Jeff Penfield Memorial Regatta 2019
Sarasota Sailing Squadron | November 09-10, 2019

Flying Scot (23 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, November 10, 2019 11:45:03 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
6196   JaMing-O   Zeke Horowitz /
Jay Horowitz  
SSS/CofCYC/    1   1   2   1   1   6  
1  
2  
5871   Ack Ack   Charles Clifton /
Chip Clifton  
SSS/    3   5   1   3   3   15  
2  
3  
6133   The Scuppernong   Jeff Linton /
Amy Smith Linton  
Davis Island YC/    2   4   4   2   4   16  
3  
4  
6099   M&M   Mark Taylor /
Michele Taylor  
Clinton Lake Sailing Association/    9   3   3   6   5   26  
4  
5  
5810   Rosie   Tom McNally /
Melanie McNally  
Bluewater Bay Sailing Club/    7   9   5   4   2   27  
5  
6  
3914   Steamboat Whilie   Ronald Pletsch /
Chuck Tanner  
SSS/    4   2   13   13   6   38T  
6  
7  
6203   6203   Randy Pawlowski /
Tyler Andrews  
LMSA / IRYC/    5   7   6   8   12   38T  
7  
8  
6138   Nolo ContendrĂ©   Dave Martin /
Andi Hoffman  
Coconut Grove Sailing Club/    6   6   7   12   7   38T  
8  
9  
5179   HopScotch   Scott Marriott /
Laura Marriott  
Lake Monroe Sailing Association/    8   8   8   7   11   42  
9  
10  
6158   Deja vu   Lynn Bruss /
Andy Hayward  
Privateer Yacht Club/    12   11   12   5   10   50T  
10  
11  
5141   Eightball   Bob Twinem /
Brenda Twinem  
Sarasota sailing squadron/    11   12   9   9   9   50T  
11  
12  
5957   Jigsaw   Juan Gaitan /
Monica Gaitan  
LESC/    10   10   10   15   13   58  
12  
13  
5665   Tacky   Tony Porterfield /
Jim Goempel  
Lake Monroe Sailing Association/    13   13   11   20   20   77T  
13  
14  
6082      Jeff Bott /
Andi Hoffman  
Lake Eustis/    15   14   15   16   17   77T  
14  
15  
5426   Andiamo   Don McLagan    Sarasota Sailing Squadron   14   16   14   19   18   81  
15  
16  
5828   Fore   Brad West /
Katrina West  
Sarasota Sailing Squadron/    24/DNS   15   16   17   16   88  
16  
17  
5360   Leprechaun   Donald Perry /
Stu Smith  
Sarasota Sailing Squadron/    24/DNS   24/DNS   24/DNS   10   8   90  
17  
18  
2925   Serge   Raymond Markham /
Rick Russell  
Sarasota Sailing Squadron/    16   17   17   21   21   92  
18  
19  
3635   Time Warp   Barry Millbourn    SSS   24/DNS   24/DNS   24/DNS   11   15   98  
19  
20  
5566   Reverie   Karen Jones /
Tim Daly  
Sarasota sailing squadron/    24/DNS   24/DNS   24/DNS   14   14   100  
20  
21  
6202      DONNA Mohr /
Jonathan Hamilton  
Rudder Club of Jacksonville/    24/DNS   24/DNS   24/DNS   18   19   109  
21  
22  
4765   Chasing After the Wind   Joe Nelson /
Gabe Nelson  
SSS/    24/DNS   24/DNS   24/DNS   24/DNS   24/DNS   120T  
22  
22  
6163      Matthew Sanford /
Rick Rosen  
Biscayne bay yacht club/    24/DNS   24/DNS   24/DNS   24/DNS   24/DNS   120T  
22  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network