2019 RoadRunner Regatta
Austin Yacht Club | June 08-09, 2019in

Optimist (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, June 09, 2019 1:55:33 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: Blue (9 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 22264, Zachary Brown[Blue], Lakewood Yacht Club, [6]-1-3-2-3-6- ; 15   
2. 22265, Mathieu Brown[Blue], Lakewood Yacht Club, 5-4-7-5-[11]-3- ; 24   
3. 22285, Cole Gourley[Blue], Lakewood Yacht Club, 4-[9]-5-6-4-8- ; 27   
4. 18959, Kynes Cabrera[Blue], AYC, 8-11-8-[14]-7-5- ; 39   
5. 15133, Gavin Galway[Blue], HYC, 9-[16]-15-8-16-12- ; 60   
6. 19624, Catherine Froelich[Blue], Austin YC, [17]-10-16-9-12-16- ; 63   
7. 14783, Hayden McCready[Blue], HYC, 11-[21]-18-19-10-9- ; 67   
8. 19797, Hollis Fincher[Blue], Fort Worth Boat Club, [21]-18-17-18-21-19- ; 93   
9. 20824, Kaylee Keever[Blue], HYC, 20-19-[21]-20-18-21- ; 98   
 



Division: Red (3 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 21143, Stephen Momeier[Red], LYC, 1-[13]-1-1-1-1- ; 5   
2. 22247, Lucas Tenrreiro[Red], AYC, 3-[6]-2-3-2-2- ; 12   
3. 20124, Luke LaQuey[Red], Fort Worth Boat Club, 15-7-[20]-11-15-11- ; 59   
 



Division: White (9 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 20465, Sydney Small[White], Lakewood, 2-3-4-7-5-[10]- ; 21   
2. 22754, Dylan Tomko[White], LYC, 10-[12]-11-4-8-4- ; 37   
3. 19580, Casey Small[White], Lakewood, 7-14-9-[17]-6-15- ; 51   
4. 21844, Teddy Reiser[White], Lakewood YC, 16-2-10-[21]-9-17- ; 54   
5. 9759, Keen Cabrera[White], AYC, 13-5-12-15-13-[20]- ; 58   
6. 22111, Patrick McNamara[White], Lakewood YC, 14-17-6-10-[19]-14- ; 61   
7. 15555, Mercedes Porter-Via[White], Rush Creek Yacht Club, 19-8-13-13-[20]-13- ; 66   
8. 21993, Jessie Gaines[White], Lakewood Yacht Club, [18]-15-14-16-17-7- ; 69   
9. 18422, Ashleigh Hoye[White], Rush Creek Yacht Club, 12-[20]-19-12-14-18- ; 75   
 



Optimist Green (top)
Series Standing - 7 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, June 09, 2019 2:54:39 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (22 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 21137, Ryan Mitchell, LCYC, 1-1-5-8-[12]-1-2- ; 18T   
2. 21132, Eduardo Barrera, CCYC, [5]-4-3-5-3-2-1- ; 18T   
3. 19502, Ramzi Matous, AYC, [13]-2-7-1-6-6-3- ; 25   
4. 19455, Korbin Bendele, Lakewood Yacht Club, 7-8-1-2-[9]-4-5- ; 27   
5. 19115, Roni Sela, Austin Yacht Club, 3-[14]-2-6-4-7-7- ; 29   
6. 7906, Elizabeth Cleaves, CSC, 2-6-8-4-2-8-[9]- ; 30   
7. 20817, Kale Bendele, Lakewood Yacht Club, 10-[13]-4-3-8-3-4- ; 32   
8. 18123, Linde Prins, CSC, 4-9-6-[12]-1-12-6- ; 38   
9. 16013, Meike Prins, CSC, 6-3-9-9-5-10-[12]- ; 42   
10. 8854, Henry Murphey, Ft worth Boat Club, 8-10-11-7-[13]-5-11- ; 52   
11. 15120, William Michael, Austin Yacht Club, [15]-7-10-13-11-9-8- ; 58   
12. 19924, Calvin Brock, Austin Yacht Club, 9-12-14-10-[15]-11-10- ; 66   
13. 18160, Eli Pfarrer, Grapevine Sailing Club, [18]-11-12-14-10-14-14- ; 75   
14. 1960, Finn Messner, Fort Worth Boat Club, 12-[16]-15-15-14-13-13- ; 82   
15. 15657, Isabel Gammell, FWBC, 17-18-16-11-7-15-[23/DNS]- ; 84   
16. 20139, Jackson Brock, Austin Yacht Club, 11-15-13-[23/DNS]-23/DNS-23/DNS-23/DNS- ; 108   
17. 21163, Harrison Fincher, Fort Worth Boat Club, 16-5-[23/DNS]-23/DNS-23/DNS-23/DNS-23/DNS- ; 113   
18. 16102, William Wise, Lakewood YC, 14-19-17-[23/DNS]-23/DNS-23/DNS-23/DNS- ; 119   
19. n/a, Charles Yen, Austin Yacht Club, 20-17-[23/DNS]-23/DNS-23/DNS-23/DNS-23/DNS- ; 129   
20. 8872, Cole Ward, Lakewood, 19-20-[23/DNS]-23/DNS-23/DNS-23/DNS-23/DNS- ; 131   
21. 9280, storey evans, Austin Yacht Club, 21-[23/DNS]-23/DNS-23/DNS-23/DNS-23/DNS-23/DNS- ; 136   
22. 225, Maximo Hudlow, Corpus Christi Yacht Club, [23/DNS]-23/DNS-23/DNS-23/DNS-23/DNS-23/DNS-23/DNS- ; 138   
 



Laser (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, June 09, 2019 2:24:58 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (5 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 211535, Bryan Trammell, TCYC/GCYSA, [1]-1-1-1-1- ; 4   
2. 71, Eli Ortiz, AYC, 2-2-[4]-3-3- ; 10   
3. 197059, Aston Atherton, Rush Creek Yacht Club, 3-[4]-2-4-2- ; 11   
4. 157858, ashton Pigulski, GSC, [5]-3-3-2-4- ; 12   
5. 161911, Ally Ravji, RCYC, 4-[5]-5-5-5- ; 19   
 



Laser Radial (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, June 09, 2019 2:27:10 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (11 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 200396, Emma McInnis, GCYSA/RYC, 1-2-1-1-[8]- ; 5   
2. 186510, Michael Morse, Lakewood Yacht Club, 2-1-2-[4]-2- ; 7   
3. 194286, Dax Thompson, CCYC, 6-3-3-[8]-1- ; 13   
4. 211534, Camryn Colonna, RCYC, 4-[7]-5-3-4- ; 16   
5. 162400, Jacob Brown, Lakewood Yacht Club, 5-4-6-2-[7]- ; 17   
6. 161116, Keaton Chandler, RCYC, 3-[6]-4-6-6- ; 19   
7. 194285, Jacob Granberry, CCYC, 8-5-7-[9]-3- ; 23   
8. 206098, Eric Jayawant, Austin Yacht Club, 7-[8]-8-5-5- ; 25   
9. 83, Kate Hennig, Austin Yacht Club, [10]-10-9-7-9- ; 35   
10. 173657, Caleb Fogle, LCYC, 9-9-[10]-10-10- ; 38   
11. 48, Cash Cunningham, AYC, [12/DNC]-12/DNC-12/DNC-12/DNC-12/DNC- ; 48   
 



Laser 4.7 (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, June 09, 2019 2:29:57 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (8 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 195888, Scott Mather, Lakewood Yacht Club, 2-2-1-[4]-1- ; 6   
2. 46, Brindle Burt, FWBC, 4-1-[5]-1-4- ; 10T   
3. 215463, Parker Younger, Fort Worth Boat Club / P1, 1-5-2-2-[6]- ; 10T   
4. 213431, Stevie Neumann, Lakewood Yacht Club, [7]-4-3-5-2- ; 14T   
5. 214551, BROCK SMITH, Fort Worth Boat Club, 3-3-[6]-3-5- ; 14T   
6. 199144, Tanner Ward, LYC, 5-7-4-[8]-8- ; 24   
7. 214588, Drew Gourley, Lakewood Yacht Club, [8]-8-7-7-3- ; 25T   
8. 180121, Reid Johnson, Fort Worth Boat Club, 6-6-[9/DNF]-6-7- ; 25T   
 



C420 (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, June 09, 2019 2:55:29 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (7 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 6225, Lucy Brock, Austin Yacht Club, 1-[2]-1-2-2- ; 6   
2. 6226, Grace Bates, Lakewood Yacht Club, 3-[5]-2-1-1- ; 7   
3. 7056, James Brock, AYC, 2-1-[6]-3-3- ; 9   
4. 8542, Hanna Progelhof, RCYC, 4-4-4-[5]-4- ; 16   
5. 622, Tony Slowik III, Lakewood Yacht Club, [5]-3-5-4-5- ; 17   
6. 16241, Fiona Froelich, Austin YC, [6]-6-3-6-6- ; 21   
7. 5079, William Cranney-Fee, Austin Yacht Club, [7]-7-7-7-7- ; 28   
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network