Silly String Regatta
Grapevine Sailing Club | May 18-19, 2019

Optimist (19 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, May 19, 2019 1:39:36 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 12808, Ewan Dossin[Blue], Lakewood Yacht Club, [4]-1-1-1-2- ; 5   
2. 22940, Ava Anderson[Red], Lakewood Yacht Club, 1-4-[7]-2-4- ; 11   
3. 19289, A.J. Ghazi[Blue], FWBC-P1, 2-8-3-[11]-1- ; 14   
4. 22285, Cole Gourley[Blue], Lakewood Yacht Club, 3-2-[12]-8-6- ; 19   
5. 19627, Nicholas Carew[Red], AYC/P1, 5-3-[9]-5-7- ; 20T   
6. 19580, Casey Small[White], Lakewood, 6-5-6-[10]-3- ; 20T   
7. 20465, Sydney Small[White], Lakewood, [9]-9-4-6-5- ; 24T   
8. 22754, Dylan Tomko[White], LYC, 7-[11]-5-4-8- ; 24T   
9. 18959, Kynes Cabrera[Blue], AYC, [11]-6-2-9-11- ; 28   
10. 9759, Keen Cabrera[White], AYC, 8-7-8-7-[10]- ; 30   
11. 22774, Hiraku Masumoto[Red], Lakewood Yacht Club, [10]-10-10-3-9- ; 32   
12. 15555, Mercedes Porter-Via[White], Rush Creek Yacht Club, 14-12-11-13-[16]- ; 50T   
13. 18422, Ashleigh Hoye[White], Rush Creek Yacht Club, 12-[14]-13-12-13- ; 50T   
14. 19797, Thomas Fincher[Blue], Fort Worth Boat Club, 13-[15]-15-14-12- ; 54   
15. 9032, Noah Gammell[Blue], FWBC, [16]-13-14-16-14- ; 57   
16. 21993, Jessie Gaines[White], Lakewood Yacht Club, 15-[16]-16-15-15- ; 61   
17. 18239, Christian Gerdes[White], LYC, [18]-18-17-17-17- ; 69   
18. 11551, Dax Marsden[White], Lakewood Yacht Club, 17-17-[18]-18-18- ; 70   
19. 15973, Ian Farley[White], Lakewood YC, [20/DNC]-20/DNC-20/DNC-20/DNC-20/DNC- ; 80   
 



Optimist Green (9 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, May 19, 2019 11:56:02 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 8854, Henry Murphey, FWBC, 2-[5]-2-2-2- ; 8   
2. 21163, Harrison Fincher, Fort Worth Boat Club, [8]-4-4-1-1- ; 10   
3. 19455, Korbin Bendele, Lakewood Yacht Club, 1-[9]-5-3-4- ; 13   
4. 7906, Elizabeth Cleaves, CSC, 5-1-1-[8]-7- ; 14   
5. 16013, Meike Prins, CSC, 3-2-[7]-6-5- ; 16   
6. 17154, Kale Bendele, Lakewood Yacht Club, [6]-3-3-5-6- ; 17   
7. 18123, Linde Prins, CSC, 7-6-[8]-4-3- ; 20   
8. 13458, Genevieve Young, Rush Creek Yacht Club, [9]-8-6-7-8- ; 29   
9. 7780, Briar Burt, Fwbc, 4-7-9-[10/DNS]-10/DNS- ; 30   
 



Laser 4.7 (9 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, May 19, 2019 2:06:43 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 214549, Haru Masumoto, Lakewood Yacht Club, 4-1-3-2-1-[6]- ; 11T   
2. 214551, Brock Smith, FWBC, 2-2-[7]-3-3-1- ; 11T   
3. 46, Brindle Burt, FWBC, 3-3-4-1-2-[10/RET]- ; 13   
4. 204108, Matthew Schloemer, RCYC, 1-[7]-2-7-5-2- ; 17   
5. 180121, Reid Johnson, Fort Worth Boat Club, [7]-5-1-6-7-3- ; 22T   
6. 215463, Parker Younger, Fort Worth Boat Club / P1, [5]-4-5-4-4-5- ; 22T   
7. 177159, Hanna Progelhof, RCYC, [6]-6-6-5-6-4- ; 27   
8. XXXX, Alexander Beres, Grapevine Sailing Club, 8-8-8-8-8-[10/DNS]- ; 40   
9. 150069, Jeb Bradford, Grapevine Sailing Club, [10/DNC]-10/DNC-10/DNC-10/DNC-10/DNC-10/DNC- ; 50   
 



Laser Radial (17 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, May 19, 2019 1:43:59 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 200396, Emma McInnis, Rockport Yacht Club, 1-1-[2]-1-1-1- ; 5   
2. 194286, Dax Thompson, CCYC, 4-[14]-1-5-3-3- ; 16   
3. 162029, Ethan Polsen, Lakewood Yacht Club, [9]-3-6-3-4-2- ; 18   
4. 162400, Jacob Brown, Lakewood Yacht Club, 5-[9]-5-4-2-4- ; 20   
5. 211534, Camryn Colonna, RCYC, 7-2-4-[9]-8-8- ; 29   
6. 188092, Aubin Hattendorf, CSC, [18/DNS]-4-8-7-6-6- ; 31   
7. 178925, Isaav Barkley, RCYC, 8-5-[15]-2-12-5- ; 32   
8. 199144, Kate Schmiege, RCYC, 2-11-12-6-[15]-10- ; 41   
9. 197059, Aston Atherton, Rush Creek Yacht Club, 10-7-3-[13]-13-12- ; 45T   
10. 201311, Daniel Polson, GSC, 11-[13]-9-11-7-7- ; 45T   
11. 187677, Gust Schmiege, Rcyc, 14-[15]-7-8-5-13- ; 47   
12. 166974, Lauren Pinegar, OCBC, [13]-8-11-10-10-9- ; 48   
13. 200196, ashton Pigulski, GSC, 3-16-10-[18/ARB]-9-14- ; 52   
14. 190495, John Lightfoot, GSC, 6-[17]-14-15-11-11- ; 57   
15. 197593, ally ravji, rcyc, 15-6-16-12-16-[17]- ; 65   
16. 157853, Justin Sasek, GSC, 12-10-[17]-17-14-16- ; 69   
17. 162179, Lucas Swearingen, Grapevine Sailing CLub, 16-12-13-16-[17]-15- ; 72   
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network