2019 Junior Olympic Windsurfing Festival-Techno 293 and Kona One Design
Vineyard Haven Yacht Club | August 01-02, 2019in

Kona (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Friday, August 02, 2019 1:04:05 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (5 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 2020, Nevin Sayre, VHYC, 1-[2]-1-1-2- ; 5   
2. 3236, Daniel Borsutzky, Wickford Yacht Club, [3]-1-2-2-1- ; 6   
3. 8.2 Green, Dan Weiss, KonaOne USA, 2-[3]-3-3-3- ; 11   
4. 2700, monty Cook, American Yacht Club, [4]-4-4-4-4- ; 16   
5. 3227, Myles Borash, CCWA, [6/DNS]-6/DNS-6/DNS-6/DNS-6/DNS- ; 24   
 



Techno 293 (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Friday, August 02, 2019 1:01:11 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: open (1 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 1675, Abigail Hammarlund[open], VHYC, 4-4-[9]-4-7- ; 19   
 



Division: u13 (4 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 39, Ronan Mullin[u13], Vineyard Haven Yacht Club, 10-3-6-[14]-4- ; 23   
2. 77, Tripp Redd[u13], American Yacht Club, 12-14-[23/DNS]-12-8- ; 46   
3. 3, Grady Stalgren[u13], VHYC, 16-17-[23/DNS]-23/DNS-23/DNF- ; 79   
4. 30, Charles Perreten[u13], American Yacht Club, [23/DNS]-23/DNS-23/DNS-23/DNS-23/DNF- ; 92   
 



Division: u15 (9 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 7, Simon Hammarlund[u15], VHYC, 2-1-1-2-[9]- ; 6   
2. 42, Connor Liu[u15], Community Boating, 5-[11]-7-5-5- ; 22   
3. 4, Logan Ziegler[u15], VHYC, 7-7-8-16-[23/DNF]- ; 38   
4. 11, Barnaby Griffin[u15], Port Washington Yacht Club, [15]-13-12-10-10- ; 45   
5. 7, Maxwell Jervis[u15], PWYC, 14-12-11-13-[23/DNF]- ; 50   
6. 56, Luke Wilkinson[u15], community boating, [23/DNS]-15-14-15-23/DNF- ; 67   
7. 91, Eloise Weiss[u15], none, [23/DNS]-23/DNS-23/DNS-23/DNS-23/DNF- ; 92T   
8. 101, Luke Ficalora[u15], PWYC, [23/DNS]-23/DNS-23/DNS-23/DNS-23/DNF- ; 92T   
9. 16, Juliet Minadeo[u15], PWYC, [23/DNS]-23/DNS-23/DNS-23/DNS-23/DNF- ; 92T   
 



Division: u17 (8 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 293, Gabe Cirker[u17], Port Washington yacht club, 1-[2]-2-1-1- ; 5   
2. 17, Delilah Hammarlund[u17], VHYC, [8]-8-3-7-2- ; 20   
3. 8, Maddie Cook[u17], AYC, 3-5-5-8-[23/DNF]- ; 21   
4. 6, Ellie Cook[u17], AYC, 6-6-4-[9]-6- ; 22   
5. 13, Skyler Marks[u17], Communtiy Boating Inc, 9-9-[10]-3-3- ; 24   
6. 2, John Wilkinson[u17], community boating, 11-10-[23/DNS]-6-23/DNF- ; 50   
7. 3, Eloise Griffin[u17], Port Washington Yacht Club, 13-16-13-11-[23/DNF]- ; 53   
8. 47, Thomas Day[u17], PWYC, [23/DNS]-23/DNS-23/DNS-23/DNS-23/DNF- ; 92   
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network