Money Island Mashup
IHYC & TRYC | August 12, 2020in

Optimist Green (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is final.
Regatta results last updated: Wednesday, August 12, 2020 4:22:08 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (40 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1  Total Pos
1  
CAN1563   Ava Foerster    PBYC   1   1  
1  
2  
8815   Chase Mabie    Pine beach yacht club   2   2  
2  
3  
9   Harper Kartikis    PBYC   3   3  
3  
4  
9900   Sadie Kartikis    PBYC   4   4  
4  
5  
18452   Brayden Eagan    TRYC   5   5  
5  
6  
12041   Davin Koovits    TRYC   6   6  
6  
7  
3988   Dylan Heimmel    SPYC   7   7  
7  
8  
13177   Julianna Brooksbank    TRYC   8   8  
8  
9  
5164   Eli Babula    IHYC   9   9  
9  
10  
15252   Brandon Bellish    SPYC   10   10  
10  
11  
8748   Kaitlyn Poskay    TRYC   11   11  
11  
12  
11747   Kylie Hummer    TRYC   12   12  
12  
13  
5164   Madden Orellana    IHYC   13   13  
13  
14  
8448   Jessica Szekeres    SPYC   14   14  
14  
15  
8049   Harry Chapman    IHYC   15   15  
15  
16  
13153   Zackary Rohmeyer    TRYC   16   16  
16  
17  
6229   Cassidy Brodbeck    Island heights   17   17  
17  
18  
6688   Ruby Huchko    SPYC   18   18  
18  
19  
13379   Lilla Bellish    SPYC   19   19  
19  
20  
14422   Aiden Cashman    Tryc   20   20  
20  
21  
1702   Kaylee Hanna    Toms River Yacht Club   21   21  
21  
22  
6038   Nate Brodbeck    Island heights   22   22  
22  
23  
14453   Jack Paccione    Toms River   23   23  
23  
24  
5084   Leah Szekeres    SPYC   24   24  
24  
25  
5278   Ryan Brazinski    TRYC   25   25  
25  
26  
4670   Ethan Beneciuk    Pine Beach   26   26  
26  
27  
5748   Mason Ravasy    Toms River Yacht Club   27   27  
27  
28  
8667   Charlotte Henkel    TRYC   28   28  
28  
29  
7218   Cooper Duffield    TRYC   29   29  
29  
30  
070   Mia Heizler    IHYC   30   30  
30  
31  
15099   Jack O'Leary    TRYC   31   31  
31  
32  
15201   June Hagan    IHYC   32   32  
32  
33  
8587   Robbie Walsh    TRYC   33   33  
33  
34  
10165   Peter O'Leary    TRYC   34   34  
34  
35  
16332   Gaile McNally    IHYC   35   35  
35  
36  
5160   Lainey Buser    Island Heights Yacht Club   36   36  
36  
37  
7132   Addison Garnett    TRYC   37   37  
37  
38  
9052   Campbell Duffield    TRYC   38   38  
38  
39  
5981   Emily Hughes    TRYC   41/DNS   41T  
39  
39  
6324   Emaleigh Alborn    Tryc   41/DNS   41T  
39  
 



Optimist (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is final.
Regatta results last updated: Wednesday, August 12, 2020 1:55:07 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: Blue (34 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1  Total Pos
1  
19641   Cole Martin [Blue]   TRYC   2   2  
1  
2  
11431   Riley Weber [Blue]   TRYC   3   3  
2  
3  
19597   Maryn Demand [Blue]   Toms River   4   4  
3  
4  
20171   Jack O’Leary [Blue]   PBYC   5   5  
4  
5  
15463   Gannon Botwinick [Blue]   SCYC/TRYC   6   6  
5  
6  
21430   Nicholas Wudzki [Blue]   TRYC   7   7  
6  
7  
15204   Grace Ciak [Blue]   IHYC   8   8  
7  
8  
9053   Drew DeFonzo [Blue]   TRYC   9   9  
8  
9  
22522   Grace Hummel [Blue]   IHYC   10   10  
9  
10  
18049   Maggie DeFonzo [Blue]   TRYC   11   11  
10  
11  
20373   Chase Corbett [Blue]   IHYC   13   13  
11  
12  
17220   John O'Leary [Blue]   Pine Beach   14   14  
12  
13  
19626   Alexis Schilling [Blue]   Tryc   16   16  
13  
14  
18073   Will Hummel [Blue]   IHYC   18   18  
14  
15  
11508   Grayson Sinnett [Blue]   IHYC   19   19  
15  
16  
20058   Alexa Zeccardi [Blue]   IHYC   21   21  
16  
17  
3873   Liam Marcell [Blue]   Pine Beach Yacht Club   25   25  
17  
18  
15520   Cole Crutchley [Blue]   TRYC   28   28  
18  
19  
12103   Michael Yorke [Blue]   Toms River   30   30  
19  
20  
15807   Maeve Smith [Blue]   TRYC   31   31  
20  
21  
8811   sonja schwartz [Blue]   tryc   32   32  
21  
22  
12457   Forgot Myname [Blue]   ??YC   34   34  
22  
23  
12872   Kurt Beyer [Blue]   SPYC   35   35  
23  
24  
21513   Cameron Hart [Blue]   TRYC   37   37  
24  
25  
11412   Joseph Krajewski [Blue]   PBYC   39   39  
25  
26  
17003   Shane Hughes [Blue]   TRYC   41   41  
26  
27  
18894   Gabriel Vasslides [Blue]   TRYC   44   44  
27  
28  
3685   Owen Beneciuk [Blue]   Pine Beach   46   46  
28  
29  
10426   Sean Caswell [Blue]   TRYC   49   49  
29  
30  
21711   Ryan Hannaford [Blue]   Pine Beach Yacht Club   51   51  
30  
31  
11327   Elizabeth O’Leary [Blue]   PBYC   61   61  
31  
32  
6558   Lily Keenan [Blue]   Pine Beach Yacht Club   62   62  
32  
33  
7110   Morgan McNabb [Blue]   PBYC   72/DNC   72T  
33  
33  
9929   ANTHONY FELICIANO [Blue]   PBYC   72/DNC   72T  
33  
 



Division: Red (10 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1  Total Pos
1  
17214   Richard Pokorny [Red]   Toms River   1   1  
1  
2  
9750   Addison Dunn [Red]   IHYC   15   15  
2  
3  
17214   Blake Crutchley [Red]   TRYC   24   24  
3  
4  
10559   Jack Martin [Red]   TRYC   26   26  
4  
5  
15326   Sean MORAN [Red]   ogyc   36   36  
5  
6  
14972   Mollie Smith [Red]   PBYC   40   40  
6  
7  
15336   Chase Kalwinsky [Red]   TRYC   57   57  
7  
8  
17132   Lucas Beyer [Red]   SPYC   72/DNC   72T  
8  
8  
11860   Jack Wasik [Red]   OGYC   72/DNC   72T  
8  
8  
8656   Ava McNabb [Red]   PBYC   72/DNC   72T  
8  
 



Division: White (27 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1  Total Pos
1  
20960   Owen Poskay [White]   TRYC   12   12  
1  
2  
9734   Henry Hull [White]   Toms River Yacht Club   17   17  
2  
3  
8363   Julia Martin [White]   TRYC   20   20  
3  
4  
19080   Taylor Sipe [White]   Toms River Yacht Club   22   22  
4  
5  
8128   Jeffrey Alborn [White]   Tryc   23   23  
5  
6  
7432   Caroline Soell [White]   TRYC   27   27  
6  
7  
20513   Landon Brick [White]   IHYC   29   29  
7  
8  
18063   Jonas Reader [White]   TRYC   33   33  
8  
9  
10621   James McCann [White]   TRYC   38   38  
9  
10  
14039   Carter Mundry [White]   TRYC   42   42  
10  
11  
22199   Aiden O’Gwen [White]   SPYC   43   43  
11  
12  
11981   Vincent Grasso-Dias [White]   TRYC   45   45  
12  
13  
7474   Colin Smith [White]   TRYC   47   47  
13  
14  
16055   Graham Soell [White]   TRYC   48   48  
14  
15  
21172   Johnny Clark [White]   Pine Beach Yacht Club   50   50  
15  
16  
14923   Dennis Morgan [White]   IHYC   52   52  
16  
17  
22106   Max Heizler [White]   IHYC   53   53  
17  
18  
2423   Carter Henkel [White]   TRYC   54   54  
18  
19  
11747   Gavin Garnett [White]   TRYC   55   55  
19  
20  
13139   Carter Stefanacci [White]   IHYC   56   56  
20  
21  
17923   Cailin Mundry [White]   TRYC   58   58  
21  
22  
17074   Ryann Crutchley [White]   TRYC   59   59  
22  
23  
10257   Maggie Martin [White]   TRYC   60   60  
23  
24  
4680   Vivienne Rios [White]   PBYC   63   63  
24  
25  
5620   Isaac Anama [White]   OGYC   72/DNC   72T  
25  
25  
9522   Harrison Wasik [White]   OGYC   72/DNC   72T  
25  
25  
8129   Joseph McCann [White]   TRYC   72/DNC   72T  
25  
 



Club 420s (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is final.
Regatta results last updated: Wednesday, August 12, 2020 2:15:48 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (9 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1  Total Pos
1  
7225   James Kopack/Morgan Poskay    Toms River Yacht Club   1   1  
1  
2  
6599   Annabel Bornebusch / Paige Lubrano    IHYC   2   2  
2  
3  
3417   Briana Hummel / Sarah Davis    IHYC   3   3  
3  
4  
1819   Courtney Ayres/Ian Ziomek    Ocean Gate   4   4  
4  
5  
37   Kailyn Sinnett    IHYC   5   5  
5  
6  
679   Sophia Delucca / Sophia Massio    Toms River Yacht Club   6   6  
6  
7  
7338   Meghan Carpentier-Kiernan / D. Walkowicz    Toms River Yacht Club   7   7  
7  
8  
8476   Hamilton “HAP” Pederson / Chris Posk    TRYC   8   8  
8  
9  
4341   Alayna Poskay / Molly O'Leary    Toms River Yacht Club   9   9  
9  
 



Laser Radials (top)
Series Standing - 2 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Wednesday, August 12, 2020 4:00:31 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (9 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2  Total Pos
1  
187700   Michael Poskay    TRYC   1   2   3  
1  
2  
148009   Ella Demand    Toms River   3   1   4  
2  
3  
199853   Mike Frankovich Jr    IHYC   5   3   8  
3  
4  
119852   Robbie Fontana    TRYC   2   7   9  
4  
5  
144256   Owen DeSanto    Island Heights   6   4   10  
5  
6  
162460   Sonja Krajewski    PBYC   7   6   13  
6  
7  
187755   Kevin Brooksbank    TRYC   4   10/DNS   14T  
7  
8  
212117   John Juzefyk    OGYC   9   5   14T  
8  
9  
n/a   Matteo Pasqualicchio    Ogyc   8   8   16  
9  
 



Laser 4.7 (top)
Series Standing - 2 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Wednesday, August 12, 2020 3:52:15 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (13 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2  Total Pos
1  
209371   Gabby Fontana    TRYC   2   1   3  
1  
2  
204776   Lindsey Byer    Toms river   1   3   4  
2  
3  
166157   Dante Priolo    TRYC   3   6   9T  
3  
4  
207259   Kyleigh Martin    TRYC   5   4   9T  
4  
5  
166160   Nicholas Paccione    Tom's River   8   2   10  
5  
6  
173928   Kelly Robinson    Pine Beach Yacht Club   4   10   14T  
6  
7  
208584   Isabel Bright    OGYC   6   8   14T  
7  
8  
207152   Reagan Leahy    OGYC   7   7   14T  
8  
9  
177010   Iliana Vasslides    TRYC   10   5   15  
9  
10  
206160   Meghan Sharpe    OGYC   9   9   18  
10  
11  
215732   Connor McHugh    LEHYC   14/DNS   14/DNS   28T  
11  
11  
214292   Anastasia Wudzki    TRYC   14/DNS   14/DNS   28T  
11  
11  
170116   Eva schilling    Tryc   14/DNS   14/DNS   28T  
11  
 



Sunfish (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is final.
Regatta results last updated: Wednesday, August 12, 2020 2:22:02 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (16 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1  Total Pos
1  
1010   Whitney Lebbing    SPYC   1   1  
1  
2  
81545   Cali Krean    Pine Beach   2   2  
2  
3  
8667   gunnar schwartz    tryc   3   3  
3  
4  
93954   Ginger Juzefyk    ogyc   4   4  
4  
5  
OG27   Alexander Riley    Ocean Gate   5   5  
5  
6  
64   Caroline Ritacco    OGYC   6   6  
6  
7  
13673   Logan Connolly    TRYC   7   7  
7  
8  
69766   Olivia Paccione    Tom's River   8   8  
8  
9  
18815   Emma Paccione    Toms River   9   9  
9  
10  
OG14   Claudia Weber    Ocean Gate   10   10  
10  
11  
61   Oliver Roske    TRYC   11   11  
11  
12  
88   Reagan Seda    TRYC   12   12  
12  
13  
80260   Ava Beyer    SPYC   17/DNS   17T  
13  
13  
21927   Aidan Risk    OGYC   17/DNS   17T  
13  
13  
77   Morgan Cashman    TRYC   17/DNS   17T  
13  
13  
11   Alexander Hall    TRYC   17/DNS   17T  
13  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network