2021 RoadRunner Regatta
Austin Yacht Club | June 05-06, 2021in

Optimist (top)
Series Standing - 8 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, June 06, 2021 3:03:45 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: Blue (16 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8  Total Pos
1  
20817   Kale Bendele [Blue]   Lakewood Yacht Club   1   6   7   2   2   2   [9]   3   23  
1  
2  
CAN 1825   Alia DENNIS [Blue]   Lakewood YC/PCYC   10   3   4   6   5   3   5   [16]   36  
2  
3  
22229   Kaden Virag [Blue]   Rush Creek YC   [16]   10   8   5   13   9   8   15   68  
3  
4  
21823   Karaline Cronan [Blue]   Hyc   4   13   9   [21]   16   14   11   18   85  
4  
5  
16102   William Wise [Blue]   Lakewood YC   11   12   18/TLE   [34/OCS]   7   13   12   13   86  
5  
6  
21137   Ryan Mitchell [Blue]   LCYC   19   14   14   14   10   [27]   19   8   98  
6  
7  
15555   Mercedes Porter-Via [Blue]   Rush Creek Yacht Club   13   15   15   20   [24]   22   17   23   125  
7  
8  
1891   Lily Poindexter [Blue]   Lakewood YC   26   22   [34/RET-BF]   29   17   11   14   9   128  
8  
9  
23152   Sophia Shubin [Blue]   FWBC   21   17   10   11   19   23   [32]   31   132  
9  
10  
21136   Harrison Fincher [Blue]   Fort Worth Boat Club   20   21   18/TLE   13   21   [26]   21   22   136  
10  
11  
17243   Clayton Rodick [Blue]   Houston Yacht Club   25   27   [34/RET-BF]   17   18   20   27   14   148  
11  
12  
18674   Finn Messner [Blue]   Fort Worth Boat Club   23   26   18/TLE   [34/OCS]   22   16   20   34/RET-BF   159  
12  
13  
18239   Desmond Jason [Blue]   Corpus Yacht Club   30   28   18/TLE   15   29   [32]   30   30   180  
13  
14  
23080   Sam Rihn [Blue]   OCBC   24   30   18/TLE   27   [32]   29   29   26   183  
14  
15  
5   Aleksei Lopatin [Blue]   RCYC   [34/DNC]   34/DNS   34/DNS   18   28   17   34/DNS   20   185T  
15  
16  
22249   Madeleine Perdue [Blue]   Houston Yacht Club   31   29   18/TLE   28   20   28   31   [32]   185T  
16  
 



Division: Red (8 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8  Total Pos
1  
22490   Ewan Dossin [Red]   Lakewood Yacht Club   [3]   1   2   1   1   1   1   1   8  
1  
2  
22942   Gavin Galway [Red]   Lakewood Yacht Club   2   2   5   4   3   [7]   7   4   27  
2  
3  
18395   Maclaren Bell [Red]   Lakewood Yacht Club   [14]   4   6   3   6   4   3   2   28  
3  
4  
17380   Roni Sela [Red]   Austin Yacht Club   8   [9]   3   7   9   8   4   7   46  
4  
5  
21813   Ramzi Matous [Red]   AYC   5   11   12   10   [15]   10   10   10   68  
5  
6  
19797   Hollis Fincher [Red]   Fort Worth Boat Club   12   16   16   [34/OCS]   14   15   18   17   108  
6  
7  
8854   Henry Murphey [Red]   ft Worth Boat Club   17   20   13   22   [26]   25   6   19   122  
7  
8  
18911   Cinco Poindexter [Red]   Lakewood YC   28   23   18/TLE   [34/OCS]   25   33   24   24   175  
8  
 



Division: White (9 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8  Total Pos
1  
21337   William Michael [White]   AYC/LYC   6   5   1   [9]   4   5   2   6   29  
1  
2  
20824   Milou Van Kuilenburg [White]   Lakewood Yacht Club   7   8   11   8   8   12   [13]   5   59  
2  
3  
22247   Yuval Sela [White]   Austin Yacht Club   9   7   [18/TLE]   16   11   6   15   11   75  
3  
4  
CAN1287   Scarlett Dennis [White]   Lakewood YC/PCYC   18   18   18/TLE   24   [27]   18   16   21   133  
4  
5  
17922   Isla Mrstik [White]   Fort Worth Boat Club   15   19   18/TLE   [25]   23   24   23   12   134  
5  
6  
15510   Jakov Ruzevic [White]   DCYC/FWBC   22   25   18/TLE   23   12   19   25   [28]   144  
6  
7  
19924   Calvin Brock [White]   Austin Yacht Club   27   24   18/TLE   12   [33]   21   26   29   157  
7  
8  
20139   Jackson Brock [White]   Austin Yacht Club   [34/DNC]   34/DNS   34/DNS   19   30   31   22   27   197  
8  
9  
17835   Maryza Rosalinda Sosa [White]   Corpus Christi   29   31   [34/RET-BF]   26   31   30   28   25   200  
9  
 



Optimist Green (top)
Series Standing - 9 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, June 06, 2021 1:03:27 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (28 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8   9  Total Pos
1  
12564   Hadley May    TCYC   5   1   1   4   3   5   [8]   1   1   21T  
1  
2  
21865   Wyatt Gonyeau    Fort Worth Boat Club   1   5   3   5   1   [6]   1   3   2   21T  
2  
3  
1   Cai Lockett    Lake Canyon Yacht Club   [9]   3   5   1   2   3   2   4   3   23T  
3  
4  
23114   Shiloh Mabry    Fort Worth Boat Club   3   4   4   2   4   1   3   2   [7]   23T  
4  
5  
19455   Koen Bendele    Lakewood Yacht Club   2   8   7   [11]   9   7   6   6   6   51  
5  
6  
3898   Peter Meyer    TCYC   10   2   6   3   8   4   13   [23]   11   57  
6  
7  
3967   Wyatt Cureton    TCYC   [23]   10   13   12   13   2   4   5   4   63  
7  
8  
15673   Nichole Larsen    RCYC   11   9   11   10   5   9   10   [14]   10   75  
8  
9  
12640   Mary-Grace Kolb    Texas Corinthian Yacht Club   16   [29/RET-BF]   9   9   7   12   12   8   9   82  
9  
10  
16527   Henry May    TCYC   8   14   [29/DNS]   15   15   10   14   15   5   96  
10  
11  
19115   William Deboer    Austin Yacht Club   17   [19]   17   19   11   8   9   9   15   105  
11  
12  
22764   Matthew Acock    Lake Canyon Yacht Club   18   18   16   7   16   14   18   [21]   8   115  
12  
13  
7236   Elizabeth Croyle    TCYC   [21]   11   12   8   18   17   11   19   20   116  
13  
14  
1552   Cathryn-Rose Kolb    Texas Corinthian Yacht Club   4   7   8   6   6   [29/DNS]   29/DNS   29/DNS   29/DNS   118  
14  
15  
9328   Graham Cureton    TCYC   12   21   [29/OCS]   16   12   11   15   20   14   121  
15  
16  
19162   Zoe Wright    TCYC   [24]   13   14   13   14   13   16   18   21   122  
16  
17  
12349   Joe Dawson    TCYC   13   15   18   20   19   15   [23]   7   19   126  
17  
18  
17746   Lilyana Moody    Fort Worth boat club   15   20   10   17   [29/RET-BF]   20   17   10   18   127  
18  
19  
A1   Chloe Allison    Port Arthur Yacht Club   19   16   [29/DNS]   21   10   22   21   13   12   134  
19  
20  
5884   Wyatt Dickey    TCYC   22   12   15   14   21   18   [24]   17   22   141  
20  
21  
15872   Jack Pickett    Lake Canyon Yacht Club   6   [29/DNS]   29/DNS   29/DNS   29/DNS   16   5   22   16   152  
21  
22  
P1   Caleb Alwine    Port Arthur YC   20   [29/RET-BF]   29/RET-BF   22   17   19   19   16   13   155  
22  
23  
Y1   Raelyn Kuritz    Port Arthur Yacht Club   [29/RET-BF]   6   29/RET-BF   18   20   23   22   24   29/RET-BF   171  
23  
24  
11143   Simms Dickey    TCYC   25   17   2   [29/DNS]   29/DNS   24   25   25   29/RET-BF   176  
24  
25  
16468   Riley Edmondson    TCYC   14   [29/DNS]   29/DNS   29/DNS   29/DNS   21   20   12   23   177  
25  
26  
7736   Sergei Lopatin    RCYC   [29/DNS]   29/DNS   29/DNS   29/DNS   29/DNS   29/DNS   7   11   17   180  
26  
27  
19502   Jack Riley    Austin Yacht Club   7   [29/DNS]   29/DNS   29/DNS   29/DNS   29/RET-BF   29/DNS   29/DNS   29/DNS   210  
27  
28  
C1   Gavin Yera    PORT ARTHUR YACHT CLUB   [29/DNS]   29/DNS   29/DNS   29/DNS   29/DNS   29/DNS   29/DNS   29/DNS   29/DNS   232  
28  
 



Laser (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, June 06, 2021 2:23:38 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (4 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total Pos
1  
187677   Gustav Schmiege    Rcyc   [1]   1   1   1   1   1   5  
1  
2  
206096   Zachary aronson    AYC   2   [4]   2   3   2   3   12  
2  
3  
158921   Otto Beall    Corinthian Sailing Club Dallas   [4]   2   4   2   3   4   15T  
3  
4  
197593   aliyah ravji    RCYC   3   3   3   [4]   4   2   15T  
4  
 



Laser Radial (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, June 06, 2021 2:26:14 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (21 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total Pos
1  
216604   Alex Horne    GCYSA/USC   2   3   [4]   2   3   2   12  
1  
2  
164327   Hamilton Barclay    Houston Yacht Club   1   1   [22/DSQ]   5   2   4   13T  
2  
3  
187738   Lucas Tenrreiro    Austin Yacht Club   3   4   1   4   1   [6]   13T  
3  
4  
194056   Parker Younger    FWBC / GCYSA   [7]   2   2   1   6   7   18  
4  
5  
214600   Brindle Burt    FWBC   5   [7]   5   3   5   3   21  
5  
6  
217517   William Baker    GCYSA/Lakewood YC   4   5   7   6   [9]   1   23  
6  
7  
194473   Nicholas Carew    AYC   9   6   3   7   [14]   11   36  
7  
8  
04110   Zachary Brown    Lakewood Yacht Club   8   9   10   [11]   4   8   39  
8  
9  
169816   Fiona Froelich    Austin YC   6   10   8   10   8   [12]   42  
9  
10  
214546   Reid Johnson    FWBC/RYC   [11]   8   11   9   10   5   43  
10  
11  
161116   Keaton Chandler    RCYC   [14]   12   6   8   13   9   48  
11  
12  
174625   Max Ross    AYC   10   11   12   [14]   7   10   50  
12  
13  
211534   Camryn Colonna    RCYC   13   13   9   12   12   [14]   59  
13  
14  
6   Keen Cabrera    Lakewood YC   12   14   13   [15]   11   15   65  
14  
15  
187419   Kaylee Keever    LYC   [22/DNC]   22/DNS   14   13   15   13   77  
15  
16  
84   Tynan Childs    Member   [22/DSQ]   15   16   16   16   16   79  
16  
17  
206098   Sofia Pando    Austin Yacht Club   15   16   15   [19]   17   18   81  
17  
18  
179430   Ryleigh Thomas    Houston Yacht Club   17   18   19   17   [20]   17   88  
18  
19  
194004   Alice Stockli    Austin Yacht Club   16   [22/OCS]   17   18   18   20   89  
19  
20  
PAYC3   David Wyse    PAYC   [22/DNC]   17   18   20   19   19   93  
20  
21  
200384   Tony Slowik III    Austin Yacht Club   [22/DNC]   22/DNS   22/DNS   22/DNS   22/DNS   22/DNS   110  
21  
 



Laser 4.7 (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, June 06, 2021 2:28:06 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (14 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total Pos
1  
208380   Stephen Momeier    GCYSA/LYC   [1]   1   1   1   1   1   5  
1  
2  
177159   Hanna Progelhof    RCYC   [6]   2   4   4   4   2   16  
2  
3  
204110   Kynes Cabrera    Lakewood YC   4   4   3   2   [7]   4   17  
3  
4  
192922   Kailey Warrior    LYC HYC   5   [6]   2   3   5   3   18  
4  
5  
194291   Korbin Bendele    Lakewood Yacht Club   [10]   7   8   6   2   5   28T  
5  
6  
195909   Taylor Barney    Rush Creek Yacht Club   3   8   6   5   6   [10]   28T  
6  
7  
162400   Mathieu Brown    Lakewood Yacht Club   2   3   7   8   [11]   9   29  
7  
8  
195887   Mac Cronan    Hyc   7   11   5   [13]   3   12   38  
8  
9  
144307   Elfi Van Kuilenburg    Lakewood Yacht Club   [15/DSQ]   5   9   10   9   8   41  
9  
10  
194070   Liz Cleaves    CSC / RCYC   11   9   10   7   8   [13]   45  
10  
11  
212599   Ashleigh Hoye    Rush Creek Yacht Club   [12]   10   12   9   10   7   48  
11  
12  
209299   Eli Pfarrer    FWBC/GSC   8   12   [14]   14   13   6   53  
12  
13  
196094   John Smedley    LCYC   [13]   13   11   11   12   11   58  
13  
14  
195599   Niamh Maitland    Lakewood Yacht Club   9   [14]   13   12   14   14   62  
14  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2021-2024.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network