Windermere Regatta
Anacortes Yacht Club | June 13-14, 2020

Singlehanded (4 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, June 14, 2020 5:58:33 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1   2   3   5   6   7  Total Pos
1  
440   Kinetic   93   Vincent Townrow [6]   Anacortes   1   1   3   1   1   1   8  
1  
2  
265   Little Annie   228   john gunn [6]   Anacortes Yacht Club   2   4   1   3   3   2   15T  
2  
3  
8   Pulelehua   114   Matt Wallis [6]   Corinthian Bellingham   3   3   2   2   2   3   15T  
3  
4  
84   Off Constantly   156   Jeff Hulme [6]   Anacortes Yacht Club   4   2   4   4   4   4   22  
4  
 



Doublehanded 1 (5 boats) (top)
Series Standing - 7 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, June 14, 2020 5:58:33 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7  Total Pos
1  
7001   Off Kilter   145   Gavin Brackett [4]   Orcas island yacht club   2   1   1   2   1   1   1   9  
1  
2  
163   Juan Solo   231   Dave Steckman [4]   Oak Harbor Yacht Club   1   2   2   1   3   2   3   14  
2  
3  
72   DARE to steal drugs   168   Nick Farley [4]   CYC   3   3   3   3   2   3   2   19  
3  
4  
284   Capricho   138   Eric Beemer [4]   AYC   4   4   4   4   5   4   4   29  
4  
5  
74319   Fast Time   111   John Stocklass [4]   BYC   5   5   5   5   4   5   5   34  
5  
 



Doublehanded 2 (1 boats) (top)
Series Standing - 7 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, June 14, 2020 5:58:33 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7  Total Pos
1  
250   Redux   195   Ron Wheeler [5]      2/DNS   2/DNC   2/DNC   2/DNC   2/DNC   2/DNC   2/DNC   14  
1  
 



5-Crew M (1 boats) (top)
Series Standing - 7 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, June 14, 2020 5:58:33 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7  Total Pos
1  
69919   Son of Raven   15   Chris Sherman [2]   Anacortes Yacht Club   1   1   1   1   1   1   1   7  
1  
 



5- Crew 1 (7 boats) (top)
Series Standing - 7 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, June 14, 2020 5:58:33 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7  Total Pos
1  
USA 94   Raku   51   Christina Wolfe [1]   OIYC   1   2   4   1   3   1   1   13  
1  
2  
USA-332   Scruffy!   90   Brian Tyrrell [1]   US Sailing   2   1   1   2   1   3   5   15  
2  
3  
59059   PANGAEA   105   Mac / Wendy Madenwald / Gray [1]   ANACORTES   3   3   2   3   2   2   4   19  
3  
4  
45   Zephyros   102   Trevor DiMarco [1]   AYC   5   4   5   4   4   4   3   29  
4  
5  
97600   Keet   93   Mike Powell [1]   Bellingham Yacht Club   4   5   3   5   5   6   2   30  
5  
6  
69532   Sunshine Girl   72   Walter Meagher [1]   AYC   6   6   6   6   6   5   6   41  
6  
7  
547   Square one   90   Matt Pistay [1]   Syc   8/DNS   8/DNC   8/DNC   8/DNC   8/DNC   8/DNC   8/DNC   56  
7  
 



5- Crew 2 (5 boats) (top)
Series Standing - 7 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, June 14, 2020 5:58:33 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7  Total Pos
1  
26   More Uff Da   168   Ben Braden [3]   PMYC   1   1   1   2   1   1   2   9  
1  
2  
450   AVALON   183   Greg Siewert [3]   AYC   2   2   2   1   2   2   1   12  
2  
3  
267   Treachery   165   Ken Machtley [3]   Oiyc   4   3   3   3   4   3   5   25  
3  
4  
51   Area51   165   Stephanie Campbell [3]   AYC   3   4   5   5   5   4   3   29  
4  
5  
163   PURPLE MARTIN   165   Betsy Wareham [3]   ORCAS   5   5   4   4   3   5   4   30  
5  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network