2020 Fall Opti Scrimmage #1
Davis Island Youth Sailing Foundation | September 26, 2020

Opti R/B/W (38 boats) (top)
Series Standing - 3 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Saturday, September 26, 2020 3:17:10 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3  Total Pos
1  
7377   John HARTNEY [Blue]   St. Petersburg Yacht Club   1   1   3   5  
1  
2  
17077   Matthew Mcgonigal [Red]   Ccsc   4   2   1   7  
2  
3  
14898   Rosie Simpson [Blue]   SPYC   3   5   2   10  
3  
4  
12900   Christopher Shaffer [Blue]   SPYC   5   7   4   16  
4  
5  
22952   Ryder Ellis [Blue]   SPYV   7   4   7   18  
5  
6  
19717   Jan Mistak [Red]   St. Petersburg Yacht Club   13   6   8   27  
6  
7  
8298   Carter Weatherilt [Red]   CCSC   21   3   6   30  
7  
8  
18295   Garrett January [Blue]   CCSC   6   12   13   31  
8  
9  
9710   Sophia Fuller [Red]   SPYC   8   18   11   37  
9  
10  
20288   Bennett Lamb [White]   SPYC   10   8   23   41  
10  
11  
7869   Adam Mendelblatt [Blue]   Amy Mendelblatt   2   9   33   44  
11  
12  
18298   Reese Ellis [Red]   SPYC   20   15   12   47  
12  
13  
17813   Charles McGucken [Red]   TYCC   12   27   9   48  
13  
14  
18122   Wesley Wood [Blue]   Spyc   15   29   5   49  
14  
15  
20233   Gianna Talarico [Blue]   Clearwater Community Sailing Center   9   22   20   51  
15  
16  
12793   Julian Alvarez [Blue]   TYCC   14   19   22   55  
16  
17  
10167   Finn Cox [Blue]   SPYC   18   14   24   56  
17  
18  
22764   Jackson Lee [Red]   SPYC   17   24   16   57T  
18  
19  
10210   Cabel Clark [Blue]   Diyc   16   20   21   57T  
19  
20  
1712   Chase Carney [Blue]   CCSC   19   13   27   59  
20  
21  
17404   Duncan Hardy [Blue]   DIYC   24   10   26   60  
21  
22  
19135   Maija Andert [Blue]   SPYC   28   25   10   63  
22  
23  
22937   Blake Vincent [Blue]   DIYSF   39/OCS   11   14   64  
23  
24  
11395   Parker Connell [White]   SPYC   11   26   30   67T  
24  
25  
20818   Olivia Castaldi [Blue]   DIYSF   29   23   15   67T  
25  
26  
15299   Kate Arthur [Blue]   TYCC   25   17   34   76  
26  
27  
19809   Hunter Schardt [Blue]   CCSC   22   37   19   78  
27  
28  
13997   Skip Eckhard [Red]   Tampa Yacht Club   31   16   32   79  
28  
29  
22988   Jad Abedrabbo [Blue]   SPYC   30   33   18   81  
29  
30  
19039   Caroline Arthur [Red]   TYCC   32   34   17   83  
30  
31  
9257   Roy McCraw [White]   TYCC   23   36   25   84  
31  
32  
22307   Bradley Barnum [Blue]   DIYC   26   31   29   86  
32  
33  
22353   Reid Mendelblatt [Blue]   SPYC   39/OCS   21   28   88T  
33  
34  
22603   Anna Andert [Blue]   SPYC   27   30   31   88T  
34  
35  
17716   Serenity Jackson [White]   CCSC   33   28   35   96  
35  
36  
18313   Luke Mullinax [White]   DIYSF   35   32   36   103  
36  
37  
17395   Noveli Skinner [White]   Diyc   34   35   37   106  
37  
38  
22924   Hunter Brandon [Blue]   CCSC   39/DNC   39/DNC   39/DNC   117  
38  
 



Opti Green (27 boats) (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Saturday, September 26, 2020 3:05:48 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
10150   Pete Caputo [Green]   DIYC   9   3   2   2   16  
1  
2  
16761   Gloria Privis [Green]   spyc   1   2   4   11   18  
2  
3  
10684   Victor Pepe [Green]   Davis Island Yatch Club   12   4   1   3   20  
3  
4  
18   Finn O’Brien [Green]   Tampa Yacht and Country Club   2   7   3   10   22  
4  
5  
14303   Ethan Cox [Green]   SPYC   10   8   6   1   25  
5  
6  
3   Nathaniel Tabor [Green]   Davis Islands   3   10   12   5   30  
6  
7  
17053   Cooper Lee [Green]   SPYC   5   21   11   4   41T  
7  
8  
18736   Ava Weatherilt [Green]   CCSC   15   12   5   9   41T  
8  
9  
21445   Constantino Conrad [Green]   DIYSF   11   14   14   7   46  
9  
10  
16023   Max Farris [Green]   Clearwater Community Sailing Center   25   9   7   6   47  
10  
11  
10009   Teagan Parke [Green]   CCSC   8   13   9   19   49  
11  
12  
19601   Isabella Phiscator [Green]   CCSC   17   1   10   23   51  
12  
13  
7151   Gage Haber [Green]   Tampa Yacht Club   6   16   13   18   53  
13  
14  
97995   Buck O’Brien [Green]   Tampa Yacht and Country Club   4   6   25   20   55  
14  
15  
19356   Addison Binkowski [Green]   CCSC   20   5   17   14   56T  
15  
16  
17583   Talon Schenck [Green]   DIYC   14   18   8   16   56T  
16  
17  
4   Ben Roulstone [Green]   DIYC   13   23   15   8   59  
17  
18  
1   Jessica Martello [Green]   Davis Island   16   11   23   12   62  
18  
19  
5   William Perrone [Green]   Davis island   19   19   19   13   70  
19  
20  
20498   Daniel Castaldi [Green]   DIYSF   7   20   18   27   72T  
20  
21  
9496   Violet Jonas [Green]   DIYSF   21   15   21   15   72T  
21  
22  
17   Thomas Weidner [Green]   SPYC   18   22   16   21   77  
22  
23  
NSN   Oliver Fogarty [Green]   Tampa yacht club   24   24   27   17   92  
23  
24  
3-hull18   Dalton Selemare [Green]   Unknown   22   25   22   24   93  
24  
25  
5326   Vivienne Edinger [Green]   DIYSF   27   17   26   26   96T  
25  
26  
12914   Alexander Scarberry [Green]   Davis Island Youth Sailing   23   27   24   22   96T  
26  
27  
2   Jackson Phillips [Green]   DIYS   26   26   20   25   97  
27  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network