2019 Fall Series
LMYRA |

A Spinnaker (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, November 09, 2019 10:02:22 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: A (5 boats)
Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
88   Solera   Bruce Seiffert [A]   Columbia Sailing Club   5/DNS   2   1   [6/DNC]   8T  
1  
2  
94   Salsa   David Krausz [A]   CSC   5/DNS   1   2   [6/DNC]   8T  
2  
3  
19   Flying Fish   Crawford Milling [A]   Columbia Sailing Club   5/DNS   [6/DNC]   6/DNC   1   12T  
3  
4  
136   zoom zoom   michial smith [A]   csc   [6/DNC]   3   3   6/DNC   12T  
4  
5  
111   Piper   Robert Curtis [A]   CSC   5/DNS   [6/DNC]   6/DNC   6/DNC   17  
5  
 



B Spinnaker (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, November 09, 2019 10:02:22 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: B (10 boats)
Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
007   Encore   Robby Sweet [B]   Columbia Sailing Club   [8/DNS]   1   2   1/RC*   4  
1  
2  
5274   Tutakrnaut   Roger Dougal [B]   Columbia Sailing Club   [8/DNS]   4   3   1   8  
2  
3  
4030   Warpspeed   George Murray [B]   Columbia Sailing Club   [8/DNS]   6   5   2   13T  
3  
4  
1171   Liquid Courage   Vern Heiler [B]   LMYRA   [11/DNC]   3   7   3   13T  
4  
5  
380   Steadfast   Chris Robnett [B]   CSC   [11/DNC]   2   1   11/DNC   14  
5  
6  
2146      Tommy/Braxton/Hilarie Smith [B]   Columbia Sail Club   8/DNS   [9]   8   1/RC*   17T  
6  
7  
1729   Gray Fox   Hootie Bushardt [B]   Columbia Sailing Club   8/DNS   5   4   [11/DNC]   17T  
7  
8  
201   Shoofly   Matt O'Conner [B]   CSC   8/DNS   7   [9]   4   19  
8  
9  
3687   Winsome   Jared Cronin [B]   Columbia Sailing Club   [11/DNC]   8   6   8/DNF   22  
9  
10  
86   SlowMotion   Wayne Hale [B]   Columbia Sailing Club   8/DNS   [11/DNC]   11/DNC   11/DNC   30  
10  
 



C Spinnaker (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, November 09, 2019 10:02:22 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: C (4 boats)
Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
513   Babe   fran trapp [C]   LMSC/Windward Point   4/DNS   1   2/DNF   [5/DNC]   7  
1  
2  
1085   White Knuckles   Richard Dommel [C]   Columbia Sailing Club   4/DNS   [5/DNC]   5/DNC   5/DNC   14T  
2  
2  
79   Contango   Mark Siebert [C]   Independent   4/DNS   [5/DNC]   5/DNC   5/DNC   14T  
2  
3  
2510   Temporary Insanity   Raymond Gresham [C]   LMSC   [5/DNC]   5/DNC   5/DNC   5/DNC   15  
3  
 



D Non-Spinnaker (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, November 09, 2019 10:02:22 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: D (9 boats)
Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
439   Cloud Nine   Linton Lewis [D]   CSC   [10/DNC]   1   1   2   4  
1  
2  
411   Scottish Rogue   Chuck Henderson [D]   Columbia Sailing Club   [10/DNC]   3   2   1/RC*   6  
2  
3  
84   Calypso   Frank McKinnon [D]   LMSC   [5/DNS]   2   3   3   8  
3  
4  
256   Mischief   Jeff Buchanan [D]   Windward Point   [5/DNS]   5   4   4   13  
4  
5  
8   Lady Luck   Arthur Sawyer [D]   Windward Point   5/DNS   4   5   [8/DNF]   14  
5  
6  
42   Poco Loco   Jim Butler [D]   Columbia Sailing Club   [10/DNC]   1/RC*   7/DNS   8/DNS   16  
6  
7  
5081   Cygent   Will Haltiwanger [D]   Columbia Sailing Club   [10/DNC]   10/DNC   10/DNC   1   21  
7  
8  
336   Blue Dog   Lee Trapp [D]   WPYC   5/DNS   [10/DNC]   10/DNC   10/DNC   25  
8  
9  
105   Production   Danny Robinson [D]   None   [10/DNC]   10/DNC   10/DNC   10/DNC   30  
9  
 



E Non-Spinnaker (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, November 09, 2019 10:02:22 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: E (8 boats)
Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
1583   Knot Last   Bradley Anderson [E]   Columbia Sailing Club   [3/DNS]   1   1   3/DNF   5  
1  
2  
795   Crackerjack   Curt Rone [E]   Columbia Sailing Club   3/DNS   [5/DSQ]   3   1   7  
2  
3  
1722   Juannabe   H.B.G. (Guy) Goettsch [E]   None   [9/DNC]   2   2   9/DNC   13  
3  
4  
220   Juanderdog   Rolf De Swardt [E]   CSC   [9/DNC]   1/RC*   5/DNS   9/DNC   15  
4  
5  
345   Wave On   al hoy [E]   independent   [9/DNC]   9/DNC   9/DNC   9/DNC   27T  
5  
5  
62   Knot Home   Dale Kirkham [E]   WPYC   [9/DNC]   9/DNC   9/DNC   9/DNC   27T  
5  
5  
108   Kestrel   Chris Runyan [E]   Columbia Sailing Club   [9/DNC]   9/DNC   9/DNC   9/DNC   27T  
5  
5  
416   Halcyon   George Lackey [E]   WPYC   [9/DNC]   9/DNC   9/DNC   9/DNC   27T  
5  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network