2019 Fall Series
LMYRA |

A Spinnaker (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, December 14, 2019 1:11:45 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: A (5 boats) Pos,Sail, Boat, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 94, Salsa, David Krausz[A], CSC, [5/DNS]-1-2-[6/DNC]-1-1- ; 5   
2. 88, Solera, Bruce Seiffert[A], Columbia Sailing Club, [5/DNS]-2-1-[6/DNC]-3-2- ; 8   
3. 19, Flying Fish, Crawford Milling[A], Columbia Sailing Club, 5/DNS-[6/DNC]-[6/DNC]-1-2-3- ; 11   
4. 136, zoom zoom, michial smith[A], csc, [6/DNC]-3-3-[6/DNC]-4/DNC-6/DNC- ; 16   
5. 111, Piper, Robert Curtis[A], CSC, 5/DNS-[6/DNC]-[6/DNC]-6/DNC-4/DNC-6/DNC- ; 21   
 



B Spinnaker (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, December 14, 2019 1:11:45 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: B (10 boats) Pos,Sail, Boat, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 007, Encore, Robby Sweet[B], Columbia Sailing Club, [8/DNS]-1-2-1/RC*-1-[6]- ; 5   
2. 380, Steadfast, Chris Robnett[B], CSC, [11/DNC]-2-1-[11/DNC]-2-1- ; 6   
3. 5274, Tutakrnaut, Roger Dougal[B], Columbia Sailing Club, [8/DNS]-[4]-3-1-4-3- ; 11   
4. 1171, Liquid Courage, Vern Heiler[B], LMYRA, [11/DNC]-3-[7]-3-3-4- ; 13   
5. 4030, Warpspeed, George Murray[B], Columbia Sailing Club, [8/DNS]-[6]-5-2-5-2- ; 14   
6. 201, Shoofly, Matt O'Conner[B], CSC, 8/DNS-7-[9]-4-1/RC*-[9/DNS]- ; 20   
7. 2146, , Tommy/Braxton/Hilarie Smith[B], Columbia Sail Club, [8/DNS]-[9]-8-1/RC*-7-7- ; 23   
8. 3687, Winsome, Jared Cronin[B], Columbia Sailing Club, [11/DNC]-[8]-6-8/DNF-6-5- ; 25   
9. 1729, Gray Fox, Hootie Bushardt[B], Columbia Sailing Club, 8/DNS-5-4-[11/DNC]-9/DNC-[11/DNC]- ; 26   
10. 86, SlowMotion, Wayne Hale[B], Columbia Sailing Club, 8/DNS-[11/DNC]-[11/DNC]-11/DNC-9/DNC-11/DNC- ; 39   
 



C Spinnaker (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, December 14, 2019 1:11:45 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: C (4 boats) Pos,Sail, Boat, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 513, Babe, fran trapp[C], LMSC/Windward Point, [4/DNS]-1-2/DNS-[5/DNC]-1/RC*-3/RC*- ; 7   
2. 79, Contango, Mark Siebert[C], Independent, 4/DNS-[5/DNC]-[5/DNC]-5/DNC-2-1- ; 12   
3. 1085, White Knuckles, Richard Dommel[C], Columbia Sailing Club, 4/DNS-[5/DNC]-[5/DNC]-5/DNC-1-3/DSQ*- ; 13   
4. 2510, Temporary Insanity, Raymond Gresham[C], LMSC, [5/DNC]-[5/DNC]-5/DNC-5/DNC-4/DNC-5/DNC- ; 19   
 



D Non-Spinnaker (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, December 14, 2019 1:11:45 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: D (9 boats) Pos,Sail, Boat, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 411, Scottish Rogue, Chuck Henderson[D], Columbia Sailing Club, [10/DNC]-[3]-2-1/RC*-3-3- ; 9T   
2. 84, Calypso, Frank McKinnon[D], LMSC, [5/DNS]-2-[3]-3-2-2- ; 9T   
3. 439, Cloud Nine, Linton Lewis[D], CSC, [10/DNC]-1-1-2-6/DNC-[10/DNC]- ; 10   
4. 5081, Cygent, Will Haltiwanger[D], Columbia Sailing Club, [10/DNC]-[10/DNC]-10/DNC-1-1-1- ; 13   
5. 256, Mischief, Jeff Buchanan[D], Windward Point, [5/DNS]-5-4-4-4-[6/DNF]- ; 17   
6. 8, Lady Luck, Arthur Sawyer[D], Windward Point, [5/DNS]-4-5-[8/DNF]-5-4- ; 18   
7. 42, Poco Loco, Jim Butler[D], Columbia Sailing Club, [10/DNC]-1/RC*-7/DNS-8/DNS-6/DNC-[10/DNC]- ; 22   
8. 336, Blue Dog, Lee Trapp[D], WPYC, 5/DNS-[10/DNC]-[10/DNC]-10/DNC-6/DNC-10/DNC- ; 31   
9. 105, Production, Danny Robinson[D], None, [10/DNC]-[10/DNC]-10/DNC-10/DNC-6/DNC-10/DNC- ; 36   
 



E Non-Spinnaker (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, December 14, 2019 1:11:45 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: E (8 boats) Pos,Sail, Boat, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 795, Crackerjack, Curt Rone[E], Columbia Sailing Club, [3/DNS]-[5/DSQ]-3-1-2-1- ; 7   
2. 1583, Knot Last, Bradley Anderson[E], Columbia Sailing Club, [3/DNS]-1-1-3/DNF-3/DNC-[9/DNC]- ; 8   
3. 220, Juanderdog, Rolf De Swardt[E], CSC, [9/DNC]-1/RC*-5/DNS-[9/DNC]-1-2- ; 9   
4. 1722, Juannabe, H.B.G. (Guy) Goettsch[E], None, [9/DNC]-2-2-[9/DNC]-3/DNC-9/DNC- ; 16   
5. 345, Wave On, al hoy[E], independent, [9/DNC]-[9/DNC]-9/DNC-9/DNC-3/DNC-9/DNC- ; 30T   
6. 62, Knot Home, Dale Kirkham[E], WPYC, [9/DNC]-[9/DNC]-9/DNC-9/DNC-3/DNC-9/DNC- ; 30T   
7. 108, Kestrel, Chris Runyan[E], Columbia Sailing Club, [9/DNC]-[9/DNC]-9/DNC-9/DNC-3/DNC-9/DNC- ; 30T   
8. 416, Halcyon, George Lackey[E], WPYC, [9/DNC]-[9/DNC]-9/DNC-9/DNC-3/DNC-9/DNC- ; 30T   
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network