15th Annual Xtreme Regatta
Oshkosh Yacht Club | July 15-16, 2019

X Boat (58 boats) (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Tuesday, July 16, 2019 1:36:03 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Boat, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. V-99, Goofball, Kamron Kaiser/Peter Wilkinson, Pewaukee Yacht Club, 2-9-1-14- ; 26   
2. I-45, Blue Lightning, Finn Burdick/Colton Hibbard, LGYC, 4-4-26-6- ; 40   
3. V-10, Wally's Warriors, Cole Schweda/Adam Biwer, Pewaukee Yacht Club, 22-11-6-2- ; 41   
4. D-51, Papa's Pride, Ian McClenathan/Anna Clair, Delavan Lake Yacht Club, 23-12-5-3- ; 43   
5. OO-747, Jet, Sean Mihelich/Quinn O'Dell, Lac La Belle, 5-19-16-5- ; 45   
6. B-99, , Augie Jarecki/Alex Mueller, Lake Buelah Yacht Club, 1-7-23-15- ; 46   
7. OO-144, LandShark, Jackson Walker/Paxton Denton, LaBelle Yacht Club, 6-2-9-31- ; 48   
8. X-13, Xackley, Suzanne Ackley/Molly Hostetler, Pine, 11-28-12-1- ; 52T   
9. B-11, Boaty McBoatface, Jonah Boykin/Callie Smith, LBYC, 16-14-2-20- ; 52T   
10. I-35, JPower, Jared Plummer/Joey Plummer, Lake Geneva Yatch Club, 3-1-3-49- ; 56   
11. X-4, Winderful, Ellie Harned/Austin Steiner, Pine Lake, 8-22-10-17- ; 57   
12. A-5, CLASSIFIED, Brittany Shabino/Jacok Eckert, CLYC, 9-8-32-12- ; 61   
13. A-17, Shezawiz, Lindsey Vollmar/Kelsey Vollmar, CLYC, 12-21-22-7- ; 62   
14. A-13, Triskaidekaphobia, Charlie Eckert/Carson Boemer, Cedar Lake Yacht Club, 25-20-11-8- ; 64   
15. A-136, Not Too Sh-Abby, Abby Eckert/Alison Heimsch, Cedar Lake Yacht Club, 29-26-4-9- ; 68   
16. J-13, Superstition, Grace Toney/Kate Lynn, Oshkosh OYC, 21-13-31-4- ; 69   
17. X-41, , Jack Steiner/Alec Harnard, Pine Lake Yacht Club, 18-5-15-32- ; 70T   
18. J-2, Fearless, Jack Scherer/Ethan Bowman, Oshkosh, 13-6-29-22- ; 70T   
19. V-61, Chuck Wagon, Charlie Allen/Will Utz, Pewaukee Yacht Club, 26-24-8-16- ; 74T   
20. J-25, Epic X, Maria Castle/Delaney Ruedinger, Oshkosh, 14-30-17-13- ; 74T   
21. X-40, Special K, Kit Harned/Stella Marina, Pine Lake, 24-18-21-23- ; 86   
22. NO-5, Bill Murray!, Cole Thompson/Ellie Siepman, North Lake, 17-15-19-38- ; 89   
23. D-8, Spitfire, Skyler Swearingen/Owen Kohut, Delavan, 7-17-43-24- ; 91   
24. X-2, Z Ya Later, Jacob Zaiser/Chris Horn, Pine Lake, 15-59/OCS-14-10- ; 98T   
25. D-30, Crackers, Graham Hetzler/Macey McClenathan, Delavan, 20-27-33-18- ; 98T   
26. B-28, Beulah Beauty, Ashley Mueller/Maggie Probst, LBYC, 10-16-50-25- ; 101   
27. D-527, FOR FUN, Reed Alness/Juliet Narut, DLYC, 19-10-47-34- ; 110   
28. B-20, BreeZy, Brian Zettlemoyer/Matthew Ward, LBYC, 33-33-25-27- ; 118   
29. A-25, Loose Cannon, Austin Barkow/Max Barkow, Cedar Lake Yacht Club, 59/DNC-3-24-33- ; 119   
30. B-5, Sassy Sailor, Isabelle Rietz/Hailey Greeson, Beulah, 30-36-7-47- ; 120   
31. OO-111, Mille A III, Jackson Brockman/Tanner Hetherington, La Belle Yacht Club, 35-39-45-11- ; 130T   
32. NO-321, All Riled Up, Riley Jensen/William Wagner, North Lake Yacht Club, 32-25-38-35- ; 130T   
33. NO-111, Okie Dokie, Tanner Theisn/Finn Thompson, North Lake, 36-42-20-36- ; 134T   
34. J-151, May The Wind Be With You, Harry Hirschberg/Caden Harrison, Oshkosh, 37-41-35-21- ; 134T   
35. V-19, Full Tilt, Quinn Kaiser/Stuart Niedziela, Pewaukee Yacht Club, 41-59/OCS-18-19- ; 137   
36. B-215, Urben Legends, Sydney Urben/Mia Brandt, Lake Beulah, 39-34-44-28- ; 145T   
37. X-35, Macht Schnell, Charlie Bruss/Trainer Rolfs, Pine Lake, 44-38-34-29- ; 145T   
38. A-617, HOTT SHOTT, Hunter Ott/Shelby Konen, Cedar Lake, WI, 46-35-28-37- ; 146   
39. B-14, B's Knees, Anneliese LeRoy/Caroline LeRoy, LBYC, 45-23-39-40- ; 147T   
40. D-21, Breez-E, Emmett Clair/Catherine Bransfield, DLYC, 28-59/OCS-30-30- ; 147T   
41. J-1, Escape, Jacob Bowman/Lizzy Lynn, Oshkosh, 38-44-27-43- ; 152   
42. NO-359, X-pletive, Leah Johnson/Zoe Johnson, North Lake Yacht Club, 34-43-36-42- ; 155   
43. A-36, Samurai, Sam Eckert/Nigel Trester, Cedar Lake Yacht Club, 40-40-37-39- ; 156   
44. I-30, , Matthew Sexton/Ava Novak, lgyc, 27-37-53-45- ; 162   
45. J-22, B Bananas, James Smith/Delaney Smith, Oshkosh Yacht Club, 31-31-49-52- ; 163   
46. I-65, Frictionless, Liam Gerard/Boston Brogan, LGYC, 47-29-40-48- ; 164   
47. J-20, Queen Meri, Meredith Weston/Zoe Olmsted, Oshkosh Yacht Club, 43-32-42-51- ; 168   
48. B-25, Froggy, Elise Brandt/Macy Neudorff, Lake Beulah Yacht Club, 52-47-48-26- ; 173   
49. X 31, Super Duck, Henry Ackley/Grayson Bruss, Pine, 59/DNC-59/DNC-13-46- ; 177   
50. A-15, Just-In-Time, Justin Heimsch/Keegan McKillip, Cedar, 49-45-41-50- ; 185   
51. J-35, Surprise Atack, Judah Victor/Jonah Wojciechowski, Oshkosh Yacht Club, 50-46-55-41- ; 192T   
52. J-98, Sea Serpent, Quintin Barkell/Campbell Harrison, Oshkosh Yacht Club, 48-48-52-44- ; 192T   
53. I-75, , William Kraemer/Helen Kraemer, Lake Geneva Yacht Club, 42-49-54-54- ; 199   
54. I-39, Black Heart, George Holland/Oliver Gray, Lake Geneva, 51-59/OCS-46-53- ; 209   
55. J-4, RetroFit, Drake Lauritch/Clayton Poquette, Oshkosh Yacht Club, 53-51-51-59/DNF- ; 214   
56. J-32, The Goat, Burke Buser/Liam Gosset, Oshkosh, 54-50-56-55- ; 215   
57. X-51, Choo CHoo Train, Trainer Rolfs/James Bakar, Pine, 59/DNC-59/DNC-59/DNC-59/DNC- ; 236T   
58. A-42, Frayed Knot, Nathan Vaupel, CLYC, 59/DNC-59/DNC-59/DNC-59/DNC- ; 236T   
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network