2021 Slip to Ship Regatta May 29 & 30
Ocean Springs Yacht Club | May 29-30, 2021in

Hobie 16 (top)
Series Standing - 3 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Monday, May 31, 2021 11:38:50 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (9 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1   2   3  Total Pos
1  
111747   Kyla   1.208   RON GASTON    KRG Racing   2   1   3   6  
1  
2  
114245   H-16 #245   1.208   Shane Gaston    None   4   2   1   7  
2  
3  
115139   Hobie High Life   1.208   Bradley Davis    Bradley M. Davis   1   5   2   8  
3  
4  
114407   Kelsey   1.208   Jay Williams    OSYC   5   4   5   14  
4  
5  
88904   Moggy Mae   1.208   Conrad Luecke    none   3   8   4   15  
5  
6  
92   Water Pig   1.208   Peter Hammond    RSA   6   7   6   19  
6  
7  
114323   H-16 #323   1.208   Tony Wood    WPSC   7   3   10/DNF   20  
7  
8  
113589   surfer rosa   1.208   Drew Demboski    OSYC   8   6   10/DNS   24  
8  
9  
114435   H-16 #435   1.208   Jim Gates    Old Geezer YC   10/DNF   10/DNS   10/DNS   30  
9  
 



Hobie 20 (top)
Series Standing - 3 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Friday, June 04, 2021 5:30:10 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (6 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1   2   3  Total Pos
1  
1023   Miss Brittany   1.077   Michael Mcneir    OSYC   1   1   1   3  
1  
2  
1209   H-20 #1209   1.077   Boz Bosley    OSYC   2   4   2   8  
2  
3  
894   Hobie-Wan Kenobi   1.077   Dave Leimbach    Carlyle sailing Association   4   2   3   9  
3  
4  
948   el Pollo Diablo   1.077   Jay Shuman    OSYC   5   3   7/DNF   15  
4  
5  
839   H-20 #839   1.077   Teri McKenna    OSYC   3   7/DNF   7/DNS   17  
5  
6  
994   Stingray   1.077   Mark Caraher    Buccaneer YC   7/DNS   7/DNS   7/DNS   21  
6  
 



Nacra 20 (top)
Series Standing - 3 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, May 30, 2021 5:26:49 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (7 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1   2   3  Total Pos
1  
337   Bolt 7   0.97   Mark Ederer    Biloxi Yacht Club   1   1   2   4  
1  
2  
1092   Wilson   0.97   Andy Humphries    OSYC   4   2   1   7  
2  
3  
5   Red Boat   0.97   JOSEPH POCREVA    OSYC   2   3   4   9  
3  
4  
1008   WAVNINJA   0.97   Ashley and van der Meulen    OSYC   3   6   3   12  
4  
5  
1042   Hannah Bannana   0.97   Glenn Bolner    OSYC   6   5   5   16  
5  
6  
325   Poison Girl   0.974   Kurt Peters    TCDYC   5   4   8/DNS   17  
6  
7  
USA 1036   Dirty Oar   0.97   Andrew Luquet    OSYC   8/DNF   8/DNS   8/DNS   24  
7  
 



Open Spin (top)
Series Standing - 3 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, May 30, 2021 5:31:21 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (4 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1   2   3  Total Pos
1  
USA 2   Gunboat   1.019   James Robertson    BYC   1   2   1   4  
1  
2  
2212   Workplay   0.808   Rundell Curtis    OSYC   4   1   2   7  
2  
3  
19   Nacra F18   1   Ron Beliech    RSA   2   4   5/DNS   11T  
3  
4  
7   Bi-18 #8819   1.019   Chris Land    Reservoir Sailing Assn.   3   3   5/DNF   11T  
4  
 



Open Non-Spin (top)
Series Standing - 3 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Friday, June 04, 2021 4:09:58 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: blue (8 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1   2   3  Total Pos
1  
1819   White Trash   1.1   Rennie Ihle [blue]   PAYC   3   3   2   8  
1  
2  
52   N-5.2 #52   1.131   Charlie Stauffer [blue]   Carlyle Sailing Association   5   4   1   10  
2  
3  
7765   Placeholder   1.1   Rikin Shah [blue]   Austin Yacht Club   10   9   6   25  
3  
4  
057   Lake Snake   1.116   Randy Worrell [blue]   Delta Sailing Assn.   6   7   14/DNS   27  
4  
5  
4565   Nacra 500   1.138   Ernest Langford [blue]   TCDYC   4   14/DNS   14/DNF   32  
5  
6  
None   GETAWAY TENN   1.254   Matty Dolan [blue]   None   14/DNF   14/DNS   14/DNS   42T  
6  
6  
No #   GETAWAY MISS   1.254   Paul Glover [blue]   Long Beach yacht club   14/DNF   14/DNS   14/DNS   42T  
6  
6  
10798   Frankintwo   1.104   Benjamin Moore [blue]   SRYC   14/DNF   14/DNS   14/DNS   42T  
6  
 



Division: red (5 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1   2   3  Total Pos
1  
819   Fast Furniture   1.046   Scott Tuma [red]   TCDYC, GBCA, IYAC   1   1   4   6  
1  
2  
13   N-5.8 #13   1.079   Chuck Schimpf [red]   RSA   2   5   3   10  
2  
3  
763   P-19 #763   1.074   Joey Busher [red]   TCDYC   7   6   5   18  
3  
4  
309   Feral Cat   1.074   Christopher Reuwsaat [red]   AustinCats / Austin Yacht Club   8   8   7   23  
4  
5  
98   The Hot Rod Lincoln   1.054   Gray Overstreet [red]   RSA   9   2   14/DNS   25  
5  
 



Deer Island (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Friday, June 04, 2021 5:32:06 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (39 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  3  Total Pos
1  
1092   Wilson   0.97   Andy Humphries    OSYC   04:09:25   1   1  
1  
2  
114245   H-16 #245   1.208   Shane Gaston    None   04:14:23   2   2  
2  
3  
115139   Hobie High Life   1.208   Bradley Davis    Bradley M. Davis   04:14:32   3   3  
3  
4  
111747   Kyla   1.208   RON GASTON    KRG Racing   04:14:34   4   4  
4  
5  
88904   Moggy Mae   1.208   Conrad Luecke    none   04:15:12   5   5  
5  
6  
114407   Kelsey   1.208   Jay Williams    OSYC   04:16:41   6   6  
6  
7  
92   Water Pig   1.208   Peter Hammond    RSA   04:18:24   7   7  
7  
8  
337   Bolt 7   0.97   Mark Ederer    Biloxi Yacht Club   04:21:29   8   8  
8  
9  
1819   White Trash   1.159   Rennie Ihle    PAYC   04:21:45   9   9  
9  
10  
52   N-5.2 #52   1.131   Charlie Stauffer    Carlyle Sailing Association   04:29:24   10   10  
10  
11  
1023   Miss Brittany   1.077   Michael Mcneir    OSYC   04:35:27   11   11  
11  
12  
1209   H-20 #1209   1.077   Boz Bosley    OSYC   04:35:39   12   12  
12  
13  
13   N-5.8 #13   1.079   Chuck Schimpf    RSA   04:36:11   13   13  
13  
14  
894   Hobie-Wan Kenobi   1.077   Dave Leimbach    Carlyle sailing Association   04:41:36   14   14  
14  
15  
819   Fast Furniture   1.046   Scott Tuma    TCDYC, GBCA, IYAC   04:42:56   15   15  
15  
16  
763   P-19 #763   1.074   Joey Busher    TCDYC   04:43:00   16   16  
16  
17  
USA 2   Gunboat   1.019   James Robertson    BYC   04:52:10   17   17  
17  
18  
7765   Placeholder   1.1   Rikin Shah    Austin Yacht Club   04:55:51   18   18  
18  
19  
2212   Workplay   0.808   Rundell Curtis    OSYC   04:57:33   19   19  
19  
20  
1008   WAVNINJA   0.97   Ashley and van der Meulen    OSYC   05:04:46   20   20  
20  
21  
5   Red Boat   0.97   JOSEPH POCREVA    OSYC   05:06:29   21   21  
21  
22  
309   Feral Cat   1.074   Christopher Reuwsaat    AustinCats / Austin Yacht Club   05:10:38   22   22  
22  
23  
1042   Hannah Bannana   0.97   Glenn Bolner    OSYC   05:14:56   23   23  
23  
24  
114323   H-16 #323   1.208   Tony Wood    WPSC   NO TIME   40/DNF   40T  
24  
24  
10798   Frankintwo   1.104   Benjamin Moore    SRYC   NO TIME   40/DNS   40T  
24  
24  
994   Stingray   1.077   Mark Caraher    Buccaneer YC   NO TIME   40/DNS   40T  
24  
24  
7   Bi-18 #8819   1.019   Chris Land    Reservoir Sailing Assn.   NO TIME   40/DNS   40T  
24  
24  
None   GETAWAY TENN   1.254   Matty Dolan    None   NO TIME   40/DNS   40T  
24  
24  
325   Poison Girl   0.974   Kurt Peters    TCDYC   NO TIME   40/DNS   40T  
24  
24  
113589   surfer rosa   1.208   Drew Demboski    OSYC   NO TIME   40/DNS   40T  
24  
24  
057   Lake Snake   1.116   Randy Worrell    Delta Sailing Assn.   NO TIME   40/DNS   40T  
24  
24  
19   Nacra F18   1   Ron Beliech    RSA   NO TIME   40/DNS   40T  
24  
24  
948   el Pollo Diablo   1.077   Jay Shuman    OSYC   NO TIME   40/DNF   40T  
24  
24  
839   H-20 #839   1.077   Teri McKenna    OSYC   NO TIME   40/DNS   40T  
24  
24  
98   The Hot Rod Lincoln   1.054   Gray Overstreet    RSA   NO TIME   40/DNS   40T  
24  
24  
No #   GETAWAY MISS   1.254   Paul Glover    Long Beach yacht club   NO TIME   40/DNS   40T  
24  
24  
114435   H-16 #435   1.208   Jim Gates    Old Geezer YC   NO TIME   40/DNS   40T  
24  
24  
4565   Nacra 500   1.138   Ernest Langford    TCDYC   NO TIME   40/DNF   40T  
24  
24  
USA 1036   Dirty Oar   0.97   Andrew Luquet    OSYC   NO TIME   40/DNS   40T  
24  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2021-2024.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network