Cone Island Race
Anacortes Yacht Club | July 11, 2020

Class 1 (8 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, July 11, 2020 11:53:19 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
440   KINETIC   93   Vincent Townrow [1]   Anacortes YC   04:10:18   1   1  
1  
2  
69532   SUNSHINE GIRL   72   Walt Meagher [1]   Anacortes YC   04:43:20   2   2  
2  
3  
031   RECON   42   Jenny Welch [1]   Anacortes YC   NO TIME   9/DNC   9T  
3  
3  
45   ZEPHYROS   102   Trevor DiMarco [1]   Anacortes YC   NO TIME   9/DNC   9T  
3  
3  
284   CAPRICHO   156   Eric Beemer [1]   Anacortes YC   NO TIME   9/DNC   9T  
3  
3  
59059   PANGAEA   105   Mac Madenwald [1]   Anacortes YC   NO TIME   9/DNC   9T  
3  
3  
59494   NIGHT RUNNER   81   Doug Fryer [1]   Anacortes YC   NO TIME   9/DNC   9T  
3  
3  
69919   SON OF RAVEN   15   Chris Sherman [1]   Anacortes YC   NO TIME   9/DNC   9T  
3  
 



Class 2 (5 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, July 11, 2020 6:34:54 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
56   SEAGLASS   162   James Mahan [2]   Anacortes YC   05:18:39   1   1  
1  
2  
51   AREA 51   165   Stephanie Schwenk [2]   Anacortes YC   NO TIME   6/DNC   6T  
2  
2  
84   OFF CONSTANTLY   156   Jeff Hulme [2]   Anacortes YC   NO TIME   6/DNC   6T  
2  
2  
450   AVALON   183   Greg Siewert [2]   Anacortes YC   NO TIME   6/DNC   6T  
2  
2  
46407   BLUR   150   Kate/Zachary Hawken/Norris [2]   Anacortes YC   NO TIME   6/DNC   6T  
2  
 



Class 3 (3 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, July 11, 2020 5:08:57 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
234   NORMANDIE   216   William Porter [3]   Anacortes YC   NO TIME   4/DNC   4T  
1  
1  
319   CHATTERBOX   303   Kevin Pratt [3]   member   NO TIME   4/DNC   4T  
1  
1  
1777   RANGER   189   Scott Soes [3]   Anacortes YC   NO TIME   4/DNC   4T  
1  
 



Class 4 (6 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, July 11, 2020 5:09:48 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
11   ZENYATA   189   Tim Wenger [4]   Anacortes YC   NO TIME   7/DNC   7T  
1  
1  
162   SANCTUARY   243   Charles Webb [4]   Anacortes YC   NO TIME   7/DNC   7T  
1  
1  
193   RUACH   200   Bob Neumann [4]   Anacortes YC   NO TIME   7/DNC   7T  
1  
1  
232   BLACK RABBIT   168   Stephen Orsini    Anacortes YC   NO TIME   7/DNC   7T  
1  
1  
265   LITTLE ANNIE   207   John Gunn [4]   Anacortes YC   NO TIME   7/DNC   7T  
1  
1  
61093   ASYLUM   174   Murray Laidley [4]   Anacortes YC   NO TIME   7/DNC   7T  
1  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network