Rock the Rock Junior Regatta
Corinthian Sailing Club | October 09-09, 2019in

Optimist (top)
Series Standing - 10 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, September 08, 2019 1:13:52 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: Blue (10 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 22285, Cole Gourley[Blue], Lakewood Yacht Club, 2-4-[8]-1-[10]-3-4-3-4-4- ; 25   
2. 19289, A.J. Ghazi[Blue], FWBC, 6-7-2-5-1-[11]-3-5-3-[9]- ; 32   
3. 19624, Catherine Froelich[Blue], Austin YC, 8-6-9-7-3-6-[13]-[12]-6-12- ; 57   
4. 18959, Kynes Cabrera[Blue], AYC, 4-[19]-11-9-4-10-5-[20]-5-11- ; 59   
5. 19634, Roni Sela[Blue], AYC, 13-8-[19]-12-14-9-11-11-[16]-14- ; 92   
6. 7236, Robert Croyle[Blue], TCYC, [19]-[17]-17-15-17-17-8-15-14-13- ; 116T   
7. 15555, Mercedes Porter-Via[Blue], RCYC, 15-11-15-[20]-12-[22/OCS]-19-10-18-16- ; 116T   
8. 21813, Ramzi Matous[Blue], AYC, 16-[20]-18-17-[19]-8-17-17-15-19- ; 127   
9. 9032, Noah Gammell[Blue], FWBC, 18-18-[20]-19-18-19-15-19-[20]-20- ; 146   
10. 7, Winnie Young[Blue], Corinthia Sailing Club, 21-[22/DNS]-[22/DNS]-22/DNS-22/DNS-22/DNS-22/DNS-22/DNS-22/DNS-22/DNS- ; 175   
 



Division: Red (5 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 21143, stephen momeier[Red], Lakewood Yacht Club, 1-1-1-[3]-[7]-1-1-1-1-1- ; 8   
2. 22573, Marguerite Pyne[Red], TCYC, 7-3-5-2-[22/RET-AF]-2-[14]-6-7-2- ; 34   
3. 20124, Luke LaQuey[Red], Fort Worth Boat Club, 12-10-[13]-13-8-[15]-9-8-13-5- ; 78   
4. 19627, Nicholas Carew[Red], AYC/P1, 10-[13]-7-8-13-13-12-13-10-[15]- ; 86   
5. 15583, Taylor Barney[Red], Rush Creek Yacht Club, 17-15-14-16-2-14-[18]-[18]-17-17- ; 112   
 



Division: White (6 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 22754, Dylan Tomko[White], LYC, 3-2-[6]-6-[9]-4-2-2-2-6- ; 27   
2. 9759, Keen Cabrera[White], AYC, [20]-[16]-3-11-11-5-6-7-11-7- ; 61   
3. 19601, Purin Songrug[White], FWBC / WSC, 5-14-[16]-10-6-12-10-[16]-8-10- ; 75   
4. 22111, Patrick McNamara[White], Lakewood YC, 11-9-12-4-[16]-[18]-16-4-12-8- ; 76T   
5. 18422, Ashleigh Hoye[White], Rush Creek Yacht Club, 14-5-4-[18]-5-7-[20]-14-9-18- ; 76T   
6. 15973, Ian Farley[White], Lakewood YC, 9-12-10-14-15-[16]-7-9-[19]-3- ; 79   
 



Optimist Green (top)
Series Standing - 12 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, September 08, 2019 11:13:56 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (26 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 22251, Audrey Stephenson, CSC, 1-2-2-1-3-[4]-1-1-1-1-[5]-2- ; 15   
2. 15120, Yuval Sela, AYC, [7]-1-1-2-1-6-[9]-4-5-3-4-3- ; 30   
3. 6, Ozzie Young, Corinthia Sailing Club, 2-3-3-4-[9]-7-2-[9]-3-6-3-5- ; 38   
4. 7906, Liz Cleaves, CSC, 3-[7]-4-3-4-5-6-5-2-4-7-[11]- ; 43   
5. 15657, Isabel Gammell, FWBC, 4-10-[16]-8-2-2-[27/DNS]-3-15-10-9-8- ; 71   
6. 3, Olivia Boyer, CSC, 5-12-6-16-6-8-[27/DNS]-[27/DNS]-6-2-12-6- ; 79   
7. 18123, Linde Prins, CRC, 8-4-5-11-11-11-[13]-13-4-5-11-[21]- ; 83   
8. 16013, Meike Prins, CSC, 16-8-8-5-13-14-3-2-12-[17]-[17]-9- ; 90   
9. 8854, Henry Murphey, FWBC, [12]-9-[14]-7-10-12-8-11-8-7-10-12- ; 94   
10. 13458, Genevieve Young, Rush Creek Yacht Club, 6-6-7-[15]-8-10-12-7-14-11-[15]-14- ; 95   
11. 7700, adam rumsey, FWBC, [19]-19-18-12-7-1-5-14-10-12-[21]-1- ; 99   
12. 17354, Pressley Massey, Ft. Worth Boat Club, 13-13-9-14-12-[26]-7-8-[17]-15-6-7- ; 104   
13. 16102, William Wise, Lakewood YC, 9-16-[22]-[20]-15-13-4-6-11-14-13-15- ; 116   
14. 15527, John Brandt Gerdes, Texas Corinthian Yacht Club, 14-14-[20]-6-5-3-10-18-16-16-[19]-16- ; 118   
15. 1960, Finn Messner, Fort Worth Boat Club, 15-[17]-12-10-14-16-15-15-7-[21]-2-13- ; 119   
16. 15673, Luke Scott, RCYC, 11-11-10-13-16-9-[21]-12-13-13-16-[17]- ; 124   
17. 18160, Eli Pfarrer, Grapevine Sailing Club, 18-5-11-18-17-[20]-17-[27/DNS]-9-19-1-10- ; 125   
18. 1, Birch Burns, Corinthian Sailing Club, 10-15-15-9-[20]-15-18-[19]-18-18-8-4- ; 130   
19. 19115, Lukas Goris, AYC, 20-18-[23]-17-[21]-17-11-10-21-8-14-18- ; 154   
20. 8160, Vance Wells, Fort Worth Boat Club P1/FWBC, 22-23-13-19-[24]-21-14-21-[24]-22-18-24- ; 197   
21. 9, Katie Adler, Grapevine, 24-22-19-[25]-18-23-22-20-[25]-9-25-23- ; 205   
22. 18957, Carson Callaway, Fort Worth Boat Club, [25]-21-17-24-22-[25]-19-22-19-25-20-19- ; 208T   
23. 21040, Sebastian Porter-Via, RCYC, 17-20-21-22-23-[24]-20-23-20-20-[24]-22- ; 208T   
24. 19502, Noah Goris, AYC, [27/DNF]-[27/DNF]-27/DNF-23-25-19-16-16-23-23-22-20- ; 214   
25. 16108, Walker Wilkins, Fort Worth Boat Club, 21-24-24-21-19-18-[27/DNF]-17-[27/DNS]-27/DNS-27/DNS-27/DNS- ; 225   
26. 7780, Isla Mrstik, Fort Worth Boat Club, 23-25-25-[26]-[26]-22-23-24-22-24-23-25- ; 236   
 



Laser 4.7 (top)
Series Standing - 7 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, September 08, 2019 1:08:04 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (7 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 195888, Scott Mather, LYC, 2-[4]-2-2-3-1-2- ; 12   
2. 176237, Max Nilsson, Fort Worth Boat Club, 1-1-1-5-4-[6]-1- ; 13   
3. 215463, Parker Younger, Fort Worth Boat Club / P1, 4-3-3-3-2-3-[5]- ; 18   
4. 46, Brindle Burt, FWBC, [7.2/NoChkIn*]-2-5-4-1-4-4- ; 20   
5. 177159, Hanna Progelhof, RCYC, 3-5-[6]-1-6-2-6- ; 23   
6. 178925, Cayden Vandling, Rush Creek yacht Club, 5-[6]-4-6-5-5-3- ; 28   
7. 7, Jake Rice, GSC, [8/DNS]-7-7-7-7-7-7- ; 42   
 



Laser Radial (top)
Series Standing - 7 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, September 08, 2019 1:08:04 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (14 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 206096, jacob granberry, CCYC, 2-1-1-1-1-[11]-1- ; 7   
2. 161116, Keaton Chandler, RCYC, 3-4-3-[9]-3-3-3- ; 19   
3. 201311, Daniel Polson, GSC, 4-3-[7]-2-5-1-6- ; 21   
4. 211534, Camryn Colonna, RCYC, 6-7-2-5-2-2-[15/OCS]- ; 24   
5. 188092, Aubin Hattendorf, CSC, 1-5-5-[8]-7-5-7- ; 30   
6. 187677, Gust Schmiege, RCYC, 5-8-9-3-[10]-4-2- ; 31   
7. 1, Reid Johnson, FWBC/RYC, 8-[9]-6-4-4-7-5- ; 34   
8. 190495, John Lightfoot, GSC, [11]-2-4-10-6-9-8- ; 39   
9. 143393, Abi Beesley, RCYC, 10-6-10-12-[15/OCS]-6-4- ; 48   
10. 18767, Jack Van Zanten, Fort Worth Boat Club, 12-[13]-12-6-8-8-9- ; 55   
11. 174265, Max Ross, Austin Yacht Club, 7-10-8-7-[15/DNS]-15/DNS-15/DNS- ; 62T   
12. 192905, Andrew Hemker, Rush Creek Yacht Club, 9-[11]-11-11-11-10-10- ; 62T   
13. 158921, Otto Beall, Corinthian Sailing Club Dallas, [15.6/NoChkIn*]-12-13-13-12-13-12- ; 75   
14. 183756, Justin Sasek, Grapevine Sailing Club, [15/DNS]-15/DNS-15/DNS-15/DNS-9-12-11- ; 77   
 



Laser Full (top)
Series Standing - 7 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, September 08, 2019 1:08:04 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (5 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 199792, Isaac Barkley, RCYC, [4]-1-1-1-1-1-1- ; 6   
2. 157858, Ashton Pigulski, GSC, 2-2-2-[3]-3-3-3- ; 15   
3. 197059, Aston Atherton, Rcyc, 3-3-[4]-2-4-2-2- ; 16   
4. 158784, Hartley Meyer, Grande Maumelle Sailing Club, 1-[6/RET-AF]-3-4-2-5-5- ; 20   
5. 161911, Ally Ravji, RCYC, [5]-4-5-5-5-4-4- ; 27   
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network