2009 Laser District 11 Championship
West River Sailing Club | September 12-December 31, 1969

Laser (32 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is final.
Regatta results last updated: Monday, September 21, 2009 1:08:20 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1  Total Pos
1  
178838   Eric Reitinger    Brant Beach YC   1   1  
1  
2  
183826   Bob Tan    Bob Tan   2   2  
2  
3  
121384   Mike Schmidt    Magothy River Sailing Assn   3   3  
3  
4  
189747   Ray Wulff       4   4  
4  
5  
190462   Kyle Swenson    Fishing Bay Yacht Club   5   5  
5  
6  
194512   Ted Morgan    Severn Sailing Association   6   6  
6  
7  
182860   Luke Shingledecker       7   7  
7  
8  
193990   RJ Bay    WRSC/FAST   8   8  
8  
9  
158005   Nicholas Place       9   9  
9  
10  
167159   Aaron Freeman       10   10  
10  
11  
183879   Karen Long       11   11  
11  
12  
152045   Dave Breder    Corinthian YC of Cape May   12   12  
12  
13  
139120   Mike Heffernan    WRSC   13   13  
13  
14  
7   Michael Bradley    LBYC   14   14  
14  
15  
126500   Christian Fisher    none   15   15  
15  
16  
189783   Samuel Dobbs    PRSA   16   16  
16  
17  
168566   Quinn Tobin    SSA   17   17  
17  
18  
188702   Roger Link    West River Sailing Club   18   18  
18  
19  
153091   Douglas Watson    West River Sailing Club   19   19  
19  
20  
148085   Gabriel Watson    West River Sailing Club   20   20  
20  
21  
150041   Eric Powers    Fishing Bay Yacht Club   33/DNC   33T  
21  
21  
US154185   Richard White    WRSC   33/DNC   33T  
21  
21  
168479   Charles Altreuter    WRSC   33/DNC   33T  
21  
21  
175945   Leonard LeVine    West River Sailing Club   33/DNC   33T  
21  
21  
170745   Michael Garman    Greater Richmond Sailing Association   33/DNC   33T  
21  
21  
168474   Dorian Haldeman    SSA   33/DNC   33T  
21  
21  
180536   Steven Cofer    SSA   33/DNC   33T  
21  
21  
194549   Trevor Richards    SMSA   33/DNC   33T  
21  
21  
192031   Carlos Linares    Severn Sailing Association   33/DNC   33T  
21  
21  
167335   Carl Robinson    Glenmar Sailing Association   33/DNC   33T  
21  
21  
194230   George Fallon    MCSC   33/DNC   33T  
21  
21  
194520   David Sliom    Severn Sailing Association   33/DNC   33T  
21  
 



Laser Radial (11 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is final.
Regatta results last updated: Monday, September 21, 2009 1:09:14 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1  Total Pos
1  
179458   Dylan Finneran    TRYC/GPYC   1   1  
1  
2  
196277   Austin Powers    Fishing Bay Yacht Club   2   2  
2  
3  
195931   Matthew Mollerus    LISOT/Larchmont YC   3   3  
3  
4  
155315   Matt Schoene       4   4  
4  
5  
181845   Ryan Schmitz       5   5  
5  
6  
188876   Sarah Stubbs    American YC   6   6  
6  
7  
182738   Josh Dragon    BCSC   7   7  
7  
8  
168574   Matthew Schofield       8   8  
8  
9  
153375   Megan Donovin    Rock Hall Yacht Club   9   9  
9  
10  
131325   Sarah Ranney    RHYC   10   10  
10  
11  
12113   Robert Blomquist    West River Sailing Club   11   11  
11  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2013-2016

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network