2019 Jr. Ol' Man of the Sea
Fort Worth Boat Club | September 27-29, 2019in

Opti Green (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, September 29, 2019 11:14:04 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (32 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total Pos
1  
17380   Yuval Sela    AYC   1   [4]   2   4   3   2   12  
1  
2  
20817   Kale Bendele    Lakewood Yacht Club   [33/DSQ]   6   4   1   1   1   13T  
2  
3  
17354   Pressley Massey    Ft. Worth Boat Club   2   [7]   1   2   4   4   13T  
3  
4  
21137   Ryan Mitchell    AYC/LCYC   3   2   [7]   3   2   6   16  
4  
5  
10   Ozzie Young    Corinthia Sailing Club   [13]   1   6   10   6   3   26  
5  
6  
21163   Harrison Fincher    Fort Worth Boat Club   4   8   [11]   5   7   7   31  
6  
7  
13458   Genevieve Young    Rush Creek Yacht Club   6   3   8   6   12   [33/DSQ]   35  
7  
8  
8854   Henry Murphey    Ft Wort Boat Club   9   5   14   11   11   [15]   50  
8  
9  
20139   Jackson Brock    Jeff Brock   5   11   9   8   18   [22]   51  
9  
10  
15612   Winnie Young    Corinthia Sailing Club   15   [33/DNF]   5   17   5   11   53  
10  
11  
7906   Liz Cleaves    CSC   [33/DSQ]   33/DNF   3   7   8   5   56  
11  
12  
18123   Linde Prins    CSC   7   9   [17]   15   15   12   58  
12  
13  
13   Luke Wilson    Grapevine   [20]   10   20   9   14   8   61  
13  
14  
16102   William Wise    Lakewood YC   10   [19]   10   14   19   14   67  
14  
15  
19924   Calvin Brock    AYC   18   14   13   12   [20]   18   75  
15  
16  
15657   Isabel Gammell    Fwbc   16   13   [18]   18   17   16   80  
16  
17  
15120   Lukas Goris    AYC   [22.4/*]   16   15   16   13   21   81  
17  
18  
7700   Adam Rumsey    FWBC   28.4/*   [33/DNF]   16   19   10   10   83.4  
18  
19  
1960   Finn Messner    FWBC   [33/RET-BF]   33/DNS   12   13   9   19   86  
19  
20  
18957   Carson Callaway    Fort Worth Boat Club   20.4/*   15   21   20   [25]   20   96.4  
20  
21  
18160   Eli Pfarrer    GSC   8   [33/DNF]   25   21   33/DNS   13   100  
21  
22  
19115   Noah Goris    AYC   17   17   19   [33/DNF]   24   26   103  
22  
23  
10377   Hudson Koustoumbardis    Houston Yacht Club   19.4/*   18   24   23   21   [28]   105.4  
23  
24  
7780   Isla Mrstik    Fort Worth Boat Club   22   21   22   25   23   [29]   113  
24  
25  
16013   Meike Prins    CSC   19   20   [33/RET]   33/DNF   33/DNS   17   122  
25  
26  
8160   Vance Wells    Fort Worth Boat Club   30.4/*   12   23   [33/DNF]   33/DNS   24   122.4  
26  
27  
09   Katie Adler    Grapevine   [38.4/*]   33/DNS   26   24   16   25   124  
27  
28  
21040   Sebastian Porter-Via    RCYC   [38.4/*]   33/DNS   33/DNS   22   22   23   133  
28  
29  
15673   Luke Scott    RCYC   31.4/*   [33/DNS]   33/DNS   33/DNF   33/DNS   9   139.4  
29  
30  
7   Asher Lee    Grapevine   [38.4/*]   33/DNS   33/DNF   33/DNF   33/DNS   27   159  
30  
31  
16108   Walker Wilkins    FWBC   32.4/*   [33/DNS]   33/DNS   33/DNF   33/DNS   33/DNC   164.4  
31  
32  
17761   Alex Van Zanten    Fort Worth Boat Club   [33/DNC]   33/DNC   33/DNC   33/DNC   33/DNC   33/DNC   165  
32  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network