2021 Fall Series
LMYRA |

Spinnaker (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, September 12, 2021 10:59:45 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (13 boats)
Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
94   Salsa   David Krausz    Columbia Sailing Club   NO TIME   6/DNS*   6T  
1  
1  
201   Shoo Fly   Matthew O'Connor    Columbia Sailing Club   NO TIME   6/DNS*   6T  
1  
1  
335   Hush   Eleni Adkins    LMSC   NO TIME   6/DNS*   6T  
1  
1  
5274   Tutakrnaut   Roger Dougal    CSC   NO TIME   6/DNS*   6T  
1  
1  
4030   Warpspeed   George Murray    Columbia Sailing Club   NO TIME   6/DNS*   6T  
1  
1  
380   Steadfast   Chris Robnett    Columbia Sailing Club   NO TIME   6/DNS*   6T  
1  
1  
136   zoomzoom   michial smith    csc   NO TIME   6/DNS*   6T  
1  
1  
88   Solera   Bruce Seiffert    Columbia Sailing Club   NO TIME   6/DNS*   6T  
1  
2  
TBD   Winsome   Will Kibler    GSC   NO TIME   14/DNC   14T  
2  
2  
1171   Liquid Courage   Vern Heiler    LMYRA   NO TIME   14/DNC   14T  
2  
2  
374   !   Walter Everett    Columbia Sailing Club   NO TIME   14/DNC   14T  
2  
2  
79   Contango   Mark Siebert    LMSC   NO TIME   14/DNC   14T  
2  
2  
007   Encore   Robby Sweet    Columbia Sailing Club   NO TIME   14/DNC   14T  
2  
 



Non-Spinnaker (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, September 12, 2021 10:59:45 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (19 boats)
Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
513   Babe   Fran Trapp    CSC/Windward Point   00:10:21   13/D NS*   13T  
1  
1  
328   Flounder Rides Again   David, John Parshall, Young    Columbia Sailing Club   NO TIME   13/DNS*   13T  
1  
1  
402   Propenultimate   John Harr    LMSC   NO TIME   13/DNS*   13T  
1  
1  
50   Knot Guilty   Tommy Smith    CSC   NO TIME   13/DNS*   13T  
1  
1  
32   Jessie's Girl   Arthur Spires    None   NO TIME   13/DNS*   13T  
1  
1  
220   Juanderdog   Rolf De Swardt    CSC   NO TIME   13/DNS*   13T  
1  
1  
32383      roger dowdy    LMSC   NO TIME   13/DNS*   13T  
1  
1  
84   Calypso   Frank McKinnon    LMSC   NO TIME   13/DNS*   13T  
1  
1  
795   Crackerjack   Curt Rone    Columbia Sailing Club   00:10:21   13/D NS*   13T  
1  
1  
1721   Bad Sneakers 2   Ron Loring    Columbia Sailing Club   NO TIME   13/DNS*   13T  
1  
1  
1085   White Knuckles   Richard Dommel    Columbia Sailing Club   00:10:23   13/D NS*   13T  
1  
1  
5081   Cygnet   Will Haltiwanger    Columbia Sailing Club   00:11:02   13/D NS*   13T  
1  
1  
1583   Knot Last   Bradley Anderson    Columbia Sailing Club   NO TIME   13/DNS*   13T  
1  
1  
439   Cloud Nine   Linton Lewis    CSC   NO TIME   13/DNS*   13T  
1  
2  
256   Mischief   Jeff Buchanan    WPYC   NO TIME   20/DNC   20T  
2  
2  
411   Scottish Rogue   Charles Henderson    Columbia Sailing Club   NO TIME   20/DNC   20T  
2  
2  
63243   RED PYRATE   Cary Palmer    CSC   NO TIME   20/DNC   20T  
2  
2  
26162   At Ease   Brad Owens    WPYC   NO TIME   20/DNC   20T  
2  
2  
2510   Temporary insanity   Raymond Gresham    Csc   NO TIME   20/DNC   20T  
2  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2021-2024.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network