Gig Harbor Yacht Club - 2020 Le Mans Race
Gig Harbor Yacht Club | November 14, 2020in

Start 1 (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, November 14, 2020 6:55:55 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (12 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
59718   Sidewinder   99   Brad Jones
Mike Jones  
TYC   03:11:58   1   1  
1  
2  
9   Fandango   195   Jaime Storkman    GHYC   03:19:18   2   2  
2  
3  
705   Jammin   129   John Gagnon
Marc Jorgenson  
GHYC   03:32:28   3   3  
3  
4  
69061   Poke & Destroy   93   Alex Simanis    STYC/CYCS   03:34:07   4   4  
4  
5  
1119   Vuja De   195   Gerry Gilbert    POYC   03:36:18   5   5  
5  
6  
1167   Greybeard   195   Mark Anderson    POYC   03:38:19   6   6  
6  
7  
49589   Strider   129   Paul Case    SSSS   03:47:59   7   7  
7  
8  
69598   Obsession   93   Stephen Ryan    CYCT   03:48:14   8   8  
8  
9  
1020   Snowbird   195   Ed Josberger    SSSS   NO TIME   13/DNC   13T  
9  
9  
2768   Mind if I Do a J   171   Robby Bessey    N/A   NO TIME   13/DNF   13T  
9  
9  
428   Zydeco   117   Jodi Conlon
David Hardy  
None   NO TIME   13/DNF   13T  
9  
9  
422   Miss Mayhem   228   Melissa Davies    TTPYC   NO TIME   13/DNC   13T  
9  
 



Start 2 (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, November 14, 2020 6:59:38 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (14 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
USA27   Kahuna   48   Jennifer Leitzinger    CYCT   03:18:44   1   1  
1  
2  
52529   Constellation   24   Ronald Holbrook    CYCT   03:20:09   2   2  
2  
3  
36000   Tachyon   18   Nicholas Leede
Cydney Leede  
SYC   03:24:44   3   3  
3  
4  
USA 05   Annapurna   15   Iain Christenson    SYC   03:28:15   4   4  
4  
5  
USA55   Bat Out Of Hell   54   Lance Staughton    STYC   03:32:42   5   5  
5  
6  
USA 53   Nefarious   54   Dan Randolph    CYCS   03:33:49   6   6  
6  
7  
USA60511   Valkyrie   42   Cathy VanAntwerp    CYC   03:43:07   7   7  
7  
8  
40622   Grace E   72   Brian White    CYCT   03:44:13   8   8  
8  
9  
19   Goes to 11   90   Jeremy Bush    CYCT   03:49:56   9   9  
9  
10  
56500   Gardyloo   63   Eric Nelson    CYCT   03:55:38   10   10  
10  
11  
248   Tantivy   69   Stuart Burnell    CYCS   03:57:37   11   11  
11  
12  
161   Jeopardy   69   Edward Pinkham    CYCT   03:58:26   12   12  
12  
13  
113   Bribery   72   Maureen Batterberry    SYC   04:40:16   13   13  
13  
14  
69262   Flicka   72   Eric Johnson    CYCT   NO TIME   15/DNF   15  
14  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network