The Chocopalooza Regatta
Rush Creek Yacht Club | April 06-07, 2019

Optimist (20 boats) (top)
Series Standing - 3 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, April 07, 2019 11:42:24 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3  Total Pos
1  
22285   Cole Gourley [Blue]   LYC   2   1   2   5  
1  
2  
19636   Tony Slowik III [Red]   Lakewood Yacht Club   4   3   1   8  
2  
3  
22754   Dylan Tomko [White]   LYC   1   4   4   9  
3  
4  
19289   AJ Ghazi [Blue]   FWBC-P1   6   6   3   15  
4  
5  
19627   Nicholas Carew [Red]   AYC/P1   7   7   8   22  
5  
6  
22774   Hiraku Masumoto [Blue]   Lakewood Yacht Club   9   9   6   24  
6  
7  
19580   Casey Small [White]   Lakewood   3   2   21/OCS   26  
7  
8  
22385   Mac Cronan [Blue]   HYC   10   10   7   27  
8  
9  
9759   Keen Cabrera [White]   AYC   8   8   12   28  
9  
10  
15973   Ian Farley [White]   Lakewood YC   14   12   5   31  
10  
11  
18959   Kynes Cabrera [Blue]   AYC   5   17   10   32  
11  
12  
15555   Mercedes Porter Via [White]   RCYC   11   14   9   34  
12  
13  
20465   Sydney Small [White]   Lakewood   15   5   21/OCS   41T  
13  
14  
15133   Gavin Galway [Blue]   HYC   17/TLE   13   11   41T  
14  
15  
19601   Purin Songrug [White]   FWBC   13   11   17   41T  
15  
16  
USA 22111   Patrick McNamara [White]   Lakewood Yacht Club   12   15   14   41T  
16  
17  
18422   Ashleigh Hoye [White]   Rush Creek Yacht Club   17/TLE   19   13   49  
17  
18  
15583   Taylor Barney [Blue]   Rush Creek Yacht Club   17/TLE   18   16   51T  
18  
19  
19797   Hollis Fincher [Blue]   Fort Worth Boat Club   17/TLE   16   18   51T  
19  
20  
9032   Noah Gammell [Blue]   FWBC   17/TLE   20   15   52  
20  
 



Optimist Green (17 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, April 07, 2019 12:51:03 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total Pos
1  
17423   kai plunkett    lakewood yacht club   1   1   [4]   4   1   2   9  
1  
2  
21993   Jessie Gaines    Lakewood Yacht Club   4   2   2   [11]   4   3   15  
2  
3  
18239   Cheistian Gerdes    Lakewood Yacht Club   3   3   [6]   3   2   5   16  
3  
4  
21163   Harrison Fincher    Fort Worth Boat Club   6   [12]   8   2   7   1   24  
4  
5  
11551   Dax Marsden    Lakewood Yacht Club   7   [9]   1   7   6   4   25  
5  
6  
15120   Ramzi Matous    AYC   [11]   6   5   5   3   9   28  
6  
7  
15657   Isabel Gammell    FWBC   5   4   7   1   12   [14]   29  
7  
8  
7906   Elizabeth Cleaves    Corinthian Sailing Club   2   10   [17]   8   5   11   36  
8  
9  
8854   Henry Murphey    FW Boat Club   9   5   11   [12]   8   6   39  
9  
10  
18123   Linde Prins    CSC   [18/DNF]   8   3   10   11   8   40  
10  
11  
16102   William Wise    Lakewood YC   [18/DNF]   7   16   6   9   7   45  
11  
12  
13458   Genevieve Young    RCYC   14   [15]   12   9   10   12   57  
12  
13  
16013   Meike Prins    CSC   8   13   [15]   14   15   13   63  
13  
14  
8872   Cole Ward    LYC   15   [17]   13   13   13   10   64  
14  
15  
21137   Ryan Mitchell    LCYC   10   11   10   [18/DNS]   18/DNS   18/DNS   67  
15  
16  
1960   Finn Messner    Fort Worth Boat Club   12   16   9   [18/DNS]   18/DNS   15   70T  
16  
17  
9   Eli Pfarrer    Grapevine Sailing Club   13   14   14   15   14   [16]   70T  
17  
 



Laser 4.7 (11 boats) (top)
Series Standing - 3 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, April 07, 2019 12:27:41 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3  Total Pos
1  
1958888   Scott Mather    LYC   1   1   1   3  
1  
2  
214549   Haru Masumoto    Lakewood Yacht Club   2   2   5   9T  
2  
3  
214561   Max Nilsson    The Fort Worth Boat Club   3   4   2   9T  
3  
4  
46   Brindle Burt    FWBC   4   3   3   10  
4  
5  
215463   Parker Younger    Fort Worth Boat Club/P1   5   5   4   14  
5  
6  
212599   Matthew Schloemer    RCYC   6   6   7   19  
6  
7  
211534   Camryn Colonna    RCYC   7   8   6   21  
7  
8  
161116   Keaton Chandler    RCYC   9   7   9   25T  
8  
9  
194291   Caleb Fogle    LCYC   8   9   8   25T  
9  
10  
139056   Andrew Hemker    Rush Creek   12/DNF   10   10   32  
10  
11  
208577   Angus Gilbreath    Corinthian Sailing Club   10   11   12/DNF   33  
11  
 



Laser Radial (10 boats) (top)
Series Standing - 3 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, April 07, 2019 11:36:45 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3  Total Pos
1  
162400   Jacob Brown    Lakewood Yacht Club   1   1   1   3  
1  
2  
190289   Imad Mabsout    Lakewood Yacht Club   5   3   2   10  
2  
3  
199144   Kate Schmiege    RCYC   2   6   3   11  
3  
4  
188092   Aubin Hattendorf    CSC   4   2   6   12  
4  
5  
162179   Lucas Swearingen    Grapevine Sailing Club   3   8   8   19  
5  
6  
166974   Lauren Pinegar    OCBC   11/DNF   5   4   20T  
6  
7  
201311   Daniel Polson    GSC   11/DNF   4   5   20T  
7  
8  
187677   Gustav Schmiege    RCYC   6   7   7   20T  
8  
9  
194004   Eli Ortiz    Austin Yacht Club   7   9   10   26  
9  
10  
197593   Ally ravji    rcyc   8   10   9   27  
10  
 



Laser Full (5 boats) (top)
Series Standing - 3 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, April 07, 2019 11:22:25 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3  Total Pos
1  
207154   Andrew Vandling    Rush Creek Yacht Club   1   1   1   3  
1  
2  
157858   ashton Pigulski    GSC   4   2   3   9  
2  
3  
197059   Aston Atherton    Rush Creek Yacht Club   3   3   4   10  
3  
4  
199792   Isaac Barkley    RCYC   5   4   2   11  
4  
5  
211539   Cullen Bryant    Corinthian Sailing Club   2   6/DNS   6/DNS   14  
5  
 



C420 (4 boats) (top)
Series Standing - 3 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, April 07, 2019 12:26:31 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3  Total Pos
1  
6225   Lucy Brock /
Julius Heitkoetter  
Austin Yacht Club/ Austin Yacht Club   1   2   1   4  
1  
2  
7229   Alexander Wise /
Jakob Sutton  
Lakewood YC/ Lakewood YC   4   1   3   8  
2  
3  
6224   James Brock /
Vivian Heitkoetter  
Austin Yacht Club/ Austin Yacht Club   3   4   2   9T  
3  
4  
8542   Hanna Progelhof /
Taylor Snyder  
RCYC/AYC/GCOAST/ AYC   2   3   4   9T  
4  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network