FLYING SCOT® WIFE HUSBAND CHAMPIONSHIP
FSSA, Fleet 23 and the Corinthian Sailing Club | September 13-15, 2019

Championship Division (22 boats) (top)
Series Standing - 3 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, September 15, 2019 9:49:40 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3  Total Pos
1  
6110      Kelly Gough /
Heidi Gough  
Corinthian Sailing Club/    2   1   2   5  
1  
2  
5794   Allie Girl   Bill Draheim /
Jennifer Draheim  
Rush Creek Yacht Club/    6   3   8/SCP   17  
2  
3  
6177   Scotty McFly   Ryan Malmgren /
Stacey Rieu  
Ephraim Yacht Club/    1   9   10   20  
3  
4  
5346      Tom Miller /
Melissa Miller  
CSC/    14   4   3   21  
4  
5  
6116/6133   The Scuppernong   Jeff Linton /
Amy Smith Linton  
Davis Island YC/    4   6   12   22  
5  
6  
5804   Coral Massage   Jeff Progelhof /
Erin Progelhof  
Rush Creek Yacht Club/    8   12   5   25  
6  
7  
5454   5454   Robert Cummings /
Nina Cummings  
Corinthian Sailing Club/    3   8   19   30  
7  
8  
6090      Steve Comen /
Renee Comen  
Corinthian Sailing Club/    21   2   9   32  
8  
9  
5577   Mojito   John Domagala /
Susan Domagala  
Pensacola Yacht Club/    16   7   11   34  
9  
10  
6144   Catitude   Ben Williams /
Deb Aronson  
Clinton Lake Sailing Association/    13   18   4   35T  
10  
11  
5884/5857      Gregory Kampf /
Diane Kampf  
Massapoag Yacht Club/    9   13   13   35T  
11  
12  
6192      Tyler Andrews /
Carrie Andrews  
DCYRA/    20   10   6   36  
12  
13  
6099   ?   Mark Taylor /
Michele Taylor  
Clinton Lake Sailing Association/    19   11   7   37  
13  
14  
5398   'Nother Boat   Melissa Hemker /
Eric Hemker  
Rush Creek Yacht Club/    15   15   8   38  
14  
15  
5537      Jeff Perna /
Carolyn Perna  
CSC/    5   20   14   39  
15  
16  
5417/6158   Painkiller   Lynn Bruss /
Bill Bruss  
Privateer Yacht Club/    7   17   17   41  
16  
17  
6079      Greta Mittman /
Michael Mittman  
Corinthian Sailing Club/    10   14   18   42  
17  
18  
5298   US 5298   Fred Soward /
Roberta Soward  
LCYC/    12   16   16   44  
18  
19  
5658   Gnatsquatch   Mary Anne Hopper /
John Hopper  
RCYC/SDYC/    18   5   23/RET   46  
19  
20  
5869/6141      Barry Hambrick /
Tracy Hambrick  
Birmingham Sailing Club/    11   19   20   50  
20  
21  
5530/2321   Borrowed - II WRECKLESS   Bronson Bowling /
Rachel Bowling  
Carlyle Sailing Association/    17   21   15   53  
21  
22  
5556/6137s      Michael Faugust /
Jennifer Ikeda-Faugust  
Ephraim Yacht Club/    23/DNC   23/DNC   23/DNC   69  
22  
 



Challenger Division (5 boats) (top)
Series Standing - 3 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, September 14, 2019 5:58:04 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3  Total Pos
1  
5745   That Luvin Feeling   Robert Muller /
Margaret Muller  
Jackson Yacht Club/    2   1   1   4  
1  
2  
3403   caerbannog   Forest Atkins /
Mandy McCracken -Atkins  
Corinthian SC Dallas/    1   2   3   6  
2  
3  
5981      Eric Reisdorf /
Eileen Reisdorf  
Corinthian Sailing Club/    4   3   2   9  
3  
4  
5533      Phil Morris /
Teresa Morris  
CSC/    3   4   4   11  
4  
5  
3970      JC Adrian /
Judy Adrian  
CSC/    5   5   5   15  
5  
 



Non-Spinnaker Division (8 boats) (top)
Series Standing - 3 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, September 14, 2019 5:58:04 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3  Total Pos
1  
6003      JOSEPH DeCosta /
Elizabeth DeCosta  
Corinthian Sailing Club/    1   2   1   4  
1  
2  
533      Peter Petrik /
Adrienne Palmer  
CSC/    2   1   3   6  
2  
3  
4115      Laurie Berger /
Brian Levine  
Corinthian Sailing Club/    3   7   2   12  
3  
4  
5211      Tracy Crothers /
Gary Crothers  
Corinthian Sailing Club/    6   3   4   13  
4  
5  
5649      Edward Stehel, Jr /
Elizabeth Stehel  
Corinthian Sailing Club/    4   5   6   15  
5  
6  
5330      Graham Bryant /
Ellen Bryant  
Corinthian Sailing Club/    5   6   5   16  
6  
7  
1251      Doug Carriger /
Brittney Carriger  
Corinthian Sailing Club/    7   4   7   18  
7  
8  
5518      Jason Treadway /
Brandy Treadway  
CSC/    9/DNC   9/DNC   9/DNC   27  
8  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network