Oxford Regatta One Design - Junior and Adult
Tred Avon Yacht Club | August 10-11, 2019

Opti Green (28 boats) (top)
Series Standing - 7 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, August 11, 2019 11:04:34 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7  Total Pos
1  
18485      Sam De Los Reyes    Annapolis Yacht Club   3   1   3   [16]   2   3   9   21  
1  
2  
21629      Ben Gendell    Annapolis Yacht Club   7   [11]   4   2   10   1   1   25T  
2  
3  
9399   Nesquik   Daniel Draper    Annapolis Yacht Club   [12]   3   2   3   1   8   8   25T  
3  
4  
13186   Arrowhead   Andrew Shingledecker    SSA   1   [24]   10   1   6   7   7   32  
4  
5  
9550      William Rosenthal    Annapolis Yacht Club   6   7   5   6   8   2   [10]   34T  
5  
6  
8794   SailFish   Will Mohler    Annapolis Yacht Club   10   4   6   5   5   [12]   4   34T  
6  
7  
19320   Honey Badger   Robert Carey, Jr.    TAYC   5   5   1   14   [21]   15   5   45T  
7  
8  
17412      Parker Corson    TAYC   8   2   14   4   3   14   [17]   45T  
8  
9  
18408      Keon Otmishi    MRYC   13   14   11   [15]   7   6   2   53  
9  
10  
9411   Kabaam   Philip Thompson    Annapolis YC   [19]   9   8   10   4   11   15   57  
10  
11  
12318   Bluejay   Dylan Scales    SSA   [21]   13   16   7   15   4   3   58  
11  
12  
18996   C-Monster   Caroline Carey    TAYC   2   8   15   12   12   13   [18]   62  
12  
13  
20775   Hellroaring   Sofia Forsberg    Annapolis   16   15   12   8   [18]   5   11   67  
13  
14  
6195   Tribal Treasures   Reese Bonney    Annapolis Yacht Club   [25]   10   9   11   11   18   14   73  
14  
15  
20628   Queen of the Tribe   Quinn Bonney    Annapolis Yacht Club   17   6   [21]   17   9   19   13   81  
15  
16  
19067   Sea Bird   Dawson Cooper    TAYC   9   20   20   9   22   [29/DNS]   6   86T  
16  
17  
11842      Caroline Corson    TAYC   11   16   13   [21]   13   21   12   86T  
17  
18  
16293      Devin Roper    FBYC   15   17   18   13   19   16   [22]   98  
18  
19  
6497   Penalty Box   Chase Olavsrud    TAYC   18   12   19   19   14   17   [24]   99  
19  
20  
18664      Charlotte Hugo    Annapolis Yacht Club   20   21   17   18   20   9   [23]   105  
20  
21  
12181   Three's a CharmMM   Mary Calvert Patterson    FBYC   14   19   7   [29/DNF]   16   29/DNC   29/DNC   114  
21  
22  
15054   Comet   Alex Cheyne    Annapolis Yacht Club   4   22   [29/DNF]   20   23   22   26   117  
22  
23  
12215      Alden Gibbons-Neff    TAYC   22   18   23   23   17   23   [25]   126  
23  
24  
1      Amelia Tatelbaum    SSA   23   [26]   22   22   24   25   16   132  
24  
25  
8288   Nautical Miles   Liam Chapman    MRYC   24   23   [25]   24   25   20   20   136  
25  
26  
21860   Gigi   Saoirse Taylor    MRYC   [26]   25   24   25   26   24   19   143  
26  
27  
18469      Elliot Anderson Jr    Tired Avon Yacht Club   [29/DNC]   29/DNC   29/DNC   29/DNC   29/DNC   10   21   147  
27  
28  
8729   OptiCool Illusion   Tommy McGeady    Annapolis Yacht Club   [29/DNC]   29/DNC   29/DNC   29/DNC   29/DNC   29/DNC   29/DNC   174  
28  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network