Florida East Coast Youth Series, Regatta #1
US Sailing Center Martin County | September 27, 2020

Opti Gold (4 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, September 27, 2020 3:09:33 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 23085, Kristopher Carman, EGYC MYC, 2-[3]-1-1-1-2- ; 7   
2. 22555, Rayne Herold, indian river youth sailing foundation, [3]-1-2-2-2-1- ; 8   
3. 22556, Denali Herold, indian river youth sailing foundation, 1-[4]-3-4-3-3- ; 14   
4. 7, Peter Swanson, YSFIRC, [4]-2-4-3-4-4- ; 17   
 



Opti Silver (7 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, September 27, 2020 3:09:33 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 21668, Mia Stahl, USSCMC, 1-1-[3]-1-1-1- ; 5   
2. 21652, Sofia Pacheco, USSCMC, 2-[3]-1-3-2-3- ; 11T   
3. 21648, Harper Aberman, USSCMC, 3-2-2-2-[8/RET]-2- ; 11T   
4. 21658, Lew Barski, USSCMC, 4-6-[7]-5-3-5- ; 23   
5. 21667, Maxwell Jones, Leland Yacht Club, 6-7-4-4-[8/RET]-4- ; 25   
6. 13975, Marlee Jones, Leland Yacht Club, [8/DNF]-5-5-6-4-6- ; 26   
7. Blank, Hunter Cook, YSFIRC, 5-4-6-[8/DNF]-8/DNC-8/DNC- ; 31   
 



Open Skiff (12 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, September 27, 2020 3:09:33 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 11369, Ethan Linder, Space Coast Sailing — EGYC, [4]-1-1-1-2-2- ; 7   
2. 8833, Benjamin Mohrman, Space Coast Sailing- EGYC, 3-[13/DNF]-3-2-1-1- ; 10   
3. 11194, Grant Lacey, egyc, 2-2-2-[3]-3-3- ; 12   
4. 6045, Grady Stahl, USSCMC, 1-3-[6]-4-4-4- ; 16   
5. 11228, Landon Cangiano, Eau Gallie Yacht club, [7]-4-4-5-5-7- ; 25   
6. 11292, Nathan Katz, Eau Gallie, 5-5-5-[6]-6-5- ; 26   
7. 8, Tilden Coate, USSCMC, 6-7-[8]-8-8-6- ; 35T   
8. USA 10, Adam Van Eaton, GDIYC, 8-6-7-7-7-[13/DNF]- ; 35T   
9. 6117, Reese Thomas, USSCMC, [13/DNF]-8-13/DNF-9-9-8- ; 47   
10. ?, Justin Tribou, Melbourne Yacht Club, [13/DNC]-13/DNC-13/DNC-13/DNC-13/DNC-13/DNC- ; 65T   
11. 11210, Viktor Storbin, SLYC.us, [13/DNC]-13/DNC-13/DNC-13/DNC-13/DNC-13/DNC- ; 65T   
12. 11208, Alexandra Storbin, SLYC.us, [13/DNC]-13/DNC-13/DNC-13/DNC-13/DNC-13/DNC- ; 65T   
 



Club 420 (17 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, September 27, 2020 2:56:05 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 321, Jackson Bjorklund/Brynne Mittleider, Space Coast Sailing, [5]-2-2-1-2- ; 7   
2. 101, Thomas Schuerger/Cheyenne Dooley, Melbourne Yacht Club, 1-[8]-1-5-1- ; 8   
3. 16, William Kulas/Katlin Eaton, USSCMC, 4-1-[6]-3-4- ; 12   
4. 13, Sara Lemba/Griffin Barron, USSCMC, 2-3-[11]-6-5- ; 16   
5. 4, Nick Crull/Michael Ladd, Ysfirc, 10-[11]-7-2-3- ; 22   
6. 2, Cate Lovelady/Sydney Ohs, Youth Sailing foundation of irc, [11]-4-9-4-7- ; 24   
7. 904, David Vinogradov/Kellen Maurus, EGYC, 6-7-3-9-[14]- ; 25   
8. Red 12, Zuzanna Barska/Sophie Suereth, USSCMC, 7-9-5-[12]-8- ; 29   
9. 14, Siena Pollis/Grant Schmidt, USSCMC, [13]-12-4-10-9- ; 35T   
10. 3, Katherine Bounassi/Lynden Bartholomew, Youth Sailing Foundation, 12-[15]-10-7-6- ; 35T   
11. Yellow2, Coby Flannery/Emma Brazee, USSCMC, 8-6-[12]-11-10- ; 35T   
12. 5, Kathryn Thorsen/Heidi Weiksnar, USSCMC, 9-10-8-8-[12]- ; 35T   
13. 17, Elizabeth Wire/Cole Degner, USSCMC, 3-5-[18/RET]-18/DNC-18/DNC- ; 44   
14. Yellow 1, Austin Peterson/Kaylee Priest, USSCMC, [14]-13-13-13-13- ; 52   
15. 8, Daphne Dalton/Jakub Barski, USSCMC, [15]-14-15-14-11- ; 54   
16. 10, Gabe Yrjola/Sydnee Rubenstein, USSCMC, [16]-16-14-15-15- ; 60   
17. 11, Jack McGarry/Chloe Wachendorfer, USSCMC, [17]-17-16-16-16- ; 65   
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network