenn Kimball
Debbie  
GSC   [4]   [4]   3   2   1/RDG   1/RDG   4   4   3   3   21  
4  
10:36:30
5  
1019   Cavalier   209   Asa Potter
Nico Travino - Guest Skipper  
Grapevine Sailing Club   5   [6]   2   3   5   3   3   3   [6/DNC]   6/DNC   30  
5  
08:26:37
6  
414   Ohana   213   Patrice Moon
Pam Cowart  
GSC   6   5   [7/DNC]   6/DNC   [7/DNC]   7/DNC   7/DNC   7/DNC   6/DNC   6/DNC   50  
6  
09:38:15
7  
128   Alliance   201   Don and Shelley Clements    GSC   [8/DNC]   [8/DNC]   7/DNC   6/DNC   7/DNC   7/DNC   7/DNC   7/DNC   6/DNC   6/DNC   53  
7  
11:41:31
 



Fleet 5 (top)
Series Standing - 9 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, November 16, 2019 4:27:22 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (6 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8   9  Total Pos Total Corrected
1  
42/3893   Don't Panic   186   Jane Silver-Bagford
Jeff Bagford  
GSC   1   1   1   1   [2]   1   1   1   1   8  
1  
05:12:18
2  
1000   Millennium   159   Mark Goodwin
Judy Goodwin  
GSC   1/RDG   1/RDG   [3]   3   3   2   2   2   2   16  
2  
07:10:12
3  
2666   Sail la Vie   180   Marilyn Boemer
NA  
GSC   1/RDG   1/RDG   4   4   [6]   3   3   3   3   22  
3  
07:44:37
4  
377   Blew Bayou   138   Scott Hayes    GSC   2   2   1/RDG   1/RDG   [5]   5/DNC   5/DNC   5/DNC   5/DNC   26  
4  
07:42:14
5  
5512   Saba Girl   174   Ty McAden    GSC   [6/DNC]   6/DNC   2   2   1   5/DNC   5/DNC   5/DNC   5/DNC   31  
5  
08:29:40
6  
5240   Leeward Lady   198   Cleatus Estes
Jen Estes  
GSC   6/DNC   6/DNC   [7/DNC]   7/DNC   4   5/DNC   5/DNC   5/DNC   5/DNC   43  
6  
07:18:58
 



Fleet 4 (top)
Series Standing - 10 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, November 16, 2019 4:31:10 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (3 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  Total Pos Total Corrected
1  
160/15709   Bulletproof   270   Chip Embrey
Erik Slockers  
GSC   [1]   [1]   1   1   1   1   1/RDG   1/RDG   1   1   8  
1  
07:24:16
2  
13125   Papepuka   270   Javier Gras
Javier Gras  
GSC   [4/DNC]   3/DNC   2   2   3/DNC   3/DNC   [4/DNC]   3/DNC   2   2   20  
2  
06:32:42
3  
69/ M17      294   James Hymes    GSC   2   3/DNC   [4/DNC]   [4/DNC]   3/DNF   3/DNS   1   3/DNF   4/DNC   4/DNC   23  
3  
06:11:04
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network