17th Annual Xtreme Regatta
Oshkosh Yacht Club | July 19-20, 2021

X Boat (50 boats) (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Tuesday, July 20, 2021 1:48:12 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
X 31   Super Duck   Henry Ackley    Pine   1   1   10   8   20  
1  
2  
I-72   Send It   Owen Kohut    LGYC   11   12   1   6   30T  
2  
3  
V99   Goofball   Kamron Kaiser    Pewaukee Yacht Club   4   8   9   9   30T  
3  
4  
J1   Escape   Jacob Bowman    Oshkosh Yacht Club   18   4   7   3   32  
4  
5  
M-3   Dialed In   Connor Jewett    Minnetonka Yacht Club   8   19   11   1   39  
5  
6  
I-45   Team 45   Finn Burdick    LGYC   14   2   6   27   49  
6  
7  
V923   Pax Attax   Paxton Denton    Pewaukee Lake Sailing School   27   10   13   5   55  
7  
8  
I86   Xtreme Sisterpower   Sophie Niemann    Lake Geneva Yacht Club   19   9   15   14   57  
8  
9  
V-76   No Breaks   Megan Isabell    Pewaukee Yacht Club   20   31   4   4   59  
9  
10  
I-9      Grady Strothman    Lake Geneva   16   32   3   11   62T  
10  
11  
NO 5   Bill Murray!   Cole Thompson    North lake   5   21   19   17   62T  
11  
12  
I35   JPower   Jack Plummer    Lake Geneva Yatch Club   51/NSC   3   5   7   66T  
12  
13  
B-20   BreeZy   Brian Zettlemoyer    Lake Beulah Yacht Club   10   22   21   13   66T  
13  
14  
A-136   Samurai   Sam Eckert    Cedar Lake   26   14   14   15   69  
14  
15  
V-87   Puff Daddy   Johnny Dempsey    Pewaukee Yacht Club   31   6   2   31   70T  
15  
16  
J151   May the Wind be With You   Harry hirschberg    Oshkosh Yacht Club   3   15   36   16   70T  
16  
17  
J25   Epex   Maria Castle    Oshkosh   6   13   16   36   71T  
17  
18  
B-25   Brandt's Bomber   Elise Brandt    Lake Beulah Yacht Club   17   16   18   20   71T  
18  
19  
D-30   Crackers   Graham Hetzler    Delavan   2   17   32   22   73  
19  
20  
V10   Wally's Warriors / Frick   John Lieber    Pewaukee   38   5   31   2   76T  
20  
21  
B28   Beulah Beast   Alex Mueller    Lake Beulah   12   7   29   28   76T  
21  
22  
B-14   Verified   Caroline Le Roy    Lake Beulah Yacht Club   28   20   24   12   84  
22  
23  
J12   Silver Lining   Kate Lynn    Oshkosh   22   18   42   18   100  
23  
24  
J3   Ace Of Spades   Caden Harrison    OSHKOSH   15   26   41   19   101  
24  
25  
I 14   Chevy   John Lynch    Lake Geneva Yacht Club   41   33   8   25   107T  
25  
26  
J-505   HaulinX   Ben Byczek    Oshkosh Yacht Club   23   43   20   21   107T  
26  
27  
I-30   Weather Oar Knot   Matthew Sexton    LGYC   45   27   12   24   108  
27  
28  
NO 321   All Riled Up   Riley Jensen    North Club Lake Yacht   40   38   27   10   115  
28  
29  
D21   Breez-E   Emmett Clair    DLYC   21   23   40   33   117T  
29  
30  
J14   Dialed   Ethan Bowman    Oshkosh Yacht Club   25   25   33   34   117T  
30  
31  
B-15   Mahalo   Macy Neudorff    Lake Beulah Yacht Club   7   44   37   32   120  
31  
32  
X-51   Choo Choo Train   Trainer Rolfs    Pine   13   39   38   35   125  
32  
33  
J35   General Recall   Judah Victor    Oshkosh   34   11   39   44   128  
33  
34  
B-30   WINd Smith   Callie Smith    Lake Beulah   32   46   28   23   129T  
34  
35  
N32   Veloce   Bri Bohman    Nagawicka Lake Yacht Club   30   36   26   37   129T  
35  
36  
B99   MaxQ Racing   Chandler Jarecki    Lake Beulah Yacht Club   29   48   17   39   133  
36  
37  
I-44   Magic Trix   Lukas Valasek    Lake Geneva Yacht Club   24   35   35   42   136T  
37  
38  
I85   Squirly   Oliver Gray    LGYC   39   29   30   38   136T  
38  
39  
N45   Tsunami   Matthew Nigel    Nagawicka   48   24   22   45   139  
39  
40  
N11   Flying Toaster   Kaeli Bohman    Nagawicka Lake Yacht Club   42   37   34   29   142  
40  
41  
J20   None   Liem Nguyen-Rivers    Oshkosh   43   34   25   43   145  
41  
42  
D8   Skipjack   Skyler Swearingen    Delavan Lake Yacht Club   35   42   23   48   148  
42  
43  
B5   Sassy Sailor   Isabelle Rietz    Lake Beulah Yacht Club   36   41   46   26   149  
43  
44  
D12   Hack Attack   Anna Clair    DLYC   33   30   47   41   151  
44  
45  
D77   siX feet apart   Juliet Narut    DLYC   9   47   50   50   156  
45  
46  
J15   Swamp Fox   Elsa Hirschberg    Oshkosh Yacht Club   51/NSC   28   44   46   169  
46  
47  
J-24   Unsinkable 2   Clayton Poquette    Oshkosh   46   49   49   30   174T  
47  
48  
I-29   American Beauty   George Holland    Lake Geneva   37   40   48   49   174T  
48  
49  
I-32   Screamin' Mimi   Amelia Sexton    LGYC   44   45   43   47   179  
49  
50  
A5   SHAB-A-DUO   Erin Shabino    CLYC   47   50   45   40   182  
50  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2021-2024.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network