Jeff Penfield Memorial Regatta 2019
Sarasota Sailing Squadron | November 09-10, 2019

Flying Scot (23 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, November 10, 2019 11:45:03 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Boat, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 6196, JaMing-O, Zeke Horowitz/Jay Horowitz, SSS/CofCYC, 1-1-2-1-1- ; 6   
2. 5871, Ack Ack, Charles Clifton/Chip Clifton, SSS, 3-5-1-3-3- ; 15   
3. 6133, The Scuppernong, Jeff Linton/Amy Smith Linton, Davis Island YC, 2-4-4-2-4- ; 16   
4. 6099, M&M, Mark Taylor/Michele Taylor, Clinton Lake Sailing Association, 9-3-3-6-5- ; 26   
5. 5810, Rosie, Tom McNally/Melanie McNally, Bluewater Bay Sailing Club, 7-9-5-4-2- ; 27   
6. 3914, Steamboat Whilie, Ronald Pletsch/Chuck Tanner, SSS, 4-2-13-13-6- ; 38T   
7. 6203, 6203, Randy Pawlowski/Tyler Andrews, LMSA / IRYC, 5-7-6-8-12- ; 38T   
8. 6138, Nolo ContendrĂ©, Dave Martin/Andi Hoffman, Coconut Grove Sailing Club, 6-6-7-12-7- ; 38T   
9. 5179, HopScotch, Scott Marriott/Laura Marriott, Lake Monroe Sailing Association, 8-8-8-7-11- ; 42   
10. 6158, Deja vu, Lynn Bruss/Andy Hayward, Privateer Yacht Club, 12-11-12-5-10- ; 50T   
11. 5141, Eightball, Bob Twinem/Brenda Twinem, Sarasota sailing squadron, 11-12-9-9-9- ; 50T   
12. 5957, Jigsaw, Juan Gaitan/Monica Gaitan, LESC, 10-10-10-15-13- ; 58   
13. 5665, Tacky, Tony Porterfield/Jim Goempel, Lake Monroe Sailing Association, 13-13-11-20-20- ; 77T   
14. 6082, , Jeff Bott/Andi Hoffman, Lake Eustis, 15-14-15-16-17- ; 77T   
15. 5426, Andiamo, Don McLagan, Sarasota Sailing Squadron, 14-16-14-19-18- ; 81   
16. 5828, Fore, Brad West/Katrina West, Sarasota Sailing Squadron, 24/DNS-15-16-17-16- ; 88   
17. 5360, Leprechaun, Donald Perry/Stu Smith, Sarasota Sailing Squadron, 24/DNS-24/DNS-24/DNS-10-8- ; 90   
18. 2925, Serge, Raymond Markham/Rick Russell, Sarasota Sailing Squadron, 16-17-17-21-21- ; 92   
19. 3635, Time Warp, Barry Millbourn, SSS, 24/DNS-24/DNS-24/DNS-11-15- ; 98   
20. 5566, Reverie, Karen Jones/Tim Daly, Sarasota sailing squadron, 24/DNS-24/DNS-24/DNS-14-14- ; 100   
21. 6202, , DONNA Mohr/Jonathan Hamilton, Rudder Club of Jacksonville, 24/DNS-24/DNS-24/DNS-18-19- ; 109   
22. 4765, Chasing After the Wind, Joe Nelson/Gabe Nelson, SSS, 24/DNS-24/DNS-24/DNS-24/DNS-24/DNS- ; 120T   
23. 6163, , Matthew Sanford/Rick Rosen, Biscayne bay yacht club, 24/DNS-24/DNS-24/DNS-24/DNS-24/DNS- ; 120T   
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network