The Chocopalooza Regatta
Rush Creek Yacht Club | November 14-15, 2020

Optimist (29 boats) (top)
Series Standing - 7 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, November 15, 2020 1:40:54 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7  Total Pos
1  
22385   Mac Cronan [Red]   Hyc   2   4   2   1   1   2   [6]   12  
1  
2  
12808   Ewan Dossin [Red]   Lakewood Yacht Club   1   [30/RET-BF]   1   6   4   1   1   14  
2  
3  
18959   Keen Cabrera [Blue]   Lakewood YC   3   2   [11]   3   2   5   3   18  
3  
4  
19289   AJ Ghazi [Red]   FWBC   4   1   [9]   2   3   6   4   20  
4  
5  
17380   Roni Sela [Blue]   Austin Yacht Club   [10]   3   6   4   5   8   8   34T  
5  
6  
22006   Pressley Massey [Blue]   FWBC   5   [30/DNS]   4   9   7   4   5   34T  
6  
7  
18422   Ashleigh Hoye [Blue]   RCYC   7   [30/RET-BF]   5   8   6   10   12   48  
7  
8  
15673   Alia Dennis [Blue]   Lakewood YC/PCYC   [30/RET-BF]   30/RET-BF   3   5   9   7   2   56  
8  
9  
19601   Purin Songrug [Blue]   FWBC/WSC   8   [30/RET-BF]   14   17   14   16   10   79  
9  
10  
21337   William Michael [White]   AYC   [30/RET-BF]   30/RET-BF   7   12   11   9   11   80  
10  
11  
15555   Mercedes Porter [Blue]   RCYC   [30/RET-BF]   30/DNS   10   11   12   12   7   82  
11  
12  
8854   Henry Murphey [Red]   FWBC   [30/RET-BF]   30/DNS   16   7   20   3   9   85  
12  
13  
17388   Yuval Sela [White]   Austin Yacht Club   [30/RET-BF]   30/RET-BF   15   15   13   14   13   100  
13  
14  
19797   Hollis Fincher [Red]   Fort Worth Boat Club   [30/RET-BF]   30/RET-BF   13   10   8   20   21   102T  
14  
15  
21823   Karaline Cronan [Blue]   Hyc   [30/RET-BF]   30/RET-BF   8   18   15   13   18   102T  
15  
16  
2270   Maclaren Bell [Red]   Lakewood Yacht Club   6   [30/RET-BF]   19   19   19   22   20   105  
16  
17  
21137   Ryan Mitchell [Blue]   LCYC   [30/DNS]   30/RET-BF   22   16   10   15   14   107  
17  
18  
16102   William Wise [White]   Lakewood YC   [30/RET-BF]   30/RET-BF   18   20   16   11   17   112  
18  
19  
18490   Kaden Virag [Blue]   RCYC   [30/RET-BF]   30/RET-BF   17   13   23   19   19   121  
19  
20  
17922   Isla Mrstik [White]   Fort Worth Boat Club   [30/DNS]   30/DNS   12   26   25   17   16   126T  
20  
21  
21136   Harrison Fincher [Blue]   Fort Worth Boat Club   [30/RET-BF]   30/DNS   21   14   21   18   22   126T  
21  
22  
20124   Luke LaQuey [Red]   Fort Worth Boat Club   9   [30/RET-BF]   20   23   17   28   30/DNS   127  
22  
23  
20824   Milou Van Kuilenburg [White]   Houston Yacht Club   [30/RET-BF]   30/RET-BF   24   21   18   21   15   129  
23  
24  
N/A   Alex lopatin [Blue]   RCYC   [30/RET-BF]   30/RET-BF   23   22   22   23   23   143  
24  
25  
17746   Sophia Shubin [Blue]   FWBC   [30/RET-BF]   30/DNS   25   24   24   24   24   151  
25  
26  
1960   Finn Messner [Blue]   FWBC   [30/RET-BF]   30/DNS   26   25   26   25   30/RET   162  
26  
27  
19627   Calvin Brock [White]   AYC   [30/RET-BF]   30/RET-BF   28   30/RET   27   26   25   166  
27  
28  
20139   Jackson Brock [White]   AYC   [30/RET-BF]   30/RET-BF   27   30/RET   30/DNF   27   30/RET   174  
28  
29  
22942   Gavin Galway [Blue]   HYC   [30/RET-BF]   30/DNS   30/DNS   30/DNS   30/DNS   30/DNS   30/DNS   180  
29  
 



Optimist Green (19 boats) (top)
Series Standing - 7 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, November 15, 2020 1:29:15 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7  Total Pos
1  
1891   Lily Poindexter    Lakewood Yacht Club   1   [8]   1   1   3   1   7   14  
1  
2  
18911   Cinco Poindexter    Lakewood Yacht Club   2   2   3   2   2   [4]   4   15  
2  
3  
22764   Cai Lockett    LCYC   [8]   3   4   5   1   6   3   22  
3  
4  
21802   Tyson Templin    LCYC   [6]   6   2   4   5   5   1   23  
4  
5  
CAN1287   Scarlett Dennis    Lakewood YC/PCYC   9   7   6   6   [10]   3   6   37  
5  
6  
23072   Caroline Horne    Lakewood Yacht Club   5   9   5   [12]   9   9   5   42  
6  
7  
9328   Eli Maher    Lakewood Yacht Club   3   10   7   3   [14]   11   9   43  
7  
8  
18949   Luke Contreras    Lakewood Yacht Club   7   4   10   11   11   [12]   2   45  
8  
9  
22015   Parker Barber    LCYC   4   5   [20/OCS]   7   6   7   20/DNS   49  
9  
10  
7761   Jakov Ruzevic    DCYC/FWBC   11   1   [20/OCS]   13   4   2   20/OCS   51  
10  
11  
21040   Sebastian Porter    RCYC   [16]   11   11   14   7   8   11   62  
11  
12  
10   Anson Dart    Viridian Sailing Center   10   13   8   [15]   13   14   12   70  
12  
13  
22754   Preston Barber    LCYC   [14]   14   9   10   12   13   13   71  
13  
14  
9290   Van Templin    Lcyc   13   [20/DNF]   20/DNF   9   8   15   8   73  
14  
15  
18321   Patrick Breen    Grapevine   12   12   [20/DNS]   8   16   10   20/DNS   78  
15  
16  
6   Jack Pickett    LCYC   15   15   12   [20/DNS]   15   20/DNS   10   87  
16  
17  
15673   Nichole Larsen    RCYC   [20/DNS]   20/DNS   20/DNS   20/DNS   20/DNS   20/DNS   20/DNS   120T  
17  
17  
12226   Noah Cina    OCBC   [20/DNS]   20/DNS   20/DNS   20/DNS   20/DNS   20/DNS   20/DNS   120T  
17  
17  
8160   Patrick Collins III    Fort Worth Boat Club   [20/DNS]   20/DNS   20/DNS   20/DNS   20/DNS   20/DNS   20/DNS   120T  
17  
 



Laser 4.7 (16 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, November 15, 2020 1:49:18 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total Pos
1  
186548   Ava Anderson    Lakewood Yacht Club   1   [2]   2   2   1   1   7T  
1  
2  
215463   Parker Younger    FWBC/GCYSA   [2]   1   1   1   2   2   7T  
2  
3  
192922   Kailey Warrior    HYC   [3]   3   3   3   3   3   15  
3  
4  
HCY2   Elfi Van Kuilenburg    Houston Yacht Club   [17/DNF]   9   4   4   5   4   26T  
4  
5  
204110   Kynes Cabrera    Lakewood YC   [17/DNF]   5   6   6   4   5   26T  
5  
6  
195909   Taylor Barney    RCYC   [17/DNF]   6   5   5   6   6   28  
6  
7  
158784   Hartley Meyer    Grande Maumelle Sailing Club   [17/DNF]   8   8   7   7   7   37  
7  
8  
45   Luke Wilson    GSC   [17/DNF]   7   7   8   8   8   38  
8  
9  
20   Hayden McCready    Houston Yacht Club   [17/DNF]   4   17/DNF   17/DNF   17/DNS   17/DNS   72  
9  
10  
209299   Eli Pfarrer    FWBC/GSC   [17/DNF]   17/DNS   9   17/DNF   17/DNS   17/DNS   77  
10  
11  
154246   Kayla Virag    RCYC   [17/DNF]   11/TLE   17/DNF   17/DNF   17/DNS   17/DNS   79T  
11  
11  
1   Caleb Schaunaman    Grapevine Sailing Club   [17/DNF]   11/TLE   17/DNF   17/DNF   17/DNS   17/DNS   79T  
11  
12  
149964   Carl Foerster    member   [17/DNF]   17/DNS   17/DNF   17/DNF   17/DNS   17/DNS   85T  
12  
12  
8012   Katie Adler    Grapevine   [17/DNF]   17/DNF   17/DNF   17/DNF   17/DNS   17/DNS   85T  
12  
12  
167270   Julia Moore    GSC   [17/DNF]   17/DNF   17/DNF   17/DNF   17/DNS   17/DNS   85T  
12  
12  
194070   Liz Cleaves    CSC   [17/DNF]   17/RET   17/DNF   17/DNF   17/DNS   17/DNS   85T  
12  
 



Laser Radial (9 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, November 15, 2020 1:49:18 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total Pos
1  
214600   Brindle Burt    FWBC   1   1   2   2   3   [10/DNS]   9  
1  
2  
20   Lucas Tenrreiro    Austin Yacht Club   3   [4]   4   1   1   1   10  
2  
3  
214546   Reid Johnson    FWBC/RYC   2   2   [5]   3   2   3   12  
3  
4  
18767   Jack Van Zanten    Fort Worth Boat Club   [10/DNF]   3   1   5   4   2   15  
4  
5  
161116   Keaton Chandler    RCYC   4   [5]   3   4   5   4   20  
5  
6  
192905   Andrew Hemker    RCYC   [10/DNF]   6   10/DNF   10/DNF   10/DNS   10/DNS   46  
6  
7  
211534   Camryn Colonna    RCYC   [10/DNF]   7   10/DNF   10/DNF   10/DNS   10/DNS   47  
7  
8  
162179   Alexander Charlton    GSC   [10/DNF]   10/DNF   10/DNF   10/DNF   10/DNS   10/DNS   50T  
8  
8  
00   Connor Irwin    RCYC   [10/DNF]   10/DNF   10/DNF   10/DNF   10/DNS   10/DNS   50T  
8  
 



Laser Full (6 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, November 15, 2020 1:49:18 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total Pos
1  
199339   Aston Atherton    GCYSA RCYC   [4]   1   1   1   1   1   5  
1  
2  
199792   Isaac Barkley    RCYC   1   [2]   2   2   2   2   9  
2  
3  
157858   Ashton Pigulski    GSC   2   3   4   3   [7/DNS]   7/DNS   19  
3  
4  
197593   Ally Ravji    RCYC   [7/DNF]   4   5   5   3   3   20  
4  
5  
187677   Gustav Schmiege    RCYC   3   5   3   4   [7/DNS]   7/DNS   22  
5  
6  
200615   Daniel Polson    GSC   [7/DNF]   6   7/DNF   7/DNF   7/DNS   7/DNS   34  
6  
 



C420 (3 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, November 15, 2020 1:49:18 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total Pos
1  
6225   Lucy Brock /
Julius Heitkoetter  
AYC/ Austin Yacht Club   [2]   1   1   1   2   1   6  
1  
2  
6224   James Brock /
Vivian Heitkoetter  
AYC/ Austin Yacht Club   1   2   2   2   [3]   2   9  
2  
3  
8542   William Baker /
Hanna Progelhof  
Lakewood Yacht Club/ Rush Creek Yacht Club   [4/DNF]   3   3   3   1   3   13  
3  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network