Gasparilla Regatta
Tampa Yacht and Country Club | January 09-10, 2021

Green Fleet (43 boats) (top)
Series Standing - 8 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, January 10, 2021 11:22:59 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8  Total Pos
1  
18588   Thomas Weidner    SPYC   3   4   [17]   2   3   5   5   2   24  
1  
2  
22865   Natalie Hoffman    Sarasota Youth Sailing   6   3   5   7   [9]   3   3   4   31  
2  
3  
8298   Ava Weatherilt    CCSC   1   1   2   1   5   6   16   [44/DNF]   32  
3  
4  
18087   Elijah Wahba    CCSC   12   [30]   3   10   8   1   2   9   45  
4  
5  
7151   Gage Haber    Tampa Yacht Club   4   6   6   6   [13]   11   8   13   54  
5  
6  
17053   Cooper Lee    SPYC   15   2   7   12   6   12   10   [20]   64  
6  
7  
17853   Talon Schenck    DIYC   13   12   20   4   10   2   [24]   5   66  
7  
8  
5860   Max Farris    Clearwater Community Sailing Center   7   15   8   3   17   10   13   [18]   73  
8  
9  
191921   Sydney Hardy    Venice Yacht Club   9   18   12   [27]   12   8   11   10   80  
9  
10  
14691   Dalton Cellamare    SPYC   23   13   1   25   [30]   15   1   3   81  
10  
11  
20832   Daniel Castaldi    Davis Island Youth Sailing   11   7   [22]   5   21   18   14   6   82  
11  
12  
15106   Jade Campbell    Sarasota Youth Sailing   [44/DNS]   5   16   18   2   9   15   19   84T  
12  
13  
1   Jessica Martello    DIYC   10   16   [18]   9   16   4   18   11   84T  
13  
14  
1022   Oliver Fogarty    TYCC   2   24   4   [44/DNF]   44/DNS   17   7   7   105  
14  
15  
9308   Griffin Roberts    SYS   17   19   [27]   21   20   16   6   17   116  
15  
16  
20818   Violet Jonas    DIYC   29   [44/DNS]   44/DNS   8   4   14   19   1   119T  
16  
17  
22566   Christopher Lynch    Venice Youth Boating Association   [44/DNF]   9   13   11   14   23   26   23   119T  
17  
18  
23083   Constantino Conrad    DIYSF   30   17   [44/DNS]   20   44/DNS   7   4   8   130  
18  
19  
3   Alexander Scarberry    Davis Island Youth Sailing Foundation   5   10   14   16   1   [44/DNS]   44/DNS   44/DNS   134T  
19  
20  
1702   Landon Bullard    VYAB   8   8   10   13   7   [44/DNS]   44/DNS   44/DNS   134T  
20  
21  
9141   Mia Quijano    VYBA   [24]   22   24   24   11   19   21   16   137  
21  
22  
22325   Alyson Fernandez    Sarasota Youth Sailing   21   26   28   [30]   26   13   12   15   141  
22  
23  
16456   Emerson Brandt    Clearwater Comm Sailing Center   18   [23]   21   23   22   20   17   21   142  
23  
24  
22864   Ben Vaughan    Sarasota Youth Sailing   16   11   19   15   18   27   [44/DNS]   44/OCS   150  
24  
25  
16667   Olivia George    CCSC   19   [44/DNS]   29   19   25   21   23   22   158  
25  
26  
Blank14   Finn OBrien    TYCC   14   20   15   14   15   [44/DNS]   44/DNS   44/DNS   166  
26  
27  
112   L.T. (Lauren-Taylor) Nock    SYS - Sarasota Youth Sailing   20   25   26   28   27   22   22   [44/DNS]   170  
27  
28  
9519   Louise Signori    CCSC   25   21   11   17   24   [44/DNS]   44/DNS   44/DNS   186  
28  
29  
117   Dylan Lopez    Sarasota Youth Sailing   28   [44/DNS]   44/DNS   44/DNS   44/DNS   26   9   12   207  
29  
30  
119   Jonathon Keisacker    Sarasota Youth Sailing (SYS)   26   [44/DNS]   44/DNS   44/DNS   44/DNS   24   20   14   216  
30  
31  
20498   Jackson Phillips    Davis island yacht club   27   28   [44/DNS]   22   19   44/DNS   44/DNS   44/DNS   228  
31  
32  
10009   Teagan Parke    CCSC   [44/DNS]   14   9   44/DNS   44/DNS   44/DNS   44/DNS   44/DNS   243  
32  
33  
11437   Zade Abedrabbo    SPYC   [44/DNF]   27   25   31   29   44/DNS   44/DNS   44/DNS   244  
33  
34  
97995   Buck OBrien    TYCC   [44/DNS]   44/DNS   23   26   23   44/DNS   44/DNS   44/DNS   248  
34  
35  
21959   Alex Infanti    Sarasota Youth Sailing   [44/DNS]   44/DNS   44/DNS   44/DNS   44/DNS   25   25   24   250  
35  
36  
18   Ronan Krummrich    TYCC   [44/DNS]   29   44/DNS   29   28   44/DNS   44/DNS   44/DNS   262  
36  
37  
0009   Natee Parke    CCSC   22   [44/DNS]   44/DNS   44/DNS   44/DNS   44/DNS   44/DNS   44/DNS   286  
37  
38  
6752   Micah Wahba    CCSC   [44/DNS]   44/DNS   44/DNS   44/DNF   44/DNS   44/DNS   44/DNS   44/DNS   308T  
38  
38  
14303   Ethan Cox    SPYC   [44/DNF]   44/DNS   44/DNS   44/DNS   44/DNS   44/DNS   44/DNS   44/DNS   308T  
38  
38  
44   Vivienne Edinger    DIYSF   [44/DNS]   44/DNS   44/DNS   44/DNS   44/DNS   44/DNS   44/DNS   44/DNS   308T  
38  
38  
23116   Alexander Getzels    Sarasota Youth Sailing   [44/DNS]   44/DNS   44/DNS   44/DNS   44/DNS   44/DNS   44/DNS   44/DNS   308T  
38  
38  
22163   Andrew Getzels    Sarasota Youth Sailing   [44/DNS]   44/DNS   44/DNS   44/DNS   44/DNS   44/DNS   44/DNS   44/DNS   308T  
38  
38  
Blank9   Enzo Leffler    tycc   [44/DNS]   44/DNS   44/DNS   44/DNS   44/DNS   44/DNS   44/DNS   44/DNS   308T  
38  
 



Opti RWB (40 boats) (top)
Series Standing - 7 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, January 10, 2021 11:11:24 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7  Total Pos
1  
7377   John HARTNEY [Blue]   St. Petersburg Yacht Club   1   1   2   1   [5]   1   1   7  
1  
2  
14898   Rosie Simpson [Red]   SPYC   2   6   [10]   4   2   7   5   26  
2  
3  
18295   Garrett January [Blue]   CCSC   [15]   4   4   9   7   2   2   28  
3  
4  
10210   Tom Seibold [Red]   CCSC   [16]   8   5   3   6   10   3   35  
4  
5  
22952   Ryder Ellis [Blue]   SPYC   6   12   7   6   [13]   5   12   48  
5  
6  
22229   Adam mendelblatt [Red]   SPYC   3   3   1   [41/DNF]   11   27   4   49T  
6  
7  
22353   Reid mendelblatt [Red]   SPYC   4   [17]   9   16   4   6   10   49T  
7  
8  
19717   Jan Mistak [Red]   St. Petersburg Yacht Club   9   2   14   7   3   15   [16]   50  
8  
9  
20712   Grace Renz [Red]   DIYC/CYC   8   7   15   2   [19]   13   7   52  
9  
10  
19809   Hunter Schardt [Red]   CCSC   11   9   8   [14]   9   3   13   53  
10  
11  
15537   Gloria Privis [Red]   SPYC   10   13   3   [19]   12   11   8   57T  
11  
12  
12900   Christopher Shaffer [Blue]   SPYC   7   5   17   5   15   8   [27]   57T  
12  
13  
23098   Olivia Castaldi [Blue]   Davis Island Youth Sailing   5   16   11   8   [22]   4   17   61  
13  
14  
18298   Reese Ellis [Red]   SPYC   14   [19]   19   12   1   12   9   67  
14  
15  
22937   Blake Vincent [Blue]   DIYS   [27]   15   6   17   10   9   14   71  
15  
16  
9710   Sophia Fuller [Red]   SPYC   12   11   13   15   8   [25]   24   83  
16  
17  
blank   Julian Alvarez [Blue]   Tampa Yacht Club   19   20   16   18   [25]   16   6   95  
17  
18  
10167   Finn Cox [Blue]   SPYC   17   14   21   13   14   [26]   19   98  
18  
19  
18122   Wesley Wood [Blue]   SPYC   18   24   [32]   11   20   19   11   103  
19  
20  
22993   Maija Andert [Blue]   SPYC   24   [25]   18   10   16   17   25   110T  
20  
21  
20288   Bennett Lamb [White]   SPYC   13   22   20   22   18   [24]   15   110T  
21  
22  
22603   Anna Andert [Blue]   SPYC   22   18   [33]   24   23   14   20   121  
22  
23  
17813   Charles McGucken [Red]   TYCC   25   10   [30]   20   21   22   29   127  
23  
24  
11395   Parker Connell [Blue]   SPYC   21   21   27   [29]   27   18   22   136  
24  
25  
15299   Kate Arthur [Blue]   Tampa Yacht Club   [36]   23   24   30   26   20   18   141  
25  
26  
21422   Cole Rogers [Blue]   SPYC   20   27   28   21   29   21   [32]   146  
26  
27  
8455   Cabel Clark [Blue]   DIYC   29   28   12   [31]   28   28   23   148  
27  
28  
12914   Bradley Barnum [Blue]   DIYC   31   [35]   23   27   17   29   34   161  
28  
29  
13997   Skip Eckhard [Red]   Tampa Yacht Club   26   30   22   [41/DNF]   41/DNS   23   21   163  
29  
30  
22525   Tilly Miller [White]   DIYC   23   29   25   26   30   31   [33]   164T  
30  
31  
22988   Jad Abedrabbo [Blue]   SPYC   [34]   26   31   25   24   30   28   164T  
31  
32  
12793   Anna Jacobson [Red]   TYCC   32   32   29   23   32   [34]   26   174  
32  
33  
10150   Pete Caputo [Blue]   DIYC   [35]   34   26   32   33   32   31   188  
33  
34  
9257   Roy McCraw [Red]   TYCC   33   31   34   28   [41/DNS]   35   30   191  
34  
35  
17716   Serenity Jackson [White]   CCSC   30   33   35   33   31   [36]   35   197  
35  
36  
18313   Luke Mullinax [White]   DIYSF   28   36   [41/DNF]   34   41/DNS   33   36   208  
36  
37  
17395   Noveli Skinner [White]   DIYC   37   37   [41/DNF]   41/DNF   41/DNS   37   37   230  
37  
38  
17404   Duncan Hardy [Blue]   DIYC   [41/DNS]   41/DNS   41/DNS   41/DNS   41/DNS   41/DNS   41/DNS   246T  
38  
38  
1712   Chase Carney [Blue]   CCSC   [41/DNS]   41/DNS   41/DNS   41/DNS   41/DNS   41/DNS   41/DNS   246T  
38  
38  
21845   Regina Rettig [Red]   MRPF   [41/DNS]   41/DNS   41/DNS   41/DNS   41/DNS   41/DNS   41/DNS   246T  
38  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2021-2024.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network