George Junior 2021
Lake Eustis Youth Sailing Foundation and Lake Eustis Sailing Club | February 13-14, 2021

Optimist Green (12 boats) (top)
Series Standing - 8 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, February 14, 2021 8:08:55 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8  Total Pos
1  
18599   Kai Bernthal    SDYS   [3]   2   2   2   1   1   3   3   14  
1  
2  
3   Emma Maroney    Saint Augustine Yacht Club   [7]   1   7   1   2   2   4   2   19  
2  
3  
20409   Carly Exline    Florida yacht club   1   4   1   3   7   3   1   [9]   20  
3  
4  
14646   Nathan Allen    Florida Yacht Club   2   6   6   4   3   5   2   [8]   28  
4  
5  
6   Brendan Leonard    SAYC   4   [7]   4   5   4   6   7   1   31  
5  
6  
7989   Maylin Myers    FYC   6   5   5   [8]   6   8   5   5   40  
6  
7  
155   Reef Johnson    Lake Eustis Sailing Club   5   3   8   9   5   9   [10]   4   43  
7  
8  
13352   Mason Valdes    SDYS   [9]   8   3   6   9   7   8   6   47  
8  
9  
1   Andersen Mohre    SAYC   8   [9]   9   7   8   4   6   7   49  
9  
10  
133   Blakely Eaton    LEYSF   [13/DNF]   13/DNC   13/DNC   13/DNC   13/DNC   13/DNC   9   10   84  
10  
11  
5   Jaci Grannis    SAYC   [13/DNS]   13/DNC   13/DNC   13/DNC   13/DNC   13/DNC   13/DNC   13/DNC   91T  
11  
11  
TDB   Sophia Massey    St Augustine Yacht Club   [13/DNS]   13/DNC   13/DNC   13/DNC   13/DNC   13/DNC   13/DNC   13/DNC   91T  
11  
 



Optimist (8 boats) (top)
Series Standing - 8 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, February 14, 2021 10:11:40 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8  Total Pos
1  
17772   Mina Bernthal [Blue]   SDYS   [3]   1   1   1   1   3   1   1   9  
1  
2  
22993   Maija Andert [Blue]   SPYC   [4]   2   2   3   2   1   2   2   14  
2  
3  
20724   Finn Robinson [Red]   SDYS   2   3   [5]   2   3   4   4   4   22  
3  
4  
18034   Caden Pirner [Blue]   Fyc   1   4   3   [5]   4   5   5   3   25  
4  
5  
22603   Anna Andert [Blue]   SPYC   [5]   5   4   4   5   2   3   5   28  
5  
6  
938   Henry Crupi [White]   LESC   [6]   6   6   6   6   6   6   6   42  
6  
7  
19592   Keegan Skipper [Blue]   Salty Dogs Youth Sailing   [9/DNS]   9/DNS   9/DNS   9/DNS   9/DNS   9/DNS   9/DNC   9/DNC   63T  
7  
7  
13774   Nevie Collins [Blue]   FYC   [9/DNS]   9/DNS   9/DNS   9/DNS   9/DNS   9/DNS   9/DNC   9/DNC   63T  
7  
 



Laser 4.7 (8 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, February 14, 2021 9:44:54 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total Pos
1  
208389   Taylor Pelchat    SDYS   [2]   2   1   1   1   1   6  
1  
2  
1954   Collin Pirner    Fyc   [3]   3   2   2   2   2   11  
2  
3  
148581   Desmond Valdes    SDYS   1   1   4   [7]   3   3   12  
3  
4  
162336   Nolan Orlando    HYS   [4]   4   3   4   4   4   19  
4  
5  
78   Ajay Sastri    Lake Eustis   5   5   [6]   3   6   5   24  
5  
6  
44   Jaden Elliott    Lake Eustis Youth Sailing Foundation   6   [7]   5   6   5   7   29  
6  
7  
2   Maxime Cristofari-Little    Lake Eustis Youth Sailing Club   [7]   6   7   5   7   6   31  
7  
8  
N/A   Duncan Graham    SDYS   [9/DNS]   9/DNS   9/DNS   9/DNS   9/DNS   9/DNC   45  
8  
 



C420 non-Spinnaker (13 boats) (top)
Series Standing - 7 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, February 14, 2021 10:17:50 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7  Total Pos
1  
31   Bea Newland    Lake Eustis Sailing Club   1   [3]   3   1   1   1   1   8  
1  
2  
4   Charles Sweeney    SAYC   2   4   1   3   [5]   2   4   16  
2  
3  
2   Blake March    SAYC   [6]   1   2   2   2   4   6   17  
3  
4  
37   Benjamin Kelley    leysf   4   2   [6]   6   3   3   2   20  
4  
5  
15   McRae Busey    Florida Yacht Clib   5   [6]   5   4   4   6   3   27T  
5  
6  
61   Elyse Bernthal    SDYS   3   5   4   5   [6]   5   5   27T  
6  
7  
3   Joshua Doster    Halifax Sailing   7   [8]   8   8   7   8   8   46  
7  
8  
28   Siena Branch    Halifax youth sailing   [14/DNF]   7   7   7   14/DNC   7   7   49  
8  
9  
N/A   Jadon Cox    Halifax Youth Sailing   [14/DNC]   14/DNC   14/DNC   14/DNC   14/DNC   14/DNC   14/DNC   84T  
9  
9  
37   Ava Moring    Lake Eustis Youth Sailing Foundation   [14/DNC]   14/DNC   14/DNC   14/DNC   14/DNC   14/DNC   14/DNC   84T  
9  
9  
N/A   Ethan Snyder    Saint Augustine Yacht Club   [14/DNC]   14/DNC   14/DNC   14/DNC   14/DNC   14/DNC   14/DNC   84T  
9  
9  
N/A   Dylan Cook    St Augustine yacht club   [14/DNC]   14/DNC   14/DNC   14/DNC   14/DNC   14/DNC   14/DNC   84T  
9  
9  
N/A   Gavin Martin    Halifax Youth Sailing   [14/DNC]   14/DNC   14/DNC   14/DNC   14/DNC   14/DNC   14/DNC   84T  
9  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2021-2024.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network