The Chocopalooza Regatta
Rush Creek Yacht Club | November 14-15, 2020in

Optimist (top)
Series Standing - 7 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, November 15, 2020 1:40:54 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: Blue (15 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 18959, Keen Cabrera[Blue], Lakewood YC, 3-2-[11]-3-2-5-3- ; 18   
2. 17380, Roni Sela[Blue], Austin Yacht Club, [10]-3-6-4-5-8-8- ; 34T   
3. 22006, Pressley Massey[Blue], FWBC, 5-[30/DNS]-4-9-7-4-5- ; 34T   
4. 18422, Ashleigh Hoye[Blue], RCYC, 7-[30/RET-BF]-5-8-6-10-12- ; 48   
5. 15673, Alia Dennis[Blue], Lakewood YC/PCYC, [30/RET-BF]-30/RET-BF-3-5-9-7-2- ; 56   
6. 19601, Purin Songrug[Blue], FWBC/WSC, 8-[30/RET-BF]-14-17-14-16-10- ; 79   
7. 15555, Mercedes Porter[Blue], RCYC, [30/RET-BF]-30/DNS-10-11-12-12-7- ; 82   
8. 21823, Karaline Cronan[Blue], Hyc, [30/RET-BF]-30/RET-BF-8-18-15-13-18- ; 102   
9. 21137, Ryan Mitchell[Blue], LCYC, [30/DNS]-30/RET-BF-22-16-10-15-14- ; 107   
10. 18490, Kaden Virag[Blue], RCYC, [30/RET-BF]-30/RET-BF-17-13-23-19-19- ; 121   
11. 21136, Harrison Fincher[Blue], Fort Worth Boat Club, [30/RET-BF]-30/DNS-21-14-21-18-22- ; 126   
12. N/A, Alex lopatin[Blue], RCYC, [30/RET-BF]-30/RET-BF-23-22-22-23-23- ; 143   
13. 17746, Sophia Shubin[Blue], FWBC, [30/RET-BF]-30/DNS-25-24-24-24-24- ; 151   
14. 1960, Finn Messner[Blue], FWBC, [30/RET-BF]-30/DNS-26-25-26-25-30/RET- ; 162   
15. 22942, Gavin Galway[Blue], HYC, [30/RET-BF]-30/DNS-30/DNS-30/DNS-30/DNS-30/DNS-30/DNS- ; 180   
 



Division: Red (7 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 22385, Mac Cronan[Red], Hyc, 2-4-2-1-1-2-[6]- ; 12   
2. 12808, Ewan Dossin[Red], Lakewood Yacht Club, 1-[30/RET-BF]-1-6-4-1-1- ; 14   
3. 19289, AJ Ghazi[Red], FWBC, 4-1-[9]-2-3-6-4- ; 20   
4. 8854, Henry Murphey[Red], FWBC, [30/RET-BF]-30/DNS-16-7-20-3-9- ; 85   
5. 19797, Hollis Fincher[Red], Fort Worth Boat Club, [30/RET-BF]-30/RET-BF-13-10-8-20-21- ; 102   
6. 2270, Maclaren Bell[Red], Lakewood Yacht Club, 6-[30/RET-BF]-19-19-19-22-20- ; 105   
7. 20124, Luke LaQuey[Red], Fort Worth Boat Club, 9-[30/RET-BF]-20-23-17-28-30/DNS- ; 127   
 



Division: White (7 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 21337, William Michael[White], AYC, [30/RET-BF]-30/RET-BF-7-12-11-9-11- ; 80   
2. 17388, Yuval Sela[White], Austin Yacht Club, [30/RET-BF]-30/RET-BF-15-15-13-14-13- ; 100   
3. 16102, William Wise[White], Lakewood YC, [30/RET-BF]-30/RET-BF-18-20-16-11-17- ; 112   
4. 17922, Isla Mrstik[White], Fort Worth Boat Club, [30/DNS]-30/DNS-12-26-25-17-16- ; 126   
5. 20824, Milou Van Kuilenburg[White], Houston Yacht Club, [30/RET-BF]-30/RET-BF-24-21-18-21-15- ; 129   
6. 19627, Calvin Brock[White], AYC, [30/RET-BF]-30/RET-BF-28-30/RET-27-26-25- ; 166   
7. 20139, Jackson Brock[White], AYC, [30/RET-BF]-30/RET-BF-27-30/RET-30/DNF-27-30/RET- ; 174   
 



Optimist Green (top)
Series Standing - 7 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, November 15, 2020 1:29:15 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (19 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 1891, Lily Poindexter, Lakewood Yacht Club, 1-[8]-1-1-3-1-7- ; 14   
2. 18911, Cinco Poindexter, Lakewood Yacht Club, 2-2-3-2-2-[4]-4- ; 15   
3. 22764, Cai Lockett, LCYC, [8]-3-4-5-1-6-3- ; 22   
4. 21802, Tyson Templin, LCYC, [6]-6-2-4-5-5-1- ; 23   
5. CAN1287, Scarlett Dennis, Lakewood YC/PCYC, 9-7-6-6-[10]-3-6- ; 37   
6. 23072, Caroline Horne, Lakewood Yacht Club, 5-9-5-[12]-9-9-5- ; 42   
7. 9328, Eli Maher, Lakewood Yacht Club, 3-10-7-3-[14]-11-9- ; 43   
8. 18949, Luke Contreras, Lakewood Yacht Club, 7-4-10-11-11-[12]-2- ; 45   
9. 22015, Parker Barber, LCYC, 4-5-[20/OCS]-7-6-7-20/DNS- ; 49   
10. 7761, Jakov Ruzevic, DCYC/FWBC, 11-1-[20/OCS]-13-4-2-20/OCS- ; 51   
11. 21040, Sebastian Porter, RCYC, [16]-11-11-14-7-8-11- ; 62   
12. 10, Anson Dart, Viridian Sailing Center, 10-13-8-[15]-13-14-12- ; 70   
13. 22754, Preston Barber, LCYC, [14]-14-9-10-12-13-13- ; 71   
14. 9290, Van Templin, Lcyc, 13-[20/DNF]-20/DNF-9-8-15-8- ; 73   
15. 18321, Patrick Breen, Grapevine, 12-12-[20/DNS]-8-16-10-20/DNS- ; 78   
16. 6, Jack Pickett, LCYC, 15-15-12-[20/DNS]-15-20/DNS-10- ; 87   
17. 15673, Nichole Larsen, RCYC, [20/DNS]-20/DNS-20/DNS-20/DNS-20/DNS-20/DNS-20/DNS- ; 120T   
18. 12226, Noah Cina, OCBC, [20/DNS]-20/DNS-20/DNS-20/DNS-20/DNS-20/DNS-20/DNS- ; 120T   
19. 8160, Patrick Collins III, Fort Worth Boat Club, [20/DNS]-20/DNS-20/DNS-20/DNS-20/DNS-20/DNS-20/DNS- ; 120T   
 



Laser 4.7 (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, November 15, 2020 1:49:18 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (16 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 186548, Ava Anderson, Lakewood Yacht Club, 1-[2]-2-2-1-1- ; 7T   
2. 215463, Parker Younger, FWBC/GCYSA, [2]-1-1-1-2-2- ; 7T   
3. 192922, Kailey Warrior, HYC, [3]-3-3-3-3-3- ; 15   
4. HCY2, Elfi Van Kuilenburg, Houston Yacht Club, [17/DNF]-9-4-4-5-4- ; 26T   
5. 204110, Kynes Cabrera, Lakewood YC, [17/DNF]-5-6-6-4-5- ; 26T   
6. 195909, Taylor Barney, RCYC, [17/DNF]-6-5-5-6-6- ; 28   
7. 158784, Hartley Meyer, Grande Maumelle Sailing Club, [17/DNF]-8-8-7-7-7- ; 37   
8. 45, Luke Wilson, GSC, [17/DNF]-7-7-8-8-8- ; 38   
9. 20, Hayden McCready, Houston Yacht Club, [17/DNF]-4-17/DNF-17/DNF-17/DNS-17/DNS- ; 72   
10. 209299, Eli Pfarrer, FWBC/GSC, [17/DNF]-17/DNS-9-17/DNF-17/DNS-17/DNS- ; 77   
11. 154246, Kayla Virag, RCYC, [17/DNF]-11/TLE-17/DNF-17/DNF-17/DNS-17/DNS- ; 79T   
12. 1, Caleb Schaunaman, Grapevine Sailing Club, [17/DNF]-11/TLE-17/DNF-17/DNF-17/DNS-17/DNS- ; 79T   
13. 149964, Carl Foerster, member, [17/DNF]-17/DNS-17/DNF-17/DNF-17/DNS-17/DNS- ; 85T   
14. 8012, Katie Adler, Grapevine, [17/DNF]-17/DNF-17/DNF-17/DNF-17/DNS-17/DNS- ; 85T   
15. 167270, Julia Moore, GSC, [17/DNF]-17/DNF-17/DNF-17/DNF-17/DNS-17/DNS- ; 85T   
16. 194070, Liz Cleaves, CSC, [17/DNF]-17/RET-17/DNF-17/DNF-17/DNS-17/DNS- ; 85T   
 



Laser Radial (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, November 15, 2020 1:49:18 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (9 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 214600, Brindle Burt, FWBC, 1-1-2-2-3-[10/DNS]- ; 9   
2. 20, Lucas Tenrreiro, Austin Yacht Club, 3-[4]-4-1-1-1- ; 10   
3. 214546, Reid Johnson, FWBC/RYC, 2-2-[5]-3-2-3- ; 12   
4. 18767, Jack Van Zanten, Fort Worth Boat Club, [10/DNF]-3-1-5-4-2- ; 15   
5. 161116, Keaton Chandler, RCYC, 4-[5]-3-4-5-4- ; 20   
6. 192905, Andrew Hemker, RCYC, [10/DNF]-6-10/DNF-10/DNF-10/DNS-10/DNS- ; 46   
7. 211534, Camryn Colonna, RCYC, [10/DNF]-7-10/DNF-10/DNF-10/DNS-10/DNS- ; 47   
8. 162179, Alexander Charlton, GSC, [10/DNF]-10/DNF-10/DNF-10/DNF-10/DNS-10/DNS- ; 50T   
9. 00, Connor Irwin, RCYC, [10/DNF]-10/DNF-10/DNF-10/DNF-10/DNS-10/DNS- ; 50T   
 



Laser Full (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, November 15, 2020 1:49:18 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (6 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 199339, Aston Atherton, GCYSA RCYC, [4]-1-1-1-1-1- ; 5   
2. 199792, Isaac Barkley, RCYC, 1-[2]-2-2-2-2- ; 9   
3. 157858, Ashton Pigulski, GSC, 2-3-4-3-[7/DNS]-7/DNS- ; 19   
4. 197593, Ally Ravji, RCYC, [7/DNF]-4-5-5-3-3- ; 20   
5. 187677, Gustav Schmiege, RCYC, 3-5-3-4-[7/DNS]-7/DNS- ; 22   
6. 200615, Daniel Polson, GSC, [7/DNF]-6-7/DNF-7/DNF-7/DNS-7/DNS- ; 34   
 



C420 (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, November 15, 2020 1:49:18 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (3 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 6225, Lucy Brock/Julius Heitkoetter, AYC, [2]-1-1-1-2-1- ; 6   
2. 6224, James Brock/Vivian Heitkoetter, AYC, 1-2-2-2-[3]-2- ; 9   
3. 8542, William Baker/Hanna Progelhof, Lakewood Yacht Club, [4/DNF]-3-3-3-1-3- ; 13   
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network