Halloween Howl
Annapolis Yacht Club | October 24-25, 2020

Opti Green (22 boats) (top)
Series Standing - 10 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, October 25, 2020 11:31:11 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Boat, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 19552, Honey Badger, Robert Carey Jr., AYC, 9-1-2-1-1-2-1-3-4-1- ; 25   
2. 9287, , Jackson McGrady, NYCC, 2-3-5-3-4-4-3-1-1-2- ; 28   
3. 7927, , George Garrett, NYCC, 1-4-1-5-5-9-2-5-2-3- ; 37   
4. 22212, , Daniel Tyson, Ssa, 3-2-10-9-3-1-7-4-9-4- ; 52   
5. 18996, C-Monster, Caroline Carey, AYC, 6-7-8-6-7-3-5-7-8-7- ; 64   
6. USA 20007, , Andrew Allgeier, NYCC, 11-8-6-2-2-8-8-2-10-10- ; 67   
7. 15924, Windseeker, Audrey Kendrick, SSA, 10-19-13-10-10-7-6-6-6-6- ; 93   
8. 004, , Alice Aramendia, AYC, 13-11-17-17-17-11-4-10-7-5- ; 112   
9. 21948, , James Andersen, Annapolis Yacht Club, 7-17-15-12-11-13-10-8-12-8- ; 113   
10. 8847, Sea Monkey, Thomas Wood, SSA, 16-15-19-11-14-14-9-13-3-12- ; 126   
11. 12463, Cool Dude, Amelia Tatelbaum, SSA, 4-9-7-4-6-6-23/DNC-23/DNC-23/DNC-23/DNC- ; 128   
12. 20628, Queen of the Tribe, Quinn Bonney, Annapolis Yacht Club, 5-5-3-7-9-10-23/DNC-23/DNC-23/DNC-23/DNC- ; 131T   
13. 6195, Tribal Treasures, Reese Bonney, Annapolis Yacht Club, 8-6-4-8-8-5-23/DNC-23/DNC-23/DNC-23/DNC- ; 131T   
14. 512, , Adam Butz, BCSC, 19-18-12-14-13-15-11-12-13-9- ; 136   
15. 16305, , Madison McGee, Norfolk Yacht Club, 14-10-11-16-15-16-14-14-11-23/DNF- ; 144   
16. 1426, , John Garrett, NYCC, 12-14-20-23/DNF-18-17-12-11-14-11- ; 152   
17. 16237, , Daniel Andersen, Annapolis Yacht Club, 15-12-16-19-16-23/DNC-13-15-15-14- ; 158   
18. 9277, Opti, Leo Crimaudo, SSA, 18-13-9-13-12-12-23/DNC-23/DNC-23/DNC-23/DNC- ; 169   
19. 8049, Koi, Sophia Buckler, SSA, 23/DNS-23/DNC-23/DNC-23/DNC-23/DNC-23/DNC-23/DNS-9-5-13- ; 188   
20. 20512, Grease Lightning, Alden Durrell, Proteus Yacht Club, 17-16-14-15-23/DNF-23/DNC-23/DNC-23/DNC-23/DNC-23/DNC- ; 200   
21. 29, , Zak Kozlowski, BCSC, 20-20-18-18-23/DNF-23/DNC-23/DNC-23/DNC-23/DNC-23/DNC- ; 214   
22. 14370, Bubbles, Conor Traxel, SSA, 23/DNS-23/DNC-23/DNC-23/DNC-23/DNC-23/DNC-23/DNC-23/DNC-23/DNC-23/DNC- ; 230   
 



Optimist (34 boats) (top)
Series Standing - 9 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, October 25, 2020 12:14:11 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Boat, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. USA 7444, , James Allgeier[Blue], NYCC/HYC, 1-1-3-1-2-1-1-1-4- ; 15   
2. 18948, , Owen MacWilliams[Red], Annapolis Yacht Club, 6-8-2-7-4-2-5-2-3- ; 39   
3. 20662, , Amelon Rule[Blue], HRRT, 5-2-1-3-3-3-6-4-13- ; 40   
4. 22667, , Christopher Draper[Red], Annapolis Yacht Club, 11-9-9-4-1-5-3-3-1- ; 46   
5. USA 22739, , Justinas Petkauskas[Blue], Fishing Bay Yacht Club, 2-5-8-2-7-7-4-7-5- ; 47   
6. 19416, Puma, Ashton Perkins[White], SSA, 3-7-5-5-10-15-11-6-6- ; 68   
7. 21323, , Alders Kulynych-Irvin[Red], Annapolis Yacht Club, 4-6-11-13-13-4-2-12-8- ; 73   
8. 21073, , Luca DeSimone[Red], Annapolis Yacht Club, 9-15-7-11-9-14-8-11-2- ; 86   
9. 20367, Gael Force, Conor Mastromarco[Red], Annapolis Yacht Club, 15-20-6-9-5-9-7-8-9- ; 88T   
10. 23062, , William Rosenthal[Blue], Annapolis Yacht Club, 12-12-10-6-11-8-12-10-7- ; 88T   
11. 23087, , Sam De Los Reyes[Red], Annapolis Yacht club, 20-10-12-10-8-12-10-9-10- ; 101   
12. 19470, , Mason Bothner[Blue], SSA, 13-13-13-16-21-6-9-14-12- ; 117   
13. 23030, , Daniel Draper[Blue], Annapolis Yacht Club, 10-16-14-8-19-11-15-13-15- ; 121   
14. 16186, , Jake Beaver[Blue], SSA, 7-4-4-35/DSQ-6-35/DNC-13-5-14- ; 123   
15. 20775, , Sofia Forsberg[Red], Annapolis Yacht Club, 16-19-16-12-15-17-16-15-11- ; 137   
16. 14888, , Michael Groszkowski[Blue], SSA, 14-14-19-21-16-16-20-17-18- ; 155   
17. 22237, , Daphne Walsh[Blue], Annapolis Yacht Club, 21-18-22-14-12-20-19-16-17- ; 159   
18. 19821, none, Will Mohler[Blue], Annapolis Yacht Club, 17-3-23-15-14-23-22-21-25- ; 163   
19. 16718, , Luke Andersen[Blue], AYC, 8-17-20-17-22-19-23-20-24- ; 170   
20. 17630, Opti, Spencer Bruning[Blue], BCSC, 26/TLE-11-28-24-29-13-17-18-16- ; 182   
21. 15146, , Alex Baker[Blue], Annapolis Yacht Club, 22-24-18-18-27-21-14-24-20- ; 188   
22. 17273, The Cute Otter, Casey Burman[White], SSA, 19-27-24-26-18-10-24-19-22- ; 189   
23. 21747, , Jackson Martin[White], Norfolk Yacht and Country Club / HRRT, 18-22-17-20-17-18-35/DNF-35/DNF-21- ; 203   
24. 15765, Rogue One, Marcus Kozlowski[Blue], BCSC, 26/TLE-21-15-22-25-25-28-26-19- ; 207   
25. 8729, OptiCool Illusion, Thomas McGeady[Red], Annapolis Yacht Club, 23-30-26-23-26-22-18-23-23- ; 214T   
26. 16064, , Halsey Carter[Blue], Annapolis Yacht Club, 26/TLE-23-25-19-20-24-21-29-27- ; 214T   
27. 20770, Tomcat, Trey Burman[Red], SSA, 26/TLE-28-27-25-24-26-25-30-28- ; 239   
28. 22549, , Mary Andersen[White], AYC, 24-26-21-28-28-28-29-28-31- ; 243   
29. 21, , Lily Maloney[Blue], BCSC, 26/TLE-25-29-27-23-27-35/DNF-22-30- ; 244   
30. 261, , Alex Fallon[White], Baltimore County Sailing Center, 26/TLE-29-30-29-30-35/DNS-27-25-26- ; 257   
31. 18523, D Sea, Amory Smith[Blue], Annapolis Yacht Club, 35/DNC-35/DNC-35/DNC-35/DNC-35/DNC-35/DNS-26-27-29- ; 292   
32. 22995, , Charlotte Hugo[Blue], Annapolis Yacht Club, 35/DNC-35/DNC-35/DNC-35/DNC-35/DNC-35/DNC-35/DNC-35/DNC-35/DNC- ; 315T   
33. 15446, , Flora Cole[White], SSA, 35/DNC-35/DNC-35/DNC-35/DNC-35/DNC-35/DNC-35/DNC-35/DNC-35/DNC- ; 315T   
34. 22492, , Isabelle Millar[Blue], LEHYC/CERT, 35/DNC-35/DNC-35/DNC-35/DNC-35/DNC-35/DNC-35/DNC-35/DNC-35/DNC- ; 315T   
 



C420 (16 boats) (top)
Series Standing - 7 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, October 25, 2020 1:23:48 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Boat, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 810, , Nick Budington/Liam Gronda, Annapolis Yacht Club, 1-3-8-2-1-1-1- ; 17   
2. 8444, , Colman Schofield/Molly Roden, AYC, 6-8-1-3-2-5-2- ; 27   
3. 8580, , Matt Budington/Linnea Forsberg, Annapolis Yacht Club, 2-6-2-1-7-3-9- ; 30   
4. 84, , Lilly Baker/Conrad Schofield, Annapolis Yacht Club, 3-2-4-4-8-7-3- ; 31   
5. 8832, , Walker Angus/Mason Chapman, FBYC, 4-1-7-6-5-6-4- ; 33   
6. 8853, , George Carty/Ty Ryan, AYC, 8-5-3-10-3-4-6- ; 39   
7. 8064, , Ava Cornell/Orion Adelman, Annapolis Yacht Club, 7-9-9-5-4-2-5- ; 41   
8. 6987, , Tad Clifton/Raam Fox, SSA, 9-7-5-7-6-9-8- ; 51   
9. 4719, , Ava Farley/Will Harding, SSA, 10-4-6-8-10-8-10- ; 56   
10. 8094, , Anna Groszkowski/Addison Lisiewski, SSA, 5-14/TLE-10-13-11-10-11- ; 74T   
11. 7838, , Griffin Richardson/Claire Woynerowski, SSA, 11-14/TLE-13-9-9-11-7- ; 74T   
12. 1, , Parker Herman/Joaquin Marquez, SSA, 15-14/TLE-11-12-12-12-12- ; 88   
13. 7054, AYC, Andrew Baker/James Rizek, Annapolis Yacht Club, 17/DNF-14/TLE-14-14-13-13-13- ; 98   
14. 3, , William Lindsley/Fin Knight, SSA, 14-14/TLE-17/DNF-11-17/DNC-17/DNC-17/DNC- ; 107   
15. 5, , Tyler Hughes/Nash Bailey, SSA, 12-17/DNF-12-17/DNC-17/DNC-17/DNC-17/DNC- ; 109   
16. 7722, , Bradley Whiteway/Sam Eshelman, AYC, 13-14/TLE-17/DNC-17/DNC-17/DNC-17/DNC-17/DNC- ; 112   
 



C420 non- spin (5 boats) (top)
Series Standing - 7 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, October 25, 2020 1:23:12 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Boat, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. AYC 4, , Anna Grolleman, JAM Meber, 2-1-1-1-1-1-2- ; 9   
2. 7603, , Camden Ward, AYC, 1-2-6/DNF-2-2-2-1- ; 16   
3. AYC 2, , Rose Reohr, AYC, 4-4/TLE-2-6/DNF-6/DNC-6/DNC-6/DNC- ; 34   
4. AYC 1, , Ben Chitterling, AYC, 3-4/TLE-6/DNC-6/DNC-6/DNC-6/DNC-6/DNC- ; 37   
5. 1, , Breanna Browning, AYC, 6/DNC-6/DNC-6/DNC-6/DNC-6/DNC-6/DNC-6/DNC- ; 42   
 



Laser Radial (13 boats) (top)
Series Standing - 7 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, October 25, 2020 1:22:24 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Boat, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 200404, , Robby Meek, SSA, 2-1-1-1-1-1-1- ; 8   
2. 20040, Laser, Charles Anderson, AYC, 1-7-2-2-2-2-2- ; 18   
3. 170331, , Magnus Weissenberger, GIYS/SSA, 3-2-3-3-3-3-3- ; 20   
4. 204425, , Tate Bothner, SSA, 7-3-7-4-6-5-4- ; 36   
5. 210869, , cole canuel, Annapolis Yacht Club, 9-8-4-7-4-4-7- ; 43   
6. 212124, , Izzy Wu-Karr, SSA, 4-4-8-8-9-8-6- ; 47   
7. 197111, , Michael Hinrichs, Severn Sailing Association, 6-9-5-9-8-6-5- ; 48   
8. 186574, , Cole Amaral, SSA/Sail Newport, 10-10-9-5-5-7-8- ; 54   
9. 171075, , Ryan Tatelbaum, SSA, 8-6-6-6-7-9-14/DNF- ; 56   
10. USA 184454, , Jon Jon Weed, Annapolis Yacht Club, 5-5-14/DNC-14/DNC-14/DNC-14/DNC-14/DNC- ; 80   
11. 170757, , Reuben Danyali, Baltimore County Sailing Center, 11-12/TLE-14/DNC-14/DNC-14/DNC-14/DNC-14/DNC- ; 93   
12. 000, Trial by Fire, Patrick Tis, BCSC, 14/DNC-14/DNC-14/DNC-14/DNC-14/DNC-14/DNC-14/DNC- ; 98T   
13. TBD 2, , Willem DeSimone, Annapolis Yacht Club, 14/DNC-14/DNC-14/DNC-14/DNC-14/DNC-14/DNC-14/DNC- ; 98T   
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network