Clark Point Race (2020)
Anacortes Yacht Club | October 10, 2020

Class 1 (10 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, October 10, 2020 4:47:38 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
253   Big Broderna   -3   Lars Strandberg    AYC   01:52:59   1   1  
1  
2  
440   KINETIC   93   Vincent Townrow [1]   Anacortes YC   02:11:04   2   2  
2  
3  
69532   SUNSHINE GIRL   72   Walt Meagher [1]   Anacortes YC   02:28:22   3   3  
3  
4  
59059   PANGAEA   105   Mac Madenwald [1]   Anacortes YC   NO TIME   11/DNC   11T  
4  
4  
491   Celebration   141   Jim Bottles    Anacortes YC   NO TIME   11/DNC   11T  
4  
4  
284   CAPRICHO   156   Eric Beemer [1]   Anacortes YC   NO TIME   11/DNC   11T  
4  
4  
45   ZEPHYROS   102   Trevor DiMarco [1]   Anacortes YC   NO TIME   11/DNC   11T  
4  
4  
031   RECON   42   Jenny Welch [1]   Anacortes YC   NO TIME   11/DNC   11T  
4  
4  
69919   SON OF RAVEN   15   Chris Sherman [1]   Anacortes YC   NO TIME   11/DNC   11T  
4  
4  
59494   NIGHT RUNNER   81   Doug Fryer [1]   Anacortes YC   NO TIME   11/DNC   11T  
4  
 



Class 2 (6 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, October 10, 2020 10:50:48 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
51   Area 51   165   Mike Merrick [2]   Anacortes YC   02:28:40   1   1  
1  
2  
234   NORMANDIE   201   William Porter [2]   Anacortes YC   02:32:53   2   2  
2  
3  
84   OFF CONSTANTLY   156   Jeff Hulme [2]   Anacortes YC   02:33:46   3   3  
3  
4  
56   SEAGLASS   162   James Mahan [2]   Anacortes YC   03:00:26   4   4  
4  
5  
450   AVALON   183   Greg Siewert [2]   Anacortes YC   NO TIME   7/DNC   7T  
5  
5  
46407   BLUR   150   Kate/Zachary Hawken/Norris [2]   Anacortes YC   NO TIME   7/DNC   7T  
5  
 



Class 3 (2 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, October 10, 2020 4:48:04 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
319   CHATTERBOX   303   Kevin Pratt [3]   member   NO TIME   3/DNC   3T  
1  
1  
1777   RANGER   189   Scott Soes [3]   Anacortes YC   NO TIME   3/DNC   3T  
1  
 



Class 4 (7 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, October 10, 2020 4:48:20 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
11   ZENYATA   189   Tim Wenger [4]   Anacortes YC   NO TIME   8/DNC   8T  
1  
1  
162   SANCTUARY   243   Charles Webb [4]   Anacortes YC   NO TIME   8/DNC   8T  
1  
1  
193   RUACH   200   Bob Neumann [4]   Anacortes YC   NO TIME   8/DNC   8T  
1  
1  
232   BLACK RABBIT   168   Stephen Orsini    Anacortes YC   NO TIME   8/DNC   8T  
1  
1  
265   LITTLE ANNIE   207   John Gunn [4]   Anacortes YC   NO TIME   8/DNC   8T  
1  
1  
61093   ASYLUM   174   Murray Laidley [4]   Anacortes YC   NO TIME   8/DNC   8T  
1  
1  
69107   LUCKY DUCK   204   William Short    Anacortes YC   NO TIME   8/DNC   8T  
1  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network