FRIDAY NIGHT REGISTRATION -Cleveland Yachting Club LEUKEMIA CUP REGATTA - All Fleet, Women's, Double Handed
The Cleveland Yachting Club | July 26, 2019

CSA Womens (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is final.
Regatta results last updated: Friday, July 26, 2019 7:49:07 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (2 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Corrected  1  Total Pos
1  
393   Ovation   90   Cindy Einhouse
Tom Einhouse  
00:46:56   1   1  
1  
2  
549   Black JAK   188   Karen Wong    01:01:23   2   2  
2  
 



CSA Under 35yo (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is final.
Regatta results last updated: Friday, July 26, 2019 7:49:07 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (4 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Corrected  1  Total Pos
1  
30748   Star Ten   126   Harald Bransch
Harris Bransch  
00:47:11   1   1  
1  
2  
33   Cracker   126   Sackett Sackett
Karen Sackett  
00:47:23   2   2  
2  
3  
2016   Fusion   126   Rusty Deane    00:47:24   3   3  
3  
4  
2015   Black Pearl   126   Colin McDowell
Natalie Dugan  
NO TIME   5/DNC   5  
4  
 



CSA Double Handed (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is final.
Regatta results last updated: Friday, July 26, 2019 7:49:07 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (8 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Corrected  1  Total Pos
1  
10118   tomfoolery   78   Todd Amsdell
Todd Amsdell  
00:44:38   1   1  
1  
2  
12574   Simcha   179   Stuart Butcher
David Butcher  
00:51:09   2   2  
2  
3  
10101   overkill   81   Tom McNeill    00:54:12   3   3  
3  
4  
309   Instant Karma   130   Chris Beal
melinda beal  
00:55:13   4   4  
4  
5  
USA 249   Coyote   130   Steve Gregory
Trever & Mary Dodge  
00:55:21   5   5  
5  
6  
21072   Crackerjack   200   David Opdycke
David H Opdycke  
00:55:58   6   6  
6  
7  
USA77   dark n stormy   90   ronald carson
chris carson  
00:57:07   7   7  
7  
8  
48   Delphine   187   Jeffrey Herzog    00:58:43   8   8  
8  
 



PHRF (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is final.
Regatta results last updated: Friday, July 26, 2019 7:49:07 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (24 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Corrected  1  Total Pos
1  
372   Kraken   126   David Samanich
James Wilson  
00:40:17   1   1  
1  
2  
144   Fall Line   90   Chip Schaffner    00:41:12   2   2  
2  
3  
335   Bear   126   John Barker    00:41:31   3   3  
3  
4  
R-2   Scorpion   123   Dennis Marquard    NO TIME   25/DNC   25T  
4  
4  
R 54   Puffin   123   Michael Ripich    NO TIME   25/DNC   25T  
4  
4  
49   PurSue   126   Susan McIntyre
Suzie Zack  
NO TIME   25/DNC   25T  
4  
4  
3422   Nuts   126   Heidi Backus Riddle    NO TIME   25/DNC   25T  
4  
4  
50259   Trio   90   Jim Uhlir
Trio Brothers  
NO TIME   25/DNC   25T  
4  
4  
52000   Unbridled   90   Robert Mock    NO TIME   25/DNC   25T  
4  
4  
6   Pop n Jack   123   Charley Bredt    NO TIME   25/DNC   25T  
4  
4  
208   Slingshot   90   Dale Hollingsworth
Doug Kohler  
NO TIME   25/DNC   25T  
4  
4  
093   Papa's Toy   39   Hugh Scott Seaholm    NO TIME   25/DNC   25T  
4  
4  
52937   destiny   151   Russell Gallagher    NO TIME   25/DNC   25T  
4  
4  
376   Black Box   126   Chuck Simon
Sheehan/McSweeney  
NO TIME   25/DNC   25T  
4  
4  
236   Shakedown Street   111   Rob Ralston/Ted Pinkerton Peggy Allen/Ch    NO TIME   25/DNC   25T  
4  
4  
180   Black Seal   15   Mark Carrabine
Seth Young  
NO TIME   25/DNC   25T  
4  
4  
101   D2   27   Andrew Drumm
Andrew Drumm  
NO TIME   25/DNC   25T  
4  
4  
41046   OutletXpress   72   Ken Block    NO TIME   25/DNC   25T  
4  
4  
350   OnePass   126   Todd Imbler    NO TIME   25/DNC   25T  
4  
4  
R 115   Lovely Lady   123   David Fagnilli
Steve Trapp  
NO TIME   25/DNC   25T  
4  
4  
40903   Mrs Ed   102   Robert Wilber
Robert Wilber  
NO TIME   25/DNC   25T  
4  
4  
136   DagnAbbott!   126   Jim Mackey
Jim Mackey  
NO TIME   25/DNC   25T  
4  
4  
30168   Hardtack   120   George Raynor    NO TIME   25/DNC   25T  
4  
4  
31181   Liquor Box   126   Chuck Simon
Liquor Box Race Team  
NO TIME   25/DNC   25T  
4  
 



JAM (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is final.
Regatta results last updated: Friday, July 26, 2019 7:49:07 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (13 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Corrected  1  Total Pos
1  
77777   Vivant   110   Alan Pawlowski
C&L Carpet Cleaning  
00:51:56   1   1  
1  
2  
10968   Track   193   William McSweeney
Bill Bolas  
01:03:08   2   2  
2  
3  
25624   Lucy   84   Robert Evans    NO TIME   14/DNC   14T  
3  
3  
7263   Old Pine   0   John Salisbury    NO TIME   14/DNC   14T  
3  
3  
7410   Desperado   0   Richard Wilber    NO TIME   14/DNC   14T  
3  
3  
23523   Rubber Soul   152   Douglas Wahl
Douglas G Wahl  
NO TIME   14/DNC   14T  
3  
3  
7428   Purple Rain   0   Brian Cruse    NO TIME   14/DNC   14T  
3  
3  
8217   Tess   0   Alex Baker    NO TIME   14/DNC   14T  
3  
3  
8253   Not Wright and Feeling Dangerous   0   Jeff Marquard    NO TIME   14/DNC   14T  
3  
3  
41636   Expression   105   David Doll    NO TIME   14/DNC   14T  
3  
3  
8036   tREACHERY   0   Jack Rickard
Jack Rickard  
NO TIME   14/DNC   14T  
3  
3  
85   EN PASSANT   141   JEFFREY P. POSNER    NO TIME   14/DNC   14T  
3  
3  
15402   Willing   158   Edward Smith    NO TIME   14/DNC   14T  
3  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network