Tampa Bay Opti Series #2
Cleawater Community Sailing Center | October 24, 2020

Opti RWB (45 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Saturday, October 24, 2020 1:43:55 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
7377   Water Warrior   John HARTNEY    St. Petersburg Yacht Club   [4]   1   1   1   1   4  
1  
2  
10210      Tom seibold    CCSC   1   [7]   3   2   3   9  
2  
3  
14898   Watermelon 2.0   Rosie Simpson    SPYC   3   [11]   4   3   4   14  
3  
4  
22969      Jason Folvig    Sarasota Yacht Club   5   [27]   2   13   7   27T  
4  
5  
22353      Reid mendelblatt    SPYC   2   5   8   12   [14]   27T  
5  
6  
18295   The Garrett nadeo   Garrett January    CCSC   [15]   2   14   7   6   29  
6  
7  
22952      Ryder Ellis    SPYC   14   3   [19]   19   5   41T  
7  
8  
18298      Reese Ellis    SPYC   16   [18]   7   6   12   41T  
8  
9  
22968      Jake Hoddinott    Sarasota Yacht Club   13   12   [15]   15   2   42T  
9  
10  
22937      Blake Vincent    DIYSF   9   4   20   9   [22]   42T  
10  
11  
22446      Jonah Sroka    Sarasota youth sailing   7   15   17   8   [27]   47  
11  
12  
18281      Gloria Privis    spyc   [29]   6   12   23   8   49  
12  
13  
20288      Bennett Lamb    SPYC   8   9   5   [44]   28   50  
13  
14  
19717      Jan Mistak    St. Petersburg Yacht Club   [19]   13   13   14   11   51  
14  
15  
9710      Sophia Fuller    SPYC   18   [23]   9   20   9   56  
15  
16  
20818      Olivia Castaldi    DIYS   21   8   24   4   [25]   57  
16  
17  
19809      Hunter Schardt    CCSC   [20]   19   6   16   17   58  
17  
18  
10167   Free-Range Lobster   Finn Cox    SPYC   6   [25]   16   24   13   59T  
18  
19  
15150      Gianna Talarico    Clearwater Community Sailing Center   [22]   10   21   18   10   59T  
19  
20  
22229      Adam mendelblatt    SPYC   [40]   14   18   11   18   61  
20  
21  
22764      Jackson Lee    SPYC   17   [20]   11   17   20   65  
21  
22  
22979      Wyatt Wrigley    Sarasota Yacht Club   23   [26]   25   5   23   76  
22  
23  
14698   Wind Rider   Oliver Woodbury    Sarasota Youth Sailing   11   [35]   26   10   33   80T  
23  
24  
22997      Maks Hoddinott    Sarasota Yacht Club   [32]   16   10   30   24   80T  
24  
25  
17813      Charles McGucken    TYCC   10   30   23   25   [31]   88  
25  
26  
19135   Classy Sassy   Maija Andert    SPYC   27   [32]   22   21   19   89  
26  
27  
11395      Parker Connell    SPYC   12   [43]   32   26   26   96  
27  
28  
15784   Reef Raider   Gwendolyn Woodbury    Sarasota Youth Sailing   36   29   [38]   22   16   103  
28  
29  
18122      Wesley Wood    SPYC   31   33   [40]   27   15   106  
29  
30  
1712      Chase Carney    CCSC   24   31   31   [33]   21   107  
30  
31  
22970      Danika Hoddinott    Sarasota Yacht Club   25   [37]   27   29   30   111  
31  
32  
13997      Skip Eckhard    Tampa Yacht Club   [35]   21   29   32   32   114  
32  
33  
22525      Tilly Miller    DIYC   33   17   37   28   [41]   115  
33  
34  
9257   Roy   Roy McCraw    TYCC   34   22   34   [38]   35   125  
34  
35  
10218      Cabel Clark    DIYC   28   28   33   [37]   37   126  
35  
36  
22603   Sally   Anna Andert    SPYC   [44]   40   28   31   29   128  
36  
37  
12793   Unknown   Julian Alvarez    TYCC   26   36   35   [39]   36   133  
37  
38  
18313   Lightning Thief   Luke Mullinax    DIYC   30   44   30   [45]   39   143  
38  
39  
10150      Pete Caputo    DIYC   41   24   39   40   [43]   144  
39  
40  
17777   Gray Pearl   Leah Abrams    SPYC   39   39   36   [41]   34   148  
40  
41  
22988      Jad Abedrabbo    SPYC   42   38   [44]   34   38   152  
41  
42  
21422      Cole Rogers    SPYC   38   [41]   41   35   40   154  
42  
43  
22307   Opti   Bradley Barnum    DIYC   37   [46/DNS]   42   36   42   157  
43  
44  
17395   Sea dragon   Noveli Skinner    DIYC   43   34   [45]   43   45   165  
44  
45  
17716      Serenity Jackson    CCSC   [45]   42   43   42   44   171  
45  
 



Opti Green (29 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Saturday, October 24, 2020 2:14:04 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total Pos
1  
18736      Ava Weatherilt    CCSC   1   1   [6]   4   5   6   17  
1  
2  
14303   PandaMonium   Ethan Cox    SPYC   [16]   8   3   3   3   1   18  
2  
3  
19356      Addison Binkowski    CCSC   5   4   2   1   7   [16]   19  
3  
4  
17053   Fueled by Ramen   Cooper Lee    SPYC   6   [10]   1   2   9   4   22  
4  
5  
7151   Victory   Gage Haber    Tampa Yacht Club   3   9   4   [12]   8   2   26  
5  
6  
19601      Isabella Phiscator    Clearwater Community Sailing Center   [11]   7   8   5   1   7   28  
6  
7  
17583   Piece of Ship   Talon Schenck    DIYC   2   2   10   9   6   [12]   29  
7  
8  
1      Jessica Martello    DIYC   10   [19]   14   6   12   5   47  
8  
9  
blank      Victor Pepe    Davis Island YC   17   [20]   5   13   14   3   52T  
9  
10  
711      Scarlet Bizouarn    St.Pete Sailing Center   7   [18]   15   8   11   11   52T  
10  
11  
97995      Oliver Fogarty    Tampa Yacht Club   [30/OCS]   5   9   10   2   30/DNF   56  
11  
12  
20498      Daniel Castaldi    DIYS   4   15   12   16   [22]   10   57  
12  
13  
16123      Elijah Wahba    Clearwater Yacht Club/CCSC   [30/OCS]   16   13   7   15   9   60  
13  
14  
4   Opti   Ben Roulstone    DIYC   12   3   20   18   [23]   8   61  
14  
15  
10009      Teagan Parke    CCSC   15   6   16   15   13   [17]   65  
15  
16  
16023      Max Farris    Clearwater Community Sailing Center   18   11   7   14   16   [20]   66T  
16  
17  
21445      Constantino Conrad    DIYSF   14   13   11   [23]   10   18   66T  
17  
18  
9496   NA   Violet Jonas    DIYC   20   12   17   17   4   [22]   70  
18  
19  
3   Club opti   Dalton Cellamare    St Petersburg Yacht Club   9   [21]   21   20   18   15   83  
19  
20  
18588      Thomas Weidner    SPYC   [23]   14   19   19   20   13   85T  
20  
21  
10684      Alexander Scarberry    Davis Island Club   19   17   18   [21]   17   14   85T  
21  
22  
5326   4   Vivienne Edinger    DIYSF   13   23   [30/OCS]   11   24   23   94  
22  
23  
714      Reese Bizouarn    St. Pete Sailing Center   8   22   22   [25]   19   24   95  
23  
24  
10992      Louise Signori    CCSC   24   24   [26]   24   21   21   114  
24  
25  
6752      Emerson Brandt    Clearwater Comm Sailing Cen   [30/DNF]   30/DNF   23   22   30/DNF   19   124T  
25  
26  
11437      Zade Abedrabbo    SPYC   22   [26]   25   26   25   26   124T  
26  
27  
5860      Micah Wahba    CYC/CCSC   [30/DNF]   25   24   27   30/DNF   25   131  
27  
28  
100091      Natee Parke    CCSC   21   [30/DNF]   27   30/DNF   30/DNF   30/DNF   138  
28  
29  
CCSC5   Opti Cinnabon   Olivia George    CCSC   [30/DNF]   30/DNF   28   30/DNF   30/DNF   30/DNF   148  
29  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network