2019 Lake Ray Hubbard, Lakewide Racing Series
Bayside Sailing Club/Chandlers Landing Yacht Club/Rush Creek Yacht Club |

A Fleet (8 boats) (top)
Series Standing - 3 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Tuesday, October 29, 2019 4:49:50 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1   2   3  Total Pos
1  
35   S-CAPE   96   MARSHALL MCKENZIE
MARSHALL MCKENZIE  
BAYSIDE SAILING CLUB   7   1   1   9  
1  
2  
62   GRINGO   90   Ryan Glaze
Ryan Glaze  
Rush Creek   1   9/DNC   9/DNC   19  
2  
3  
65   Rocket Science   90   David Hoye    Rush Creek Yacht Club   2   9/DNC   9/DNC   20  
3  
4  
USA 14   Rented Mule   66   Bryan Taylor
Bryan Taylor  
BSC   3   9/DNC   9/DNC   21  
4  
5  
52   #SELFIE   90   Billy Self
Scott Self / Nigel Brown  
Chandlers Landing   4   9/DNC   9/DNC   22  
5  
6  
USA 53   Hotter Tuna   75   Robert C Williams
Robert C Williams  
CLYC   5   9/DNC   9/DNC   23  
6  
7  
41291   Little Wing   93   Scott Willey
scott willey  
RCYC   6   9/DNC   9/DNC   24  
7  
8  
83184   Panama Red   48   Kirk Youngblood    Rcyc   8   9/DNC   9/DNC   26  
8  
 



B Fleet (17 boats) (top)
Series Standing - 3 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Tuesday, October 29, 2019 4:49:16 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1   2   3  Total Pos
1  
TX 15   Paint Chip   174   Larry Seals    RCYC   2   1   3   6  
1  
2  
646   Crazy Horse   210   Chris Lee    BSC   5   5   2   12  
2  
3  
53   WINGS   210   Michael Jones
Michael Jones  
BSC   8   2   4   14  
3  
4  
69   69   168   Greg Newsome    BSC   11   7   1   19  
4  
5  
3   Fun or alternate RCYC boat   174   Jimmy Peters    Rush Creek Yacht Club   10   3   18/DNC   31T  
5  
6  
271/272   Swale   168   Chris Hunke    BSC   9   4   18/DNC   31T  
6  
7  
4   Tickled   174   Robert Phillips
Robert Phillips  
Rush Creek Yacht Club   12   6   18/DNC   36  
7  
8  
54   Bandersnatch   168   Jeff Progelhof
Kelson Elam  
RCYC   1   18/DNC   18/DNC   37  
8  
9  
5   Reflection   174   Tom Bieger    RCYC   3   18/DNC   18/DNC   39  
9  
10  
TX151   IC YOU   174   Per Huffeldt
Roy Heath  
RCYC   4   18/DNC   18/DNC   40  
10  
11  
56   Eleanor   126   Tom Jacobs    RCYC   6   18/DNC   18/DNC   42  
11  
12  
TX 11   R&R   174   Rick Scott    Rush Creek Yacht Club   7   18/DNC   18/DNC   43  
12  
13  
3411   J-24   168   Jack Marsh
Jack Marsh  
Rush Creek Yacht Club   18/DNS   18/DNC   18/DNC   54T  
13  
13  
TBD      174   George Lewis    RCYC   18/DNS   18/DNC   18/DNC   54T  
13  
13  
USA 95   Audacity   168   George Conklin
George Conklin  
BSC   18/DNS   18/DNC   18/DNC   54T  
13  
13  
FL 10   TropICana   174   Doyle Sherman    CLYC   18/DNS   18/DNC   18/DNC   54T  
13  
13  
912   Humble Pie   168   Bill Mansfield    BSC   18/DNS   18/DNC   18/DNC   54T  
13  
 



C Fleet (6 boats) (top)
Series Standing - 3 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Tuesday, October 29, 2019 4:45:58 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1   2   3  Total Pos
1  
3565   Rosy   240   Bradley Wright
Bradley Wright  
Bayside Sailing Club   1   1   2   4  
1  
2  
3786   Zephyr   246   Chris Gulley    Bayside Sailing Club   2   5/RET-BF   1   8  
2  
3  
4976   Miss Kitty   222   Travis Cook    BSC   4   3   3   10  
3  
4  
215   Kestrel   240   Richard Clark    BSC   7/DNC   2   7/DNC   16  
4  
5  
4114   Wyvern   252   Max Carr    BSC   3   7/DNC   7/DNC   17  
5  
6  
345   gnat   0   Mary Anne Hopper
John Hopper  
Rush Creek Yacht Club   7/DNC   7/DNC   7/DNC   21  
6  
 



D Fleet (8 boats) (top)
Series Standing - 3 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Tuesday, October 29, 2019 4:44:11 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1   2   3  Total Pos
1  
7174   My Girl   189   Ron Surley
Kaye Surley  
BSC   1   2   1   4  
1  
2  
21525   Orion   165   Daniel Malak    CLYC   9/DNS   1   2   12  
2  
3  
B345   Belle Claire   144   Scott Weaver    Rush Creek Yacht Club   2   9/DNC   9/DNC   20  
3  
4  
777002   Phoenix   129   Jim OURSLER
SKIP  
chandlers Landing   9/DNS   9/DNC   3   21T  
4  
5  
6311   Eudaimonia   204   Mike Brown    Rush Creek Yacht Club   3   9/DNC   9/DNC   21T  
5  
6  
6019   Respite   207   Peter Powers    BSC   10/DNC   3   9/DNC   22T  
6  
7  
0   No Name   231   Deborah Barnes
Jim Barnes  
Rush Creek Yacht Club   4   9/DNC   9/DNC   22T  
7  
8  
2001   Amphitrite   198   Sean Teele    BSC   9/DNS   9/DNC   9/DNC   27  
8  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network