2019 GIYS Junior Regatta
GIYS | July 10, 2019

Opti Green Fleet (34 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Wednesday, July 10, 2019 3:50:30 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Boat, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 261, , Mason Bothner, BCSC, [14]-8-1-1-1- ; 11   
2. 14888, , Michael Groszkowski, SSA, [8]-2-2-4-5- ; 13   
3. 280, R2D2, Maddie Deane, Baltimore County Sailing Center, 2-4-7-[10]-2- ; 15   
4. 14931, Tic Tac, Ben Gendell, Annapolis Yacht Club, 5-3-6-[8]-4- ; 18   
5. 8794, , Will Mohler, Annapolis Yacht Club, [10]-6-3-2-10- ; 21T   
6. 10641, Fireball, Lizzy Scales, SSA, 4-[9]-5-6-6- ; 21T   
7. 15624, , David Rogers, TAYC, 1-[14]-10-5-7- ; 23   
8. 16559, The Cute Otter, Casey Burman, SSA, 11-1-9-11-[14]- ; 32   
9. 9399, Nesquik, Daniel Draper, Annapolis Yacht Club, 6-21-11-3-[35/DNF]- ; 41   
10. 8729, OptiCool Illusion, Tommy McGeady, Annapolis Yacht Club, 22-11-[24]-7-3- ; 43   
11. 17412, , Parker Corson, tayc, 7-5-14-[21]-18- ; 44   
12. 18996, C-Monster, Caroline Carey, TAYC, [21]-13-12-9-11- ; 45   
13. 19320, Honey Badger, Robert Carey, Jr., TAYC, 3-7-4-[35/DNC]-35/DNC- ; 49   
14. 20775, Hellroaring, Sofia Forsberg, Annapolis Y, [19]-17-13-19-8- ; 57T   
15. 9477, Mavrick, Charlie Dyke, Severn Sailing Association, 9-[33]-17-14-17- ; 57T   
16. 6, The Jellyfish Express, Christian Hunter, TAYC, 15-12-21-[35/DNC]-12- ; 60   
17. 261, , Ian Land, NERYC, [26]-19-25-12-9- ; 65   
18. 9550, , Will Rosenthal, Annapolis Yacht Club, 17-15-8-[35/DNC]-35/DNC- ; 75T   
19. 666, , James O'Leary, Cape St. Claire, [25]-24-18-18-15- ; 75T   
20. 17915, Little Puma, Caroline Perkins, SSA, 16-10-16-[35/DNC]-35/DNC- ; 77T   
21. 12318, Bluejay, Dylan Scales, SSA, 18-[23]-20-20-19- ; 77T   
22. 10276, Opti, Olivia West, Cape Youth Sailing, 24-[26]-26-15-13- ; 78T   
23. 11842, , Caroline Corson, TAYC, 20-22-19-17-[35/DNC]- ; 78T   
24. 12549, Sea Bird, Kai Watters, TAYC, 13-20-15-[35/DNC]-35/DNF- ; 83   
25. 16064, The Admiral, Halsey Carter, Annapolis Yacht Club, 12-16-22-[35/DNC]-35/DNC- ; 85   
26. 18664, , Charlotte Hugo, Annapolis Yacht Club, 27-[28]-27-16-16- ; 86   
27. 5641, Beth Ann Shaeffer, George Shaeffer, Beth Ann Shaeffer, 32-27-23-13-[35/DNC]- ; 95   
28. 12215, , Alden Gibbons-Neff, TAYC, 23-18-[35/DNC]-35/DNC-35/DNC- ; 111   
29. 3311, The Sea Urchin, Kyle Thompson, TAYC, 29-31-29-[35/DNC]-35/DNC- ; 124   
30. 10784, , Landon Dufrene, MYC, 31-25-[35/DNF]-35/DNC-35/DNC- ; 126   
31. 1956, RH1, Sam Kurtz, Rock Hall Yacht Club, 28-30-[35/DNC]-35/DNC-35/DNC- ; 128T   
32. 3046, , Grant Thompson, Tred Avon Yacht Club, 33-32-28-[35/DNC]-35/DNC- ; 128T   
33. 15369, , Ciara Twomey, MYC, 30-29-[35/DNF]-35/DNC-35/DNC- ; 129   
34. 1, Number Five, Alden Smith, Gibson Island yacht squadron, [35/DNF]-35/DNF-35/DNC-35/DNC-35/DNC- ; 140   
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network