Rock the Rock Junior Regatta
Corinthian Sailing Club | September 12, 2020

Optimist (13 boats) (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Saturday, September 12, 2020 4:28:01 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
12808   Ewan Dossin [Red]   Lakewood Yacht Club   2   1   1   1   5  
1  
2  
22681   Rohwan Singh-Tauber [Blue]   Fort Worth Boat Club   3   2   2   4   11  
2  
3  
15555   Mercedes Porter [Blue]   Rush Creek Yacht Club   1   3   3   6   13  
3  
4  
19289   A.J. Ghazi [Red]   FWBC   6   5   4   3   18  
4  
5  
19797   Hollis Fincher [Red]   Fort Worth Boat Club   4   6   7   2   19  
5  
6  
20124   Luke LaQuey [Red]   FWBC   7   4   9   5   25  
6  
7  
20361   Ashleigh Hoye [Blue]   Rush Creek Yacht Club   5   7   6   9   27  
7  
8  
8854   Henry Murphey [Blue]   Fort Worth Boat Club   9   8   5   7   29  
8  
9  
21136   Harrison Fincher [Blue]   Fort Worth Boat Club   8   12   12   10   42  
9  
10  
17761   Vance Wells [Blue]   FWBC   12   10   13   8   43T  
10  
11  
12226   Noah Cina [Blue]   OCBC   13   11   8   11   43T  
11  
12  
23080   Sam Rihn [White]   OCBC   11   9   11   13   44  
12  
13  
4707   Caroline Blakewell [White]   Ocbc 6399   10   14/DNF   10   12   46  
13  
 



Optimist Green (26 boats) (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Saturday, September 12, 2020 4:40:23 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   4   5  Total Pos
1  
18490   Kaden Virag    Rush Creek YC   1   1   1   1   4  
1  
2  
1960   Finn Messner    Fort Worth Boat Club   3   2   3   2   10  
2  
3  
7761   Jakov Ruzevic    DCYC/FWBC   4   5   2   5   16T  
3  
4  
22229   GENNA YOUNG    RCYC   6   3   4   3   16T  
4  
5  
17761   Isla Mrstik    Fort Worth Boat Club   2   4   6   9   21  
5  
6  
18321   Patrick Breen    Grapevine   12   7   5   6   30  
6  
7  
18957   Carson Callaway    Fort Worth Boat Club   7   13   8   11   39  
7  
8  
9   Wyatt gonyeau    Grapevine sailing club   13   6   17   4   40  
8  
9  
212   Charles Boyd    Corinthian Sailing Club   15   9   10   8   42  
9  
10  
18123   Anson Dart    Viridian Sailing Center   17   12   7   7   43  
10  
11  
BLANK   Hedda Beck    CSC   9   8   13   19   49  
11  
12  
17746   Sophia Shubin    FWBC   5   16   16   13   50  
12  
13  
07   Reagan Schnetzer    Corinthian Sailing Club   11   11   9   22   53  
13  
14  
13   joben singh    Corinthian Sailing Club   14   15   12   14   55  
14  
15  
2   Aoife Taylor    Corinthian sailing club   10   23   11   15   59  
15  
16  
3746   Finn Willis    Corinthian Sailing Club   16   10   14   23   63  
16  
17  
16008   Shiloh Mabry    Fort Worth boat club   19   18   19   10   66  
17  
18  
42   Ward Beasley    Corinthian Sailing Club   22   20   18   12   72  
18  
19  
16108   Concetta Ledig    Fort Worth Boat Club   20   14   20   21   75  
19  
20  
4   Hunter Beasley    Corinthian Sailing Club   18   19   22   17   76  
20  
21  
3   Luca Dassanayake    Corinthean Sailing Club   8   17   27/DNS   27/DNS   79  
21  
22  
7700   Mary Ledig    Fort Worth Boat Club   27/DNF   21   21   18   87  
22  
23  
TBD   Raphael Reagins    Corinthian   27/DNS   27/DNS   15   20   89  
23  
24  
66   Austin Oldreive    Corinthian Sailing Club   23   22   27/DNS   24   96  
24  
25  
1860   Patrick Collins    Fort Worth Boat Club   27/DNS   27/DNS   27/DNS   16   97  
25  
26  
6   William Boyd    Corinthian Sailing Club   21   27/DNS   23   27/DNS   98  
26  
 



Laser 4.7 (8 boats) (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Saturday, September 12, 2020 4:26:25 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
215463   Parker Younger    FWBC/GCYSA   1   1   1   1   4  
1  
2  
194473   Nicholas Carew    AYC   2   2   2   5   11  
2  
3  
195909   Taylor Barney    Rush Creek Yacht Club   4   4   3   2   13  
3  
4  
20188   Jake Rice    GSC   3   3   6   3   15  
4  
5  
195915   James Blakewell    Ocbc 6399   5   6   7   4   22T  
5  
6  
209299   Eli Pfarrer    GSC   7   5   4   6   22T  
6  
7  
8012   Katie Adler    Grapevine   6   7   5   8   26  
7  
8  
000   Nelson Webb    Corinthian Sailing Club Dallas   8   8   8   7   31  
8  
 



Laser Radial (8 boats) (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Saturday, September 12, 2020 4:26:25 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
217517   William Baker    Rush Creek Yacht Club   2   2   1   1   6  
1  
2  
214546   Reid Johnson    FWBC/RYC   1   1   3   4   9  
2  
3  
18767   Jack Van Zanten    Fort Worth Boat Club   3   3   2   5   13  
3  
4  
177159   Hanna Progelhof    Rush Creek Yacht Club   4   4   4   2   14  
4  
5  
200196   Alexander Charlton    GSA   7   8   5   3   23T  
5  
6  
192905   Andrew Hemker    Rush Creek YC   5   5   6   7   23T  
6  
7  
158921   Otto Beall    Corinthian Sailing Club, Dallas   6   6   7   8   27  
7  
8  
150069   Luke Wilson    Grapevine   8   7   8   6   29  
8  
 



Laser Full (3 boats) (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Saturday, September 12, 2020 4:26:25 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
157858   Ashton Pigulski    GSC   1   1   1   1   4  
1  
2  
152979   Justin Sasek    GSC   2   2   2   2   8  
2  
3  
197593   ally ravji    RCYC   3   3   3   3   12  
3  
 



C420 (4 boats) (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Saturday, September 12, 2020 4:28:36 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
1   Liz/Elliott Cleaves/McEachern    CSC   2   2   1   1   6T  
1  
2  
27   Evelyn Hrencher /
Samuel Hrencher  
Oklahoma City Boat Club/ Oklahoma City Boat Club   1   1   2   2   6T  
2  
3  
3   Owen Johnson /
Reid Johnson  
Corinthian Sailing Club/ Corinthian Sailing Club   3   3   3   3   12  
3  
4  
1   Elliot McEachern    Corinthian Sailing Club   5/DNC   5/DNC   5/DNC   5/DNC   20  
4  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network