Atlantic Coast Championship
Susquehanna Yacht Club | July 13-14, 2019

LIGHTING (29 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, July 14, 2019 11:53:29 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 14640, Don Brush/Emma Hawko
Darcy Lavalie, Malletts Bay Boat Club, 1-8-9-1-3- ; 22   
2. 14619, Parker Colantuono/Jackie Morrison
Samantha Kappaz, Niantic Bay Yacht Club, 3-4-3-12-1- ; 23   
3. 15484, Mark Schneider/Adam Schaefer
Cindi Schneider, Riverton Yacht Club, 2-2-7-4-13- ; 28   
4. 15536, Justin Coplan/Nick Troche
Sephanie Troche, N, 8-11-2-7-2- ; 30   
5. 15315, William Cabrall/Brian Hayes
Stephanie Detwiler, Severn Sailing Association, 4-3-24-2-7- ; 40   
6. 15131, Patrick Phelan/Barb Hill
Kathie Wild, Havre de Grace YC, 13-6-13-3-9- ; 44   
7. 14730, Brian Hayes Jr./Max Balanevsky
Maggie MacDonald, Housatonic Boat Club, 5-1-16-13-11- ; 46   
8. 14902, Carol Park/Sharon Slieker-Jay
Jim Godfrey, Susquehanna Yacht Club, 16-5-1-8-18- ; 48   
9. 15464, Laura Jeffers/Karl Allan
Chris Schon, n, 14-17-8-9-4- ; 52   
10. 14900, Gary Hurban/Joan Hurban
Pauli Kaiser, SSA, 6-14-17-10-8- ; 55   
11. 15406, Christine Moloney/Sarah Warren
Grace Woodcock, Buffalo Canoe Club, 10-19-11-19-6- ; 65   
12. 15603, Robert Astrove/Kirsten Burk
Brian Burk, PRSA, 7-21-12-6-20- ; 66   
13. 15498, Trevor Prior/Daniel Rau
Matt Jay, susquehann, 20-9-5-14-19- ; 67   
14. 14890, Mary Keppel/Gary Hoffer
Bob Keppel, Riverton Yacht Club, 27-13-4-16-12- ; 72   
15. 15385, Glenn Smyth/Jeremy Wenig
James Elder, Riverton YC, 18-16-10-15-16- ; 75   
16. 15310, Hugh Hutchison/Marc Venables
Peter Jadrosich, Riverton YC, 12-12-22-20-10- ; 76   
17. 15084, Joe Buczkowski/Zach Buczkowski
Ed Lane, Hampton Yacht Club, 9-15-26-11-17- ; 78   
18. 15259, Michael Darrah/Angela Darrah
Liz Williams, Potomac River Sailing Association, 11-20-21-5-25- ; 82   
19. 14660, James Elder/Sarah Martin
Samuel Elder, Riverton Yacht Club, 17-24-20-17-5- ; 83   
20. 15122, Miya Preyer/Sarah Schon
Blaire McCarthy, Metedeconk River Yacht Club, 25-10-6-21-24- ; 86   
21. 14692, Matt Potvin/Sara Crawshaw
Sabrina Hensel, SYC, 15-7-28-25-14- ; 89   
22. 14484, Dan McLaughlin/Mel Keen
Brian Fry, Havre de Grace YC, 22-18-18-18-23- ; 99   
23. 15118, Starling Mikell III/Amy Matula
Steve Nudel, Susquehanna Yacht Club, 19-28-15-24-21- ; 107   
24. 14672, Sam Balanevsky/Aidan Young
Andrew Sutcliff, Buffalo Canoe Club, 28-25-19-22-15- ; 109   
25. 15117, John Van Voorhis/Jennifer Pike
Greg Carlsen, PRSA - Fleet 50, 21-26-23-26-22- ; 118   
26. 15126, Lisa-Marie Lane/Christy Dillard Chen
Kyra Tallon, Fleet 50/PRSA, 23-27-14-28-28- ; 120   
27. 14365, Ken Kuzdro/Charlie Dazcka
Kevin Henry, SYC, 24-22-27-23-26- ; 122   
28. 14156, Kevin Smith/Kelly Leckemby
John Bates, Susquehanna, 26-23-25-27-27- ; 128   
29. 15296, Christopher Gibbons/lou matalon
Renee Bonner, Susquehanna Yacht Club, 29-29-29-29-29- ; 145   
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network