2019 Laser District 13 Championships
Florida Yacht Club | November 16-17, 2019in

Laser 4.7 (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, November 17, 2019 12:06:26 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (29 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total W/ Masters Handicap Pos
1  
120912   Spencer DOMINGUEZ    KBYC/CGSC   1   1   1   1   [5]   5   9   9  
1  
2  
206888   Jake Homberger    Lauderdale Yacht Club   3   [7]   7   2   4   1   17   17T  
2  
3  
206536   Noah Adler    RNSYS   2   3   2   4   [9]   6   17   17T  
3  
4  
216324   Cort Snyder    Lauderdale YC   [7]   2   3   7   6   3   21   21  
4  
5  
208397   Matheo Capasso    Lauderdale YC/ Cayman Islands Sailing Club   10   [11]   9   5   1   2   27   27T  
5  
6  
215734   Daniel Connors    RNSYS   4   6   6   [9]   2   9   27   27T  
6  
7  
215481   Kevin Gosselin    Lauderdale Yacht Club   6   8   8   3   3   [12]   28   28  
7  
8  
188150   AARON HIDER    Lauderdale YC/Cayman Islands Sailing Club   8   4   5   [11]   10   4   31   31  
8  
9  
156950   Conor Kellett    Coconut Grove Sailing Club   11   5   4   [13]   8   10   38   38  
9  
10  
195494   kathryn danielson    St Petersburg Yacht Club   5   10   [12]   10   11   8   44   44  
10  
11  
204097   Emery Diemar    Lauderdale YC   [19]   9   10   8   15   7   49   49  
11  
12  
209629   Ayrton Stein    Royal Nova Scotia Yacht Squadron   9   14   11   14   7   [17]   55   55  
12  
13  
177265   Katie Nelson    DIYC   12   16   [30/DNS]   6   12   15   61   61  
13  
14  
209672   Sidney Moyer    St. Petersburg Yacht Club   14   15   [21]   12   13   13   67   67  
14  
15  
204770   Will Wardlaw    CGSC   13   12   [22]   16   21   21   83   83  
15  
16  
214570   Daniel De Oliveira    Coconut Grove Sailing Club   15   13   13   19   24   [26]   84   84T  
16  
17  
19644   Myles Wilson    Adelaide Sailing Club   [22]   18   18   15   19   14   84   84T  
17  
18  
192089   Reid Nelson    DIYC   16   17   14   [30/OCS]   18   20   85   85  
18  
19  
199393   Mcaulay Carter    SPYC   18   [23]   19   17   16   16   86   86  
19  
20  
197214   Parker Bustamante    Lauderdale YC   17   19   15   [24]   23   19   93   93  
20  
21  
8   Bella SHAKESPEARE    SPYC   24   [30/DNC]   16   30/OCS   14   11   95   95  
21  
22  
210460   Paola Alvarez    cgsc   21   21   17   20   [22]   18   97   97  
22  
23  
209376   Lucia Gil    CGSC   23   [24]   20   18   17   24   102   102  
23  
24  
209678   Ava Shakespeare    SPYC   20   20   23   23   20   [27]   106   106  
24  
25  
86598   Sophia Woodbury    Sarasota Youth Sailing   [30/RET]   22   30/DNC   21   26   22   121   121  
25  
26  
216668   Conner Brandon    CGSC   25   [30/DNC]   30/DNC   22   25   23   125   125  
26  
27  
192089   Elliot Francolla    DIYC   26   [30/DNS]   30/DNS   25   27   30/DNS   138   138  
27  
28  
0000   Ethan Brockman    Florida Yacht Club   [30/RET]   30/DNC   30/DNC   30/OCS   28   25   143   143  
28  
29  
216282   Tommy McCormick    Key Biscayne Yacht Club   [30/RET]   30/DNC   30/DNC   30/DNS   30/DNS   30/DNS   150   150  
29  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network