34th Annual Lakewood Yacht Club Harvest Moon Regatta®
Lakewood Yacht Club | October 21-24, 2021

Withdrew Prior to Start (11 boats) (top)
Series Standing - 0 races scored

Information is provisional and subject to modification
Pos Sail   Boat   Rating Make/Model   Skipper Yacht Club Total Pos
 



Multihull A (4 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, October 23, 2021 10:19:34 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Make/Model   Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
140   Far Reach   24   Corsair F28-R   Mike Beuerlein /
Brigitte Benquet
Philippe Bettler
Aaron McCulley  
Austin Yacht Club/
/
/   
19:32:02   1   1  
1  
2  
009   Nelda Ray   -45   Farrier F33RX   Peter Pattullo /
Peter Pattullo
Martin Brown
Drew Riddle
Phil Trotter
Bryan Rainbow  
Longview Yacht Club/
/
/
/
/   
20:31:17   2   2  
2  
3  
148   Try Me   -27   Corsair F-31R   Gregory Way /
Velita Way
Michael Grove
Mary Iwanicki
Ted Mahavier  
HYC/
/
/
/   
21:32:18   3   3  
3  
4  
USA 3   Byzantine   -60   McConaghy Boats MC60 Catamaran   Jordan Van Zyl
Bruce C Gates/
Sheri Haw  
None/    22:38:37   4   4  
4  
 



Multihull C (8 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, October 23, 2021 10:19:34 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Make/Model   Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
04   Rhythm   90   Dolphin D460   Carrie Jones
Jeff Jones/
Pat Gibson
Klynn Lundemo
Sir Russ Lundemo
Patty Bengtson  
LYC/
/
/
/   
21:22:26   1   1  
1  
2  
853   Vivace   159   Performance Cruising Gemini 105MC   Scott Weaver /
Doug Brining
John Welford
Daniil Weaver
Scott Weaver
Bryan Fisher  
Galveston Yacht Basin/
/
/
/
/   
22:57:32   2   2  
2  
3  
201A   JEWEL   144   LAGOON LAGOON 42   CLAUS PEDERSEN /
KEVIN PLANT
WESTRUP KIM
TIM EDWARDS  
WATERGATE/
/
/   
22:59:05   3   3  
3  
4  
151A   Mayan Mystress   126   Fountaine Pajot Bahia   Thomas Sovulewski
Pattie Sovulewski/
Doug Dyer
David Bretherton
Michael Doxey
Mark Pearson
Robert Truman
Nolan Clark
Sharron Sims  
TMCA/
/
/
/
/
/
/   
24:25:04   4   4  
4  
5  
213   Delta Tango   147   Fountaine Pajot Helia 44   Deneen Taylor /
Dave McCann
Carter Reznik
Mark Landeck
Shawn Dunegan
Susan Winnitoy  
LYC/
/
/
/
/   
25:22:50   5   5  
5  
6  
107A   TrainingWheels   120   Voyage Yachts Voyage 480   drake borer /
drake borer
Geoff Arnold
Joseph Steele
Steve Lemay  
Lakewood Yacht Club/
/
/
/   
25:55:41   6   6  
6  
7  
204A   Reality Check   147   Norseman 400   Lucy Newman /
Craig Beimgraben
Alexander Botelho - Machado
Paula Sind-Prunier
Katherine Ray-McManus
Jason Lee
Christopher Perkins  
South Coast Sailing Adventures/
/
/
/
/
/   
25:56:41   9/RET-BF   9T  
7  
7  
394   Yachtcations   117   Lagoon 450F   Chris Block
Yachtcations, Inc./
Mark Smith
Bay Peterson
Jason Dyer
Sara Dyer
Matt Mason  
Independent/
/
/
/
/   
NO TIME   9/DNF   9T  
7  
 



PHRF Non-Spin (4 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, October 23, 2021 10:19:34 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Make/Model   Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
8   Greek Fire   86   J Boat J35   Eric Baggerman /
Kimberly Baggerman
Karen Carlson
Stephanie Swaminathan
Graeme Segal
Evan Segal
Mark Wincent
Matthew Walker
Kevin Somers
Mike Janota  
None/
/
/
/
/
/
/
/
/   
24:27:14   1   1  
1  
2  
1152   SEUTE DEERN   132   TRINTELLA SLOOP   HANS KNICKREHM
JIMMIE BUCHANAN/
Anne Perry
Anatoli Doudnikov
David Lindsay II
David Lindsay
Jack Seitzinger  
LYC/
/
/
/
/   
24:54:48   2   2  
2  
3  
007   Parrot Tales   99   C&C 121   Robert Moore /
John Goldsmith
Pat Lauden
Russ Banning  
Lakewood Yacht Club/
/
/   
26:58:53   3   3  
3  
4  
001   Other Woman   137   beneteau Oceanis 400   BRANTLY MINOR
Brantly Minor/
George Cushing
Lisa Cushing
Bill Burge
Amanda Fontela
Sloan Scott  
GBCA/
/
/
/
/   
26:59:53   5/RET-BF   5  
4  
 



Cruising Spinnaker (11 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, October 23, 2021 10:19:34 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Make/Model   Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
135   HAPPY ENDING   162   Hallberg-Rassy 42F   Rod Nichols
Amy Dewbre [B]/
Marc Meyers
Mark Funk
Don Peloquin
Norm Hagen
Owen Goodhew
Brian Dobbs
Nick Kondejewski
David Hinrichsen
Kevin Orff
Veljko Roskar  
Transpacific Yacht Club, GBCA/
/
/
/
/
/
/
/
/
/   
20:31:27   1   1  
1  
2  
10312   Danelaw   120   Morgan 42-2   Roy Olsen
Leslie [A]  
LYC   20:49:59   2   2  
2  
3  
A122   Easy does it   87   Endeavor sloop   Uzi Ozeri [A]   lyc   21:19:34   3   3  
3  
4  
415   Bev 'n Jo   120   Hanse 415   Charles Herpich
Kevin co [A]/
Charles Herpich  
Lakewood/    21:20:20   4   4  
4  
5  
11   Skalawag   138   Ericson 38   Doug Cagle [B]/
Greg Hickman
Jay McAliley
Graham Marshall
Paul Cammarata
Josh Hayes  
GBCA/
/
/
/
/   
21:29:22   5   5  
5  
6  
1145   Nachtwacht   117   Trintella Trintella 42   Ken Womack
Tom Caskey [A]/
Elliott Womack
Jay McMurrey
Paul Sparkman
Anna Barranco
Matthew Morrell  
TCYC/LYC/
/
/
/
/   
21:47:28   6   6  
6  
7  
657610   Sirly   114   Hyundai Precision Kalik 40   Rob Freas [A]   Sea Scouts, Bsa   22:22:22   7   7  
7  
8  
14   Jubilee   132   Cal 39 MK II   Thomas Keenan [B]/
Gordon Keenan
Alexandra Mares
Jessica West
David Iannazzone  
HYC/
/
/
/   
22:38:57   8   8  
8  
9  
4720   THIRD WISH   138   CALIBER 47 LRC   Robert Morrison [B]/
Camille Morrison
Bill Morrison
Meg Parra
Katherine Buras Gitlin  
TMCA/
/
/
/   
23:06:28   9   9  
9  
10  
108A   Sagowag   117   Beneteau Oceanis 48   Michael Keever [A]/
Penni Hafer
Darin Keever
Jana Keever
Steve Keever
Jan Jahnsen
Mike Lewis
Megan Mcdemott  
GBCA/
/
/
/
/
/
/   
23:06:31   10   10  
10  
11  
33   Fiddler   156   Beneteau 423   Taylor Smith
Wayne Smith [B]  
Lakewood Yacht Club   23:07:31   12/RET-BF   12  
11  
 



Cruising Non-Spin (12 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, October 23, 2021 10:19:34 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Make/Model   Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
398   Flyer   193   Catalina 30 TM   Ben Miller [B]   GBCA / TMCA   23:04:33   1   1  
1  
2  
4398   Renaissance   196   Catalina 30   James Miller [B]/
Tom Dilas
Ryan Miller
Barry Brewer
Florance Rodriguez
Javier Almodovar  
GBCA/
/
/
/
/   
24:25:54   2   2  
2  
3  
281   Solstice   154   Hunter DS   David Cathcart [A]/
Chip Claiborne
Dan Byers
Gary Vaughan
Lance Covington
Casey Sale
Russell Sale  
Watergate/
/
/
/
/
/   
27:19:09   3   3  
3  
4  
356   L'Attitude Adjustment   145   Jeanneau Sun Odyssey 37   Russel Treat
Chester Jachimec [A]/
Burke Spellman
Rebecca Spellman  
Waterford Yacht Club/
/   
27:38:45   4   4  
4  
5  
109A   Estuary One   148   Jeanneau Sun Odyssey 469   Daniel Knierien
Elliott Bouillion [A]/
Laurie Diehl
Elliott Bouillion, Jr
Jess Hayes
Patrick Ryan
Jim Anderson  
Optima Marine, Waterford Yacht Club/
/
/
/
/   
28:19:10   5   5  
5  
6  
22   Magic   178   Gulfstar 36 AUX   Robert Hooper [B]/
Bruce Rebmann
Maurice El-Haddad
Ray Baxter
Aeryn Hooper
Brian McMeadowscroft  
NA/
/
/
/
/   
28:53:24   6   6  
6  
7  
500   Mystic Maiden   162   Hunter 450 Passage   Troy Marrs [A]/
Hannah Marrs
Claude Signori
Julie Signori
Bill Tarnick
Yael Erdin
Jacqueline Irwin  
Watergate/
/
/
/
/
/   
30:21:16   7   7  
7  
8  
131   Second Wind   122   Benetau First42   Lonny Doss [A]/
Mark H Hiett
James Latour
Bob Kent
Ryan Clanton  
Lake Charles Yacht Club/
/
/
/   
34:11:41   8   8  
8  
9  
h336   Snipe's Nest   195   Hunter 336   Timothy Hartleben
Richard Vaughn [B]/
Steve Neustaedter
Jason Perez
Bev Harrington
Daniel Gohn
Richard (Ric) Vaughn
Timothy Hartleben  
Island Moorings Yacht Club and Marina/
/
/
/
/
/   
36:37:46   9   9  
9  
10  
191   It'll Do   195   Irwin 34 Citation   Brian Levack [B]/
Cade Null
Dallisson Santos
Jeremy Avera
Will Klose
Joe Fulwiler  
GBCA/
/
/
/
/   
36:38:46   13/RET-BF   13T  
10  
10  
21   Loremar   140   Beneteau Sense   Ernest Lykissa [A]/
Steve Fetherson
Boris Berezin
Jason Lykissas  
St. Croix/
/
/   
NO TIME   13/DNF   13T  
10  
10  
203   SEA GLASS   197   CATALINA 350   DAVID HAJDUK [B]/
RENE HAJDUK
GLENN RODGERS
LINDA RODGERS
MARK REYNOLDS  
NONE/
/
/
/   
36:38:46   13/RET-BF   13T  
10  
 



Cruising Non-Spin Classic Canvas (20 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Monday, October 25, 2021 7:52:20 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Make/Model   Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
21335   Firewater   146   C & C 38 mark 2   Walter Horton [A]   LYC / GBCA   26:49:54   1   1  
1  
2  
155   Sanity   148   Cal 39   Gary Peterson [A]/
Alfredo Matos
Marni Metos
Jason Jones
Dick Morton
Ed Cantu  
GBCA/TMCA/
/
/
/
/   
27:49:29   2   2  
2  
3  
53   Astarte   145   Cal-Jenson Cal 40   Cheryl Morvillo [A]/
Jose Santin
Barbara O'Brien
Russell Pollock
Melissa Roedel
Sean O'Brien  
TASS, GBCA, Waterford/
/
/
/
/   
28:25:28   3   3  
3  
4  
306   Josephine   128   Jeanneau Sun Odyssey 45.2   Joe Powers [A]/
Harvey Powers
Steve Oliver
Richard King
Terry Eukel
Gus Pappas
Mikki Heckman
Carsan Helm
Jack Yoes  
HYC/
/
/
/
/
/
/
/   
28:57:30   4   4  
4  
5  
USA 60183   Joy   91   Beneteau Oceanis 523   Charles Austin
Lisa Austin [A]/
Lisa Austin
Alexandrea Austin
Joshua Austin
Brittany Austin
Leah Hernandez
Christopher Hernandez
Alexandrea Austin  
Watergate Marina/
/
/
/
/
/
/   
30:32:25   5   5  
5  
6  
157   Irish Mist   117   Catalina 470 WK   Robert Crosby [A]   LYC   30:43:41   6   6  
6  
7  
163   Nymeria   218   Valiant 32   Justin Erickson
Shannon Erickson [C]/
Jeremy Zimmerman
Jamie Steichen
Shannon Erickson  
none/
/
/   
30:48:17   7   7  
7  
8  
13   Alegria   190   Morgan 382   Mike Baker [C]/
Daniel Baker
Stephen Baker
Henry Sekula  
Watergate/
/
/   
30:48:21   8   8  
8  
9  
106A   Gallivant   160   Beneteau Oceanis 40.1   Paul Britton [B]/
Michael Hammond
Greg Shindler
Rob Peterson
Nico Trevino  
SailTime Houston/
/
/
/   
31:16:22   9/CPT-ocs   9  
9  
10  
104A   LunaSea   160   Beneteau Oceanis 38.1   Dale Stokes [B]/
Ian Dunderdale
Glen Mennick
Melody Mennick
Eric Bechtel  
SailTime Houston/
/
/
/   
31:17:31   10   10  
10  
11  
101A   Good Juju   137   Jeanneau Sun Odyssey   Doug Jaworski [A]/
Scott Ouellet
Steve Dome
Ed Teitel
Brian Storts  
TMCA/
/
/
/   
31:41:38   11   11  
11  
12  
3371   Sea Gypsy   187   Cheoy Lee "Richards" 38   Bill Jenko [C]/
Ron Eddleman
David Hiott
Adam Rehfeld
Brad Bignall  
GBCA/
/
/
/   
31:48:15   12   12  
12  
13  
472   Breezing Up   195   Hinterhoeller Cat Boat - Nonsuch 30USD   William Howze
Nick Stepp & Laura Mayo [C]/
Nick Stepp
Laura Mayo
Janet Hood
Anne Bertlesmann  
Nonsuch Owners/
/
/
/   
32:23:25   13   13  
13  
14  
105A   Bella Vita   168   Beneteau Oceanis 38.1   Jon Maxey [B]/
Adrienne Maxey
Terry Maxey
Ned Edwards
Michael Covington  
SailTime Houston/
/
/
/   
32:44:43   14   14  
14  
15  
102A   It's All Good   158   Jeanneau Sun Odyssey 44DS   Evan Macaluso [A]/
Evan Macaluso
Amanda Macaluso
Frank Lynn
Brad Reel
Bart Timm
Asa Potter
Tony Inman  
SailTime Houston/
/
/
/
/
/
/   
33:08:12   15   15  
15  
16  
202A   Querida   186   Dresport Furia 32   Ricardo Arguelles [C]/
Gregory Duepner
Christopher Kemp
Travis Lee  
Ghetto Yacht Club/
/
/   
36:38:46   16   16  
16  
17  
16   LILA JEAN   184   CATALINA 375   Joe Moore [C]/
JOE MOORE III
STAN DAVIS
WAYNE GOHRES
RICHARD PETRANEK  
LYC/
/
/
/   
36:39:46   21/RET-BF   21T  
17  
17  
38109   Wandering Star   164   Hunter 38 / Fractional Rig   Rob Sherrill
Steven Sherrill [B]  
GBCA   NO TIME   21/DNF   21T  
17  
17  
103A   Kemah Therapy   151   Beneteau Oceanis 41   Orlando Cruz [B]/
Sandra Cruz
Kathy Cruz
Kurt Peters
Robert Roldan  
SailTime Houston/
/
/
/   
36:39:46   21/RET-BF   21T  
17  
17  
52846   Susanne B   164   Passport Passport 40   Steve Slack [B]/
Lynn Bass
Dick Gessinger
Dimitri Goulas
Adam McCluskey  
Houston Yacht Club/
/
/
/   
36:39:46   21/RET-BF   21T  
17  
 



Cruising Non-Spin Cutter (4 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, October 23, 2021 10:19:34 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Make/Model   Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
7   Lauren II   202   Hans Christian 43' Cutter   Ian Hancock
Trip Jacks  
GBCA/
/   
26:00:29   1   1  
1  
2  
8680   Hoboat   256   Downeast Downeaster   Nick Harrell /
Evan Kane
Phil Light
Kevin Dirksmeyer
Richard McIntyre
Jacob Boll
Sheldon Schroeder  
n/a/
/
/
/
/
/   
26:35:41   2   2  
2  
3  
41   Homers’ Odyssey   169   Deklear Brothers Fraser 41   Jason Anderson /
Tiffany Anderson
Dillon Cline
Wyatt Lee
Jay Johnson
Noel Martin  
Gbca/
/
/
/
/   
27:17:31   3   3  
3  
4  
24   Cimboco   199   Island Packet Yachts IP38   Phil Pierce /
Scott Pierce
Dick Huber
Scott Shemwell
Matt Linn  
None/
/
/
/   
27:18:31   5/RET-BF   5  
4  
 



Cruising Non-Spin Ketch (3 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, October 23, 2021 10:19:34 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Make/Model   Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
1068   Liberty   226   Morgan Out Island 416   David Gohlke /
David Passarelli
Patrick Scales
Tom Dorman  
None/
/
/   
27:37:23   1   1  
1  
2  
Y50   Mermaid III   219   InterYacht Italy Yatimer 50 / Ketch   William Young /
Terrance Young
Joanna Sweet
Matthew Blauser
Bob Scott
Lee Stringham
David Jarrett
Scott Burger
Andrew Jarrett  
Seabrook Shipyard/
/
/
/
/
/
/
/   
29:21:12   2   2  
2  
3  
68   Chulita   183   Freedom Freedom 33 Cat Ketch   Ramon Sanchez /
Elizabeth (Chiqui) Kennedy
Ashley R. Group
Chris Spekreijse
Baukje (Bee) Kothuis  
Galveston Yacht Basin/
/
/
/   
29:22:12   4/RET-BF   4  
3  
 



ORC TOT - Spinnaker Bacardi Fleet (18 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, October 23, 2021 10:19:34 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Make/Model   Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
74   Leading Edge   1.331   J Boat J 122   Tom Sutton [A]/
Diana Sutton
Robert Brann
Eric Irwin
Mary Martin
Simon Thomas
Paul Eley
John Barnett
Bill Lachenmacher  
LYC, HYC, GBCA, BYC/
/
/
/
/
/
/
/   
27:19:01   1   1  
1  
2  
61241   Bear   1.3829   J Boats J121   Forbes Durdin [A]/
Bill Rose
Will Rose
Timmy Withall
Don Thinschmidt
Katrina Miesch
Tim Snyder
Chris Lewis
Evan Smith
Forbes Durdin  
LYC/
/
/
/
/
/
/
/
/   
27:53:07   2   2  
2  
3  
183   T-Rex   1.1555   Tartan T-10   Fred Soward [B]/
Buddy Byington
Sam Sipe
Eddie Bonner
John Sixta
John Swallow  
LCYC/
/
/
/
/   
28:30:49   3   3  
3  
4  
7288   Encore   1.2155   Irwin Citation   Sawnie McEntire
John McEntire [B]/
John McEntire
Christopher Rodgerson
Jay Lutz
John Hufnagel
James Berry
Pat Taylor  
Lakewood Yacht Club/
/
/
/
/
/   
29:10:12   4   4  
4  
5  
584   Big D   1.1321   Peterson 34   Jim Foster [B]/
Sergei Lissotchenko
Sarah Hampton
Gary Grob
Robbie Hampton
Chase Grob  
GBCA/
/
/
/
/   
29:35:19   5   5  
5  
6  
35008   Deja Vu   1.3619   Carrol Marine 1D35   Jay Livingston [A]/
Michael Kelley
Kirk Youngblood
Victor Rice
Luke Miller
Shawn Pautz
Jennifer Devany
Ricardo Buenahora
Valerie Bucholtz  
GBCA/
/
/
/
/
/
/
/   
29:55:17   6   6  
6  
7  
124   Blue Flash   1.2725   J-Boats J-105   Matthew Arno [B]/
James Cooper
Joe Tomberlin
Todd Hall  
FWBC/
/
/   
30:20:21   7   7  
7  
8  
455   Edelweiss   1.3158   Hanse 455SD   Ted Greak [A]/
Paul Shields
Cass Meyer
Jorge Viamontes  
LYC, GBCA/
/
/   
30:45:56   8   8  
8  
9  
430   Kinderspel²   1.2509   JBoats J105   John Bell [B]/
Charlotte Trudeau
Richard Peters
Tammy Baker
Chris Corley
Robert Moreno  
CCYC/
/
/
/
/   
30:54:29   9   9  
9  
10  
25363   Scout   1.3196   J Boat J-120   Rob Epstein [A]/
Stephen Epstein
David Epstein
Ashlynd Epstein
Austen Parish
Scotty Wimberley  
GBCA/
/
/
/
/   
31:06:25   10   10  
10  
11  
30957   Wings / Bahama Rigging   1.2448   Benneteau 432   Alex Crowell
Bahama Rigging [B]/
Caroline glasgow
nick grant
Andrea Hanson
dean torres
Olivia Holzhaus
Heath Mills
Andrew Dennis  
GBCA/
/
/
/
/
/
/   
31:16:53   11   11  
11  
12  
77932   LickitySplit   1.3209   Hobie H 33   Corey Harding [A]/
Doug Weakly
Matt Sebring
Matt Huebner  
BYC/
/
/   
31:25:03   12   12  
12  
13  
12039   Outrageous 2   1.319   J Boats J-120   Ken Humphries [A]/
Joanne Humphries
Jim Apple
Aaron Barr
Andrew Barrett
Farley Fontenot
Andrew Kramer
Jordan Bush  
HYC/
/
/
/
/
/
/   
31:46:47   13   13  
13  
14  
USA 16   Soap Opera   1.3005   Hobie Hobie 33   Daniel Malak [A]   Chandlers Landing Yacht Club/
/
/   
32:13:23   14   14  
14  
15  
83   Karma   1.3108   Beneteau B49   Jay Johnson [A]/
Nat Kemberling
Barry Hoeffner
Kyle Hoeffner
Jacob Brechan
kevin Bendele
Steve Robinson
Brian Carter  
Lakewood/
/
/
/
/
/
/   
34:07:58   15   15  
15  
16  
44766   Athena   1.3339   Beneteau First 44.7   Cameron Albin [A]/
Taylor Grieger
John Rose
Dane Hylen
Matthew Pinson
Marc Vital
Josue Matamoros  
American Odysseus Sailing Foundation/
/
/
/
/
/   
35:24:01   16   16  
16  
17  
168   Osprey   1.2283   Beneteau First 42s7   Walter Barnett
Gail Barnett [B]/
Wyatt Smith
Steve Gauvain
John Ray
Jorge Frank
Mark Smith  
Lakewood/
/
/
/
/   
36:17:16   17   17  
17  
18  
185   Wiki Wiki V   1.2508   Pearson J 105   Albert79 Shannon [B]/
Albert Shannon
Chris Shannon
Clay Conrad
Ben Walcher
Sheldon Ginsburg
Terrilyn Tarlton-Shannon  
Galveston Yacht Basin/
/
/
/
/
/   
36:18:16   19/RET-BF   19  
18  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2021-2024.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network