2019 Transgrape Series
Grapevine Sailing Club | February 17-November 20, 2019

Catalina 22 (top)
Series Standing - 3 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, September 22, 2019 6:33:47 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (2 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1   2   3  Total Pos
1  
02   ATTITUDE CHECK   183   Lee UZDAVINIS
terry bachman, karl lewis  
GSC   1   1/RDG   1   3  
1  
2  
160/15709   Bulletproof   0   Chip Embrey
Erik Slockers  
GSC   3/DNS   3/DNS   3/DNC   9  
2  
 



Fleet 1 (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, October 20, 2019 4:18:27 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (6 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos Total Corrected
1  
1124   Soggy Bottom   141   Keith MacDonald
Keith A MacDonald  
GSC   2/DNS   1   1   1   5  
1  
430666:19:44
2  
Weta   Weta Won   141   James Pujals    GSC   2/DNS   3/DNS   3/DNC   3/DNC   11T  
2  
430666:22:44
2  
30001   Smiles   138   Bob Scott
Bob Scott  
Grapevine Sailing Club   2/DNS   3/DNS   3/DNC   3/DNC   11T  
2  
430666:22:44
2  
737   JetStream   177   John Martin    GSC   2/DNS   3/DNS   3/DNC   3/DNC   11T  
2  
430666:22:44
2  
118   Impulse III   162   Thomas Parham    GWC   2/DNS   3/DNS   3/DNC   3/DNC   11T  
2  
430666:22:44
2  
154   Lucky Dog   96   Paul Preston    GSC   2/DNS   3/DNS   3/DNC   3/DNC   11T  
2  
430666:22:44
 



Fleet 3 (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, October 20, 2019 4:19:13 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (6 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos Total Corrected
1  
29.5   Hakuna Matata   208   Glenn Kimball
Debbie  
GSC   1   1   1/RDG   1   4  
1  
08:36:32
2  
376   Full of BS   234   Elizabeth Reed
Shawn Reed  
Grapevine Sailing Club   2   3/DNS   3/DNC   3/DNC   11  
2  
08:46:20
3  
6365   Que Sera   213   Randy Ramler
Maha Ramler  
GSC   4/DNS   3/DNS   3/DNC   3/DNC   13T  
3  
08:47:20
3  
128   Alliance   201   Don and Shelley Clements    GSC   4/DNS   3/DNS   3/DNC   3/DNC   13T  
3  
08:47:20
3  
414   Ohana   213   Patrice Moon
Pam Cowart  
Grapevine Sailing Club   4/DNS   3/DNS   3/DNC   3/DNC   13T  
3  
08:47:20
3  
55   Big Kahuna   183   Chris Nelson    GSC   4/DNS   3/DNS   3/DNC   3/DNC   13T  
3  
08:47:20
 



Fleet 5 (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, October 20, 2019 4:17:23 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (5 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos Total Corrected
1  
3893   Don't Panic   186   Jane Silver-Bagford
Jeff Bagford  
GSC   1   2   1   1/RDG   5  
1  
07:22:58
2  
14837   Montrachet   128   Steven Brockett
Rush, Heard  
GSC   2   1   2   1   6  
2  
07:00:06
3  
5470   Zydeco   186   MICHAEL JUSTICE
MICHAEL JAMES JUSTICE  
GSC   3   1/RDG   4/DNC   5/DNC   13  
3  
09:34:10
4  
5240   Leeward lady   198   Cleatus Estes    Grapevine sailing club   5/DNC   5/DNC   4/DNC   2   16  
4  
09:07:36
5  
2666   Sail la Vie   180   Marilyn Boemer
NA  
gsc   5/DNS   5/DNS   4/DNC   5/DNC   19  
5  
09:36:10
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network