Oxford Regatta One Design - Optimist, Jr. 420 & Jr. Laser Radial
Tred Avon Yacht Club | August 01-02, 2020

Opti (30 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, August 01, 2020 3:29:37 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Boat, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 20662, , Amelon Rule[Blue], HRRT, 1-3-4-3-3-[10]- ; 14   
2. 23030, , Daniel Draper[Blue], Annapolis Yacht Club, 7-6-3-2-4-[19]- ; 22   
3. 18948, , Owen MacWilliams[Red], Annapolis Yacht Club, 8-2-10-[11]-1-2- ; 23   
4. 19821, Sailfish, Will Mohler[Blue], Annapolis Yacht Club, 6-[11]-2-5-6-6- ; 25   
5. 15512, , Leila Pfrang[Red], HRRT, 4-4-11-6-[31/OCS]-1- ; 26   
6. 22667, , Christopher Draper[Red], Annapolis Yacht Club, 3-7-5-[12]-2-12- ; 29T   
7. 9550, Gael Force, Conor Mastromarco[Red], Annapolis Yacht Club, 2-5-6-8-[14]-8- ; 29T   
8. 16186, Lil Bang Bang, Jake Beaver[Blue], SSA, 9-1-8-9-5-[11]- ; 32   
9. 23062, Little Catch, William Rosenthal/William Rosenthal[Blue], Annapolis Yacht Club, [14]-12-9-1-8-3- ; 33   
10. 19416, Fast Cat, Ashton Perkins[White], Annapolis YC, 10-13-1-10-[31/OCS]-7- ; 41   
11. 21360, , Michael Yost[Red], MRYC, [15]-15-12-7-9-4- ; 47   
12. 18485, , Samuel De Los Reyes[Red], Ayc, 11-9-[17]-4-17-9- ; 50T   
13. 20616, Seaglass, Ava Arepally[Red], TAYC, 13-10-7-13-7-[18]- ; 50T   
14. 21323, , Alders Kulynych-Irvin[Red], Annapolis Yacht Club, 16-8-13-14-[31/OCS]-5- ; 56   
15. 19470, , Mason Bothner[Blue], NA, 5-14-15-16-12-[20]- ; 62   
16. 20770, , Trey Burman[Red], SSA, 12-[18]-18-15-15-14- ; 74   
17. 11630, , Thomas Christiansen[Blue], Miles River, 19-16-21-[31/DNS]-13-15- ; 84   
18. 20775, Hellroaring, Sofia Forsberg[Red], Annapolis Yacht Club, [20]-20-14-18-16-17- ; 85   
19. 22995, , Charlotte Hugo[Blue], Annapolis Yacht Club, 17-19-20-[23]-10-23- ; 89   
20. 14702, Arrowhead, Andrew Shingledeker[Blue], Severn Sailing Association, 18-17-16-22-19-[24]- ; 92   
21. 17273, , Casey Burman[White], SSA, 22-21-[25]-19-18-21- ; 101   
22. 15618, Eat My Wake, Daphne Walsh[Blue], Annapolis Yacht Club, 21-[25]-22-17-22-22- ; 104   
23. 9477, Mavrick, Charles Dyke[Blue], Severn Sailing Association, 25-[28]-19-24-11-27- ; 106   
24. 15446, , Flora Cole[White], Severn Sailing Association, 24-23-23-25-[31/OCS]-13- ; 108   
25. 21629, , Ben Gendell[Blue], Annapolis Yacht Club, 23-[27]-24-20-21-25- ; 113   
26. 11218, Storm, Louisa Kalinski/Louisa Kalinski[Blue], TAYC, [29]-26-26-27-25-16- ; 120   
27. 15765, , Marcus Kozlowskl[Blue], BCSC, 26-22-[27]-21-26-26- ; 121   
28. 16361, , Bryce Herfel[White], Baltimore county sailing center, 27-30-29-28-20-[31/DNF]- ; 134T   
29. 1615, , Jaxon Yeagy/Jaxon Yeagy[Red], NA, 28-[29]-28-26-24-28- ; 134T   
30. 19067, Skur Jr., Dawson Cooper[White], Tred Avon YC, 30-24-30-[31/DNS]-23-31/DNS- ; 138   
 



Jr. 420 (16 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, August 02, 2020 1:53:39 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Boat, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 7289, n/a, skylor sweet/isabella Webb, NERYC, 1-2-1-1-1-[3]- ; 6   
2. 8094, , Groszkowski Anna/Addison Lisziewski, SSA, [10]-1-2-3-4-2- ; 12   
3. 6461, , Tyler Brown/Ellie Hasbrouck, Hampton Yacht Club, 7-[8]-6-2-2-1- ; 18   
4. 4719, , Ava Farley/Will Harding, SSA, 2-5-3-[6]-3-6- ; 19   
5. 6987, , Tad Clifton, SSA, [11]-10-4-4-5-5- ; 28T   
6. 111, , Jonathan Stevenson/Sterling Maggard, SCC, 4-6-8-[9]-6-4- ; 28T   
7. 5, , Edward Herman, Severn Sailing, 3-4-9-7-[10]-9- ; 32   
8. 5825, , Rob Shand, North East River Yacht Club, 6-7-10-5-7-[17/OCS]- ; 35   
9. 7791, , Katie Yost/Ellie Hasenburg, MRYC, 8-3-7-[15]-9-10- ; 37   
10. 2, , Gavin Fretz/Gavin Fretz, SSA, [13]-13-5-8-8-12- ; 46   
11. 4467, , Lilliana webb/Jake Crandall, NERYC, 9-9-11-11-[15]-8- ; 48   
12. 6, , Nat Bonham/Molly Bonham, SSA, 5-[12]-12-10-11-11- ; 49   
13. 2879, , Paul Dyer, Jr./Nelson Devries, Miles River Yacht Club, 14-[15]-13-12-12-7- ; 58   
14. 4143, , Eli Leopold/Daniel Aaron, Sailing Center Chesapeake, [15]-14-14-13-13-13- ; 67   
15. 6914, , Isabela Hillmann/Vincent Dyer, Miles River Yacht Club, 12-11-[17/DNS]-17/DNS-17/DNS-17/DNS- ; 74T   
16. 6681, , Jonathan Sieg/Kieran Robinson, Severn Sailing Association, [17/DNF]-17/DNF-15-14-14-14- ; 74T   
 



Jr. Laser Radial (26 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, August 02, 2020 2:26:03 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Boat, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 200404, , Robby Meek, Severn Sailing Association, 1-1-[3]-1-1-1- ; 5   
2. 216696, , Kyle Pfrang, Hampton Yacht Club, 2-2-1-3-[4]-3- ; 11T   
3. 158770, , Alex Adams, Severn Sailing Association/Annapolis Yacht Club, [4]-3-2-2-2-2- ; 11T   
4. 170331, , Magnus Weissenberger, GIYS, 3-5-[7]-6-3-4- ; 21   
5. 187173, , Ian Ronald, NERYC, [8]-7-4-8-5-5- ; 29   
6. 189792, , Griffin Richardson, SSA, 9-8-8-4-11-[27/DNS]- ; 40T   
7. 205406, , Jack O'Donnell, TAYC, 5-[13]-9-5-8-13- ; 40T   
8. 162201, Moore, Parker Moore, HYC, [27/DNF]-4-5-9-14-10- ; 42   
9. 16, , Pierce Brindley, Hampton Yacht Club, 10-10-6-[19]-7-11- ; 44T   
10. 216504, , Luca webb, NERYC/AYC, 7-9-[12]-10-9-9- ; 44T   
11. 162171, , Nicholas Kellogg, TAYC, 12-[27/DNF]-18-7-6-6- ; 49   
12. 204425, , Tate Bothner, NA, 15-6-17-[18]-12-7- ; 57   
13. 212124, , Izzy Wu-Karr, n/a, 6-14-[16]-14-10-14- ; 58   
14. 215441, , Brooke Bogdan, NERYC, 16-12-10-11-13-[17]- ; 62   
15. 157851, , SarahGrace Clifton, SSA, 14-[15]-14-13-15-8- ; 64   
16. 149879, , Jack Butler, HYC, 13-11-11-15-[18]-15- ; 65   
17. 32, , Olivia Gilmore, Hampton Yacht Club, 18-16-[19]-12-16-12- ; 74   
18. 190383, , James Cottage, North East River Yacht Club, 19-[22]-13-17-20-19- ; 88   
19. 166045, Gator Jr., Hartley Cooper, Tred Avon YC, 17-17-[21]-20-17-18- ; 89   
20. 170757, , Reuben Danyali, Baltimore County Sailing Center, [27/OCS]-19-22-16-19-16- ; 92   
21. 197111, , Michael Hinrichs, Severn Sailing Association, 11-18-15-[27/DNF]-27/DNS-27/DNS- ; 98   
22. 184617, Montana Banana, Robert Herzog/Robert Herzog, TAYC, 22-[23]-23-21-21-20- ; 107   
23. 01, , Coard Benson, TAYC, 21-20-24-22-22-[27/DNS]- ; 109   
24. 143980, , Chiara Kalinski/Chiara Kalinski, TAYC, 20-21-20-[27/OCS]-27/DNS-27/DNS- ; 115   
25. 184454, , Jon Jon Weed, Annapolis Yacht Club, [27/DNC]-27/DNC-27/DNC-27/DNC-27/DNC-27/DNC- ; 135T   
26. 7, Sunflower, Juliet Tuton, Tred Avon YC, [27/DNC]-27/DNC-27/DNC-27/DNC-27/DNC-27/DNC- ; 135T   
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network