TTPYC 2021 Duwamish Head
TTPYC | January 09-10, 2021

PHRF-2 (10 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, January 10, 2021 1:02:17 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
52725   Sonic   -90   Marek Omilian    STYC   03:53:08   1   1  
1  
2  
52005   Smoke   -90   Steve Travis    CYC Seattle   04:11:43   2   2  
2  
3  
USA 05   Annapurna   15   Iain Christenson    Seattle   04:34:58   3   3  
3  
4  
39528   Time Warp   39   PETER NELSON    CYC, Seattle/STYC/Hobie Fleet 95   04:40:47   4   4  
4  
5  
52   Mist   -90   Stevan Johnson    CYC Seattle   04:42:06   5   5  
5  
6  
3909   Absolutely   18   Charlie Macaulay    CYC - Seattle   04:44:22   6   6  
6  
7  
36000   Tachyon   18   Nicholas Leede    SYC   04:51:20   7   7  
7  
8  
2   Freja   18   Jonathan Cruse    STYC   05:53:58   8   8  
8  
9  
75111   Hooligan   42   Tom OBrien    Syc/Cyc   NO TIME   11/DNF   11T  
9  
9  
59902   Terramoto   30   William Weinstein    Corinthian Yacht Club   NO TIME   11/DNS   11T  
9  
 



PHRF-3 (11 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, January 10, 2021 12:42:31 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
113   Sabrosa   51   Alex Simanis    STYC/ CYC seattle   04:30:16   1   1  
1  
2  
22   Tigger   57   Cody Pinion    WSCYC   05:32:39   2   2  
2  
3  
18324   Rock Paper Scissors   72   Hans Seegers    SSSS   05:35:26   3   3  
3  
4  
USA27   Kahuna   48   Jenny Leitzinger    CYCT   05:46:56   4   4  
4  
5  
69112   the Boss   72   chad Stenwick    Wscyc   05:49:52   5   5  
5  
6  
40622   Grace E   72   Brian White    CYCT   05:50:53   6   6  
6  
7  
151   Charlie   57   Mike Brown    Tacoma Yacht Club   05:53:07   7   7  
7  
8  
60919   EQUUS   63   Dean Conti    TTPYC   06:11:40   8   8  
8  
9  
25064   korina korina   66   jon knudson    ssss   07:00:31   9   9  
9  
10  
248   Tantivy   69   Stuart Burnell    CYC Seattle   NO TIME   12/DNF   12T  
10  
10  
USA 69807   String Theory   57   Robert King    CYC Seattle   NO TIME   12/DNS   12T  
10  
 



PHRF-5 (7 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, January 10, 2021 12:45:06 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
59718   Sidewinder   99   Brad/Mike Jones    Tacoma Yacht Club   05:28:29   1   1  
1  
2  
69800   Short Circuit   86   Jay Pyles    CYCT   05:54:51   2   2  
2  
3  
19   Goes to 11   90   Jeremy Bush    CYCT   05:59:04   3   3  
3  
4  
69598   Obsession   93   stephen Ryan    CYCT   NO TIME   8/DNF   8T  
4  
4  
69600   Seabiscuit   81   Andrew Norton    Three Tree Point   NO TIME   8/DNF   8T  
4  
4  
69708   Passion   78   Michael Johnston    GHYC   NO TIME   8/DNF   8T  
4  
4  
69914   Madame Pele   108   Tom Andrewes    LIYC   NO TIME   8/DNF   8T  
4  
 



PHRF-7 (9 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, January 10, 2021 12:50:28 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
69360   Chinook   138   JJ Hoag    CYC Seattle / SYC   05:53:07   1   1  
1  
2  
69299   Slick   120   Christine Nelson Paul Grove    CYCT   05:59:37   2   2  
2  
3  
52   Solitaire   159   Chris Caudill    TTPYC   06:46:46   3   3  
3  
4  
49589   Strider   129   Paul Case    SSSS   06:49:33   4   4  
4  
5  
29456   Cherokee   156   Peter Stewart    TTPYC   06:49:50   5   5  
5  
6  
40   SugaBee   180   Richard Hemmen    STYC   NO TIME   10/DNS   10T  
6  
6  
1005   Rush   129   Phillip Dean    Sloop Tavern Yacht Club   NO TIME   10/DNS   10T  
6  
6  
1660   Mata Hari   147   Jeff Blyth    CYC Seattle   NO TIME   10/DNF   10T  
6  
6  
60733   Gratitude   117   David Barnes    CYC Seattle   NO TIME   10/DNF   10T  
6  
 



Cruising-NFS (2 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, January 10, 2021 12:51:53 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
52934   Xocomil   102   Robert Nettleton    Tacoma Yacht Club   07:16:30   1   1  
1  
2  
V51   Work Release   171   ross chamberlain    None   NO TIME   3/DNF   3  
2  
 



Commodore-FS (4 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, January 10, 2021 12:54:45 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
1119   Guano   195   Gerry Gilbert    Port Orchard   06:08:55   1   1  
1  
2  
1167   Greybeard   195   Mark Anderson    Port Orchard Yacht Club   06:38:44   2   2  
2  
3  
422   Miss Mayhem   228   Melissa Davies    TTPYC   NO TIME   5/DNF   5T  
3  
3  
5421   Emma Lee   207   Robert Butts    South Sound Sailing Society   NO TIME   5/DNF   5T  
3  
 



Single/Doublehanded (8 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, January 10, 2021 12:59:42 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
77   Selah   78   Tad Fairbank    Eagle Harbor Yacht Club   06:08:31   1   1  
1  
2  
29   Elixir   144   Megan Kogut    CYCE   06:33:10   2   2  
2  
3  
77058   Nimbus   177   Mark Harang    TTPYC   06:47:56   3   3  
3  
4  
79182   Folie `a Deux   132   Jeff Johnson    SSSS   06:53:28   4   4  
4  
5  
18944   Sir Isaac   93   John Bailey    PTSA   06:55:52   5   5  
5  
6  
93   Serenite   90   Vladimir Chepurnoi    ST   NO TIME   9/DNF   9T  
6  
6  
10115   Zig Zag   75   Aaron Schofield    SSSS   NO TIME   9/DNF   9T  
6  
6  
18715   Blue Max   144   Charles Hendrick    TTPYC   NO TIME   9/DNF   9T  
6  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2021-2024.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network