2021 RoadRunner Regatta
Austin Yacht Club | June 05-06, 2021in

Optimist (top)
Series Standing - 8 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, June 06, 2021 3:03:45 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: Blue (16 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 20817, Kale Bendele[Blue], Lakewood Yacht Club, 1-6-7-2-2-2-[9]-3- ; 23   
2. CAN 1825, Alia DENNIS[Blue], Lakewood YC/PCYC, 10-3-4-6-5-3-5-[16]- ; 36   
3. 22229, Kaden Virag[Blue], Rush Creek YC, [16]-10-8-5-13-9-8-15- ; 68   
4. 21823, Karaline Cronan[Blue], Hyc, 4-13-9-[21]-16-14-11-18- ; 85   
5. 16102, William Wise[Blue], Lakewood YC, 11-12-18/TLE-[34/OCS]-7-13-12-13- ; 86   
6. 21137, Ryan Mitchell[Blue], LCYC, 19-14-14-14-10-[27]-19-8- ; 98   
7. 15555, Mercedes Porter-Via[Blue], Rush Creek Yacht Club, 13-15-15-20-[24]-22-17-23- ; 125   
8. 1891, Lily Poindexter[Blue], Lakewood YC, 26-22-[34/RET-BF]-29-17-11-14-9- ; 128   
9. 23152, Sophia Shubin[Blue], FWBC, 21-17-10-11-19-23-[32]-31- ; 132   
10. 21136, Harrison Fincher[Blue], Fort Worth Boat Club, 20-21-18/TLE-13-21-[26]-21-22- ; 136   
11. 17243, Clayton Rodick[Blue], Houston Yacht Club, 25-27-[34/RET-BF]-17-18-20-27-14- ; 148   
12. 18674, Finn Messner[Blue], Fort Worth Boat Club, 23-26-18/TLE-[34/OCS]-22-16-20-34/RET-BF- ; 159   
13. 18239, Desmond Jason[Blue], Corpus Yacht Club, 30-28-18/TLE-15-29-[32]-30-30- ; 180   
14. 23080, Sam Rihn[Blue], OCBC, 24-30-18/TLE-27-[32]-29-29-26- ; 183   
15. 5, Aleksei Lopatin[Blue], RCYC, [34/DNC]-34/DNS-34/DNS-18-28-17-34/DNS-20- ; 185T   
16. 22249, Madeleine Perdue[Blue], Houston Yacht Club, 31-29-18/TLE-28-20-28-31-[32]- ; 185T   
 



Division: Red (8 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 22490, Ewan Dossin[Red], Lakewood Yacht Club, [3]-1-2-1-1-1-1-1- ; 8   
2. 22942, Gavin Galway[Red], Lakewood Yacht Club, 2-2-5-4-3-[7]-7-4- ; 27   
3. 18395, Maclaren Bell[Red], Lakewood Yacht Club, [14]-4-6-3-6-4-3-2- ; 28   
4. 17380, Roni Sela[Red], Austin Yacht Club, 8-[9]-3-7-9-8-4-7- ; 46   
5. 21813, Ramzi Matous[Red], AYC, 5-11-12-10-[15]-10-10-10- ; 68   
6. 19797, Hollis Fincher[Red], Fort Worth Boat Club, 12-16-16-[34/OCS]-14-15-18-17- ; 108   
7. 8854, Henry Murphey[Red], ft Worth Boat Club, 17-20-13-22-[26]-25-6-19- ; 122   
8. 18911, Cinco Poindexter[Red], Lakewood YC, 28-23-18/TLE-[34/OCS]-25-33-24-24- ; 175   
 



Division: White (9 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 21337, William Michael[White], AYC/LYC, 6-5-1-[9]-4-5-2-6- ; 29   
2. 20824, Milou Van Kuilenburg[White], Lakewood Yacht Club, 7-8-11-8-8-12-[13]-5- ; 59   
3. 22247, Yuval Sela[White], Austin Yacht Club, 9-7-[18/TLE]-16-11-6-15-11- ; 75   
4. CAN1287, Scarlett Dennis[White], Lakewood YC/PCYC, 18-18-18/TLE-24-[27]-18-16-21- ; 133   
5. 17922, Isla Mrstik[White], Fort Worth Boat Club, 15-19-18/TLE-[25]-23-24-23-12- ; 134   
6. 15510, Jakov Ruzevic[White], DCYC/FWBC, 22-25-18/TLE-23-12-19-25-[28]- ; 144   
7. 19924, Calvin Brock[White], Austin Yacht Club, 27-24-18/TLE-12-[33]-21-26-29- ; 157   
8. 20139, Jackson Brock[White], Austin Yacht Club, [34/DNC]-34/DNS-34/DNS-19-30-31-22-27- ; 197   
9. 17835, Maryza Rosalinda Sosa[White], Corpus Christi, 29-31-[34/RET-BF]-26-31-30-28-25- ; 200   
 



Optimist Green (top)
Series Standing - 9 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, June 06, 2021 1:03:27 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (28 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 12564, Hadley May, TCYC, 5-1-1-4-3-5-[8]-1-1- ; 21T   
2. 21865, Wyatt Gonyeau, Fort Worth Boat Club, 1-5-3-5-1-[6]-1-3-2- ; 21T   
3. 1, Cai Lockett, Lake Canyon Yacht Club, [9]-3-5-1-2-3-2-4-3- ; 23T   
4. 23114, Shiloh Mabry, Fort Worth Boat Club, 3-4-4-2-4-1-3-2-[7]- ; 23T   
5. 19455, Koen Bendele, Lakewood Yacht Club, 2-8-7-[11]-9-7-6-6-6- ; 51   
6. 3898, Peter Meyer, TCYC, 10-2-6-3-8-4-13-[23]-11- ; 57   
7. 3967, Wyatt Cureton, TCYC, [23]-10-13-12-13-2-4-5-4- ; 63   
8. 15673, Nichole Larsen, RCYC, 11-9-11-10-5-9-10-[14]-10- ; 75   
9. 12640, Mary-Grace Kolb, Texas Corinthian Yacht Club, 16-[29/RET-BF]-9-9-7-12-12-8-9- ; 82   
10. 16527, Henry May, TCYC, 8-14-[29/DNS]-15-15-10-14-15-5- ; 96   
11. 19115, William Deboer, Austin Yacht Club, 17-[19]-17-19-11-8-9-9-15- ; 105   
12. 22764, Matthew Acock, Lake Canyon Yacht Club, 18-18-16-7-16-14-18-[21]-8- ; 115   
13. 7236, Elizabeth Croyle, TCYC, [21]-11-12-8-18-17-11-19-20- ; 116   
14. 1552, Cathryn-Rose Kolb, Texas Corinthian Yacht Club, 4-7-8-6-6-[29/DNS]-29/DNS-29/DNS-29/DNS- ; 118   
15. 9328, Graham Cureton, TCYC, 12-21-[29/OCS]-16-12-11-15-20-14- ; 121   
16. 19162, Zoe Wright, TCYC, [24]-13-14-13-14-13-16-18-21- ; 122   
17. 12349, Joe Dawson, TCYC, 13-15-18-20-19-15-[23]-7-19- ; 126   
18. 17746, Lilyana Moody, Fort Worth boat club, 15-20-10-17-[29/RET-BF]-20-17-10-18- ; 127   
19. A1, Chloe Allison, Port Arthur Yacht Club, 19-16-[29/DNS]-21-10-22-21-13-12- ; 134   
20. 5884, Wyatt Dickey, TCYC, 22-12-15-14-21-18-[24]-17-22- ; 141   
21. 15872, Jack Pickett, Lake Canyon Yacht Club, 6-[29/DNS]-29/DNS-29/DNS-29/DNS-16-5-22-16- ; 152   
22. P1, Caleb Alwine, Port Arthur YC, 20-[29/RET-BF]-29/RET-BF-22-17-19-19-16-13- ; 155   
23. Y1, Raelyn Kuritz, Port Arthur Yacht Club, [29/RET-BF]-6-29/RET-BF-18-20-23-22-24-29/RET-BF- ; 171   
24. 11143, Simms Dickey, TCYC, 25-17-2-[29/DNS]-29/DNS-24-25-25-29/RET-BF- ; 176   
25. 16468, Riley Edmondson, TCYC, 14-[29/DNS]-29/DNS-29/DNS-29/DNS-21-20-12-23- ; 177   
26. 7736, Sergei Lopatin, RCYC, [29/DNS]-29/DNS-29/DNS-29/DNS-29/DNS-29/DNS-7-11-17- ; 180   
27. 19502, Jack Riley, Austin Yacht Club, 7-[29/DNS]-29/DNS-29/DNS-29/DNS-29/RET-BF-29/DNS-29/DNS-29/DNS- ; 210   
28. C1, Gavin Yera, PORT ARTHUR YACHT CLUB, [29/DNS]-29/DNS-29/DNS-29/DNS-29/DNS-29/DNS-29/DNS-29/DNS-29/DNS- ; 232   
 



Laser (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, June 06, 2021 2:23:38 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (4 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 187677, Gustav Schmiege, Rcyc, [1]-1-1-1-1-1- ; 5   
2. 206096, Zachary aronson, AYC, 2-[4]-2-3-2-3- ; 12   
3. 158921, Otto Beall, Corinthian Sailing Club Dallas, [4]-2-4-2-3-4- ; 15T   
4. 197593, aliyah ravji, RCYC, 3-3-3-[4]-4-2- ; 15T   
 



Laser Radial (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, June 06, 2021 2:26:14 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (21 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 216604, Alex Horne, GCYSA/USC, 2-3-[4]-2-3-2- ; 12   
2. 164327, Hamilton Barclay, Houston Yacht Club, 1-1-[22/DSQ]-5-2-4- ; 13T   
3. 187738, Lucas Tenrreiro, Austin Yacht Club, 3-4-1-4-1-[6]- ; 13T   
4. 194056, Parker Younger, FWBC / GCYSA, [7]-2-2-1-6-7- ; 18   
5. 214600, Brindle Burt, FWBC, 5-[7]-5-3-5-3- ; 21   
6. 217517, William Baker, GCYSA/Lakewood YC, 4-5-7-6-[9]-1- ; 23   
7. 194473, Nicholas Carew, AYC, 9-6-3-7-[14]-11- ; 36   
8. 04110, Zachary Brown, Lakewood Yacht Club, 8-9-10-[11]-4-8- ; 39   
9. 169816, Fiona Froelich, Austin YC, 6-10-8-10-8-[12]- ; 42   
10. 214546, Reid Johnson, FWBC/RYC, [11]-8-11-9-10-5- ; 43   
11. 161116, Keaton Chandler, RCYC, [14]-12-6-8-13-9- ; 48   
12. 174625, Max Ross, AYC, 10-11-12-[14]-7-10- ; 50   
13. 211534, Camryn Colonna, RCYC, 13-13-9-12-12-[14]- ; 59   
14. 6, Keen Cabrera, Lakewood YC, 12-14-13-[15]-11-15- ; 65   
15. 187419, Kaylee Keever, LYC, [22/DNC]-22/DNS-14-13-15-13- ; 77   
16. 84, Tynan Childs, Member, [22/DSQ]-15-16-16-16-16- ; 79   
17. 206098, Sofia Pando, Austin Yacht Club, 15-16-15-[19]-17-18- ; 81   
18. 179430, Ryleigh Thomas, Houston Yacht Club, 17-18-19-17-[20]-17- ; 88   
19. 194004, Alice Stockli, Austin Yacht Club, 16-[22/OCS]-17-18-18-20- ; 89   
20. PAYC3, David Wyse, PAYC, [22/DNC]-17-18-20-19-19- ; 93   
21. 200384, Tony Slowik III, Austin Yacht Club, [22/DNC]-22/DNS-22/DNS-22/DNS-22/DNS-22/DNS- ; 110   
 



Laser 4.7 (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, June 06, 2021 2:28:06 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (14 boats) Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 208380, Stephen Momeier, GCYSA/LYC, [1]-1-1-1-1-1- ; 5   
2. 177159, Hanna Progelhof, RCYC, [6]-2-4-4-4-2- ; 16   
3. 204110, Kynes Cabrera, Lakewood YC, 4-4-3-2-[7]-4- ; 17   
4. 192922, Kailey Warrior, LYC HYC, 5-[6]-2-3-5-3- ; 18   
5. 194291, Korbin Bendele, Lakewood Yacht Club, [10]-7-8-6-2-5- ; 28T   
6. 195909, Taylor Barney, Rush Creek Yacht Club, 3-8-6-5-6-[10]- ; 28T   
7. 162400, Mathieu Brown, Lakewood Yacht Club, 2-3-7-8-[11]-9- ; 29   
8. 195887, Mac Cronan, Hyc, 7-11-5-[13]-3-12- ; 38   
9. 144307, Elfi Van Kuilenburg, Lakewood Yacht Club, [15/DSQ]-5-9-10-9-8- ; 41   
10. 194070, Liz Cleaves, CSC / RCYC, 11-9-10-7-8-[13]- ; 45   
11. 212599, Ashleigh Hoye, Rush Creek Yacht Club, [12]-10-12-9-10-7- ; 48   
12. 209299, Eli Pfarrer, FWBC/GSC, 8-12-[14]-14-13-6- ; 53   
13. 196094, John Smedley, LCYC, [13]-13-11-11-12-11- ; 58   
14. 195599, Niamh Maitland, Lakewood Yacht Club, 9-[14]-13-12-14-14- ; 62   
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2021-2024.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network