MC Scow Sarasota Bay Cup
Sarasota Sailing Squadron | March 08-09, 2021in

MC Scow (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Tuesday, March 09, 2021 4:45:55 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: Grand+Master (9 boats)
Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
1871   Game Board I   Robert Cole [Grand Master]   Sarasota Sailing Squadron   3   3   2   7   15  
1  
2  
1638   Mahna Mahna   Jordan Murphy [Grand Master]   TRYC   8   10   10   3   31  
2  
3  
1905      Sean Quigley [Grand Master]   BYSC   12   16   9   10   47  
3  
4  
1893      Jim Ward [Grand Master]   BYSC   15   12   11   11   49  
4  
5  
2099      Mark Moderhack [Grand Master]   Sarasota Sailing Squadron   13   17   16   14   60  
5  
6  
1922   Hairway to Steven   Steven North [Grand Master]   LLSC   11   14   15   26/DNC   66  
6  
7  
2067      Kurt Stadele [Grand Master]   LLSC   26/DNC   26/DNC   26/DNC   26/DNC   104T  
7  
7  
1386   undesirable   david atkinson [Grand Master]   SSS   26/DNC   26/DNC   26/DNC   26/DNC   104T  
7  
7  
1867   Mini Spinny   Joe Schaub [Grand Master]   Maxinkuckee   26/DNC   26/DNC   26/DNC   26/DNC   104T  
7  
 



Division: Master (10 boats)
Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
2702   Sail Pending   Scott Harestad [Master]   SLYC - Fleet 07   2   2   8   6   18  
1  
2  
1796   No Name   Clark Wade [Master]   Hoover SC Fleet 54   7   4   5   8   24  
2  
3  
2483      Richard Elsishans [Master]   Sarasota Sailing Squadron   10   8   7   9   34  
3  
4  
2744   Swipe Right   Keven Briggs [Master]   Lake Eustis Sailing Club   26/OCS   6   4   5   41  
4  
5  
1476      Rick Van Enige [Master]   Sarasota Sailing Squadron   9   13   12   12   46  
5  
6  
2079      Dave Baer [Master]   Sarasota Sailing Squardron   14   9   13   15   51  
6  
7  
1185   MC1185   Mont Echols [Master]   SYC Fleet 101   5   15   6   26/DNC   52  
7  
8  
2581   Daddy Long Legs   Devon Howe [Master]   Sarasota Sailing Squadron   26/OCS   7   26/DSQ   2   61  
8  
9  
2610   Chicken Dinner   Andy Hodgson [Master]   SSS   26/DNC   26/DNC   26/DNC   26/DNC   104T  
9  
9  
2749      Chris Kubicek [Master]   015 - Beulah   26/DNC   26/DNC   26/DNC   26/DNC   104T  
9  
 



Division: Mega+Master (1 boats)
Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
2748      Allan Haeger [Mega Master]   Lake Beulah Yacht Club   26/DNC   26/DNC   26/DNC   26/DNC   104  
1  
 



Division: U50 (4 boats)
Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
2775   MCLovin   Allan Terhune [U50]   Toms River   1   1   1   1   4  
1  
2  
2782   JTT   Kyle Verplank [U50]   SLYC   4   5   3   4   16  
2  
3  
1087   Andy’s Little Gator   Andrew Kuryluk [U50]   New Orleans Yacht Club   16   11   14   13   54  
3  
4  
2676   Two Jobs   Josh Vink [U50]   Spring Lake Yacht Club   6   26/DNC   26/DNC   26/DNC   84  
4  
 



Division: Woman (1 boats)
Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
1226   Lilikoi   Isabelle Schneidau [Woman]   SYC   26/DNC   26/DNC   26/DNC   26/DNC   104  
1  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2021-2024.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network