2020 Fall Series
LMYRA |

Spinnaker (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Friday, September 18, 2020 8:17:06 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (13 boats)
Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
007   Encore   Robby Sweet    Columbia Sailing Club   01:40:27   1   1  
1  
2  
4030   Warpspeed   George Murray    csc   01:41:25   2   2  
2  
3  
5183   Winsome   Gamecock Sailing    Columbia Sailing Club   01:41:26   3   3  
3  
4  
1171   Liquid Courage   Vern Heiler    LMYRA   01:43:32   4   4  
4  
5  
555   Offset Bass   Jared Cronin    Columbia Sailing Club   01:43:55   5   5  
5  
6  
201   Shoo Fly   Matthew O'Connor    CSC   01:44:51   6   6  
6  
7  
94   Salsa   David Krausz    Columbia Sailing Club   01:44:54   7   7  
7  
8  
1085   White Knuckles   Richard Dommel    Columbia Sailing Clug   01:50:17   8   8  
8  
9  
79   Contango   Mark Siebert    LMSC   01:56:15   9   9  
9  
10  
19   Flying Fish   Crawford Milling    Columbia Sailing Club   NO TIME   14/DNC   14T  
10  
10  
5274   Tutakrnaut   Roger Dougal    Columbia Sailing Club   NO TIME   14/DNC   14T  
10  
10  
136   ZOOMZOOM   michial smith    CSC   NO TIME   14/DNC   14T  
10  
10  
88   Solera   Bruce Seiffert    CSC   NO TIME   14/DNC   14T  
10  
 



Non-Spinnaker (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Friday, September 18, 2020 8:17:06 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (20 boats)
Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
84   Calypso   Frank McKinnon    LMSC   01:48:47   1   1T  
1  
1  
411   Scottish Rogue   Chuck Henderson    Columbia Sailing Club   03:01:10   1/RC*   1T  
1  
1  
1436   Jazzi   Bud Buckwell    LMSC   03:38:24   1/RC*   1T  
1  
2  
437   Sonar   Charles Bumgardner    Columbia Sailing Club   01:55:00   2   2  
2  
3  
795   Crackerjack   Curt Rone    Columbia Sailing Club   01:59:03   3   3  
3  
4  
256   Mischief   Jeff Buchanan    Windward point   02:02:03   4   4  
4  
5  
B 351   Simpler Times   McQueen Smith    WPYC   02:07:40   5   5  
5  
6  
26252   At Ease   Brad Owens    WPYC   02:18:35   6   6  
6  
7  
62   Sapphire   fran trapp    CSC   NO TIME   7/DNF   7  
7  
8  
687   Sernity   Bill Orne    LMSC   NO TIME   21/DNC   21T  
8  
8  
416   Halcyon   George Lackey    WPYC/CSC   NO TIME   21/DNC   21T  
8  
8  
42   Poco Loco   Jim Butler    Columbia Sailing Club   NO TIME   21/DNC   21T  
8  
8  
380   Steadfast   Chris Robnett    CSC   NO TIME   21/DNC   21T  
8  
8  
50   Knot Guilty   Tommy Smith    Columbia Sail Club   NO TIME   21/DNC   21T  
8  
8  
5081   Cygnet   Will Haltiwanger    Columbia Sailing Club   NO TIME   21/DNC   21T  
8  
8  
1583   Knot Last   Bradley Anderson    Columbia Sailing Club   NO TIME   21/DNC   21T  
8  
8  
63243   Red Pyrate   Cary Palmer    CSC   NO TIME   21/DNC   21T  
8  
8  
069   Qwyattly   Kyle Roush    WPYC   NO TIME   21/DNC   21T  
8  
8  
108   Kestrel   Chris Runyan    Columbia Sailing Club   NO TIME   21/DNC   21T  
8  
8  
220   Juanderdog   Rolf De Swardt    CSC   NO TIME   21/DNC   21T  
8  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network